O Nas

FUNDACJA "DR CLOWN"

 

Fundacja „Dr Clown” powstała w 1999 roku. Naszym celem jest wywoływanie uśmiechu na twarzach chorych, a misją przekonanie, że smutek można leczyć.

Obecnie ponad 600 wolontariuszy, w przebraniu „doktora clowna” odwiedza w całej Polsce prawie 59 tysięcy potrzebujących. Podczas każdej wizyty rozdają radość, uśmiech i czerwony nosek - niezbędny, magiczny rekwizyt. Efektem każdej takiej wizyty jest nie tylko minimalizowanie negatywnych konsekwencji choroby czy hospitalizacji. To również wzmacnianie motywacji do zdrowienia i wspieranie medycyny konwencjonalnej.

Program "Terapii śmiechem" i zabawą realizowany jest w szpitalach oraz placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych.

 Wolontariusze odwiedzają rocznie blisko 59000 beneficjentów

 Co miesiąc rozdawanych jest ok. 3000 czerwonych nosków

 Profile Fundacji „Dr Clown” na Facebooku lubi już łącznie ponad 14000 osób

 Regularnie wspiera Fundację ok. 30 firm i instytucji

Dzięki pomocy darczyńców „doktorzy clowni” sprawią, iż żaden pacjent w szpitalu, żaden chory czy niepełnosprawny nie będzie smutny.

 

FUNDACJA W LICZBACH...

 

ODDZIAŁY:

Białystok, Bielsko Biała, Bydgoszcz, Kielce, Kraków, Leszno, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Sieradz, Sosnowiec, Suwałki, Szczecin, Tarnów, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra.

ODDZIAŁY REGIONALNE:

Region Pomorze, Region Śląsk, Region Lubelszczyzna, Region Opolszczyzna

 

WOLONTARIUSZE

(poniższe dane na podstawie statystyk za 2015 r.)

W roku 2015 w Fundacji udzielało się 600 wolontariuszy, którzy wzięli udział w 193 szkoleniach teoretycznych i praktycznych obejmujących 712 godzin szkoleniowych.

 

DZIAŁANIA W SZPITALACH I PLACÓWKACH

W całej Polsce regularnie wizytujemy 78 szpitali. W przeciągu roku 1655 razy odwiedziliśmy szpitale prowadząc terapię śmiechem przez prawie 3 347

godzin dla ponad 43 695 tys. chorych. Placówki specjalne odwiedziliśmy 1758 razy, a terapię przeprowadziliśmy dla 15 200 beneficjentów.

 

ZREALIZOWANE PROJEKTY

W ciągu roku zrealizowaliśmy 16 projektów finansowanych przez urzędy miast, urzędy wojewódzkie i inne organizacje obejmujących pomoc w różnych sferach życia społecznego m.in. dotyczących osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin, promowania idei wolontariatu, zdrowego stylu życia, szkoleń, integracji, osób 50+, zajęć z dziećmi podczas wakacji itp.

 

AKCJE POMOCOWE:

1. Ufundowaliśmy 4 protezy kończyn górnych i dolnych.

2. Indywidualną pomoc świadczyliśmy 18 dzieciom dofinansowując ich leczenie, rehabilitację i zakup lekarstw.

3. Tworzyliśmy „ kąciki zabaw” w przychodniach i oddziałach szpitalnych, wyposażaliśmy świetlice, pomagaliśmy w remontach.

4. Zorganizowaliśmy i sfinansowaliśmy wycieczkę do Warszawy dla wychowanków Domu Dziecka w Pawłówce (Suwalszczyzna) prowadzonego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Dziecka w Pawłówce. 

 

KLUB DLA NAJMŁODSZYCH

W Gdańsku, tak jak w poprzednich latach, działał utworzony i prowadzony przez nas Klub dla dzieci i młodzieży TRAMPOLINA. Jego cel to zorganizowana opieka dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych  dzielnicy Gdańsk-Wrzeszcz.

 

IMPREZY, EVENTY, AKCJE

W całej Polsce zorganizowaliśmy samodzielnie 79 imprez i eventów, a 200 przeprowadziliśmy w partnerstwie. W wielu z nich uczestniczyły GWIAZDY – osoby znane z telewizji i estrady, które wspierają naszą działalność.

 

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Bydgoszcz:

Alicja Moczulska  - Statuetka od Dyrekcji Bursy nr 1 w Bydgoszczy za przekazanie bakcyla wolontariatu młodzieży Bursy

Gdańsk:

Radosław Janicki - laureat konkursu Aktywni w Mieście 2014 w kategorii Wolontariusz Roku

Iwona Kopernik - wyróżnienie w konkursie Aktywni w Mieście 2014 w kategorii Wolontariusz Roku

Opole:

II miejsce w konkursie "Niepozorny 1%".

Organizatorzy: Biro Organizacji Pozarządowych, 24opole.pl

Podpis: Prezedent Miasta Opole

 

 

 

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a, 03-468 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone