• Nr konta: 22 1090 2851 0000 0001 4759 5497
 • Sklep
Terapia śmiechem dla dzieci

Terapia śmiechem dla dzieci

Szpitalny korytarz na oddziale chirurgii. W jednej z sal, z policzkiem przyklejonym do szyby, czeka na Mamę 6-letnia Hania. Jest po poważnej operacji, zmęczona chorobą, bardzo tęskni do domu i do rodziców…

Nagle drzwi na oddział otwierają się – wchodzi kolorowa, roześmiana grupa Doktorów Clownów. Doktor Gapa od razu dostrzega Hanię, podchodzi do szyby machając jej na powitanie. Doktor Melodia pokazuje dziewczynce, aby wzięła do ręki słuchawkę telefonu, który jest w izolatce, a sam zaczyna grać na ukulele. Specjalnie dla niej. Doktor Promyk robi zabawne miny, a twarz Hani powoli rozjaśnia się i pojawia się pierwszy, nieśmiały uśmiech, by po chwili zamienić się w pełną radość. I tak zastaje ją Mama, która patrzy ze wzruszeniem na uśmiech córki, którego nie widziała na jej buzi od kilku dni!

Właśnie tak wygląda wizyta wolontariuszy Fundacji Dr Clown w szpitalu. Każda to bezcenny dar, dzięki któremu dzieci, takie jak Hania, odzyskują radość i motywację do walki o zdrowie.

Od 1999 r. pomagamy hospitalizowanym dzieciom w walce z chorobą. Nasze działania mają wspierać procesy leczenia poprzez wykorzystanie dobroczynnych właściwości uśmiechu.

Charakterystyczne kolorowe noski Doktorów Clownów w połączeniu z całą gamą zabawnych akcesoriów pozwalają na tworzenie wciągających i rozweselających programów artystycznych, które łączymy z elementami jogi śmiechu i arteterapii. To wszystko sprawia, że mali pacjenci choć na chwilę zapominają o szarej rzeczywistości szpitala i cierpieniach spowodowanych chorobą. Uśmiech dodaje im energii i wzmacnia motywację do walki z chorobą i trudnościami, co z kolei przekłada się na efektywną rehabilitację i pozwala skrócić czas rekonwalescencji.

Wolontariusze Fundacji Dr Clown odwiedzają szpitale, hospicja i placówki specjalne. Zawsze przed wejściem na salę oceniają stan zdrowia pacjenta i jego samopoczucie, reagują na potrzeby dziecka, są czujni na jego emocje - pacjent jest zawsze w centrum uwagi. Postać Doktora Clowna, jego sztuczki i zabawy są narzędziami do wzmocnienia dziecka i poprawy jego samopoczucia.

Aktualnie ok. 250 przeszkolonych wolontariuszy odwiedza regularnie z “terapią śmiechem” ponad 40 000 podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach w ponad 100 miastach w całej Polsce.

Uśmiech pomaga leczyć. Poważnie!

Dotlenia, odpręża, poprawia odporność – to jedne z licznych, dobroczynnych właściwości uśmiechu. To właśnie z jego pomocą Doktorzy Clowni pomagają pacjentom w powrocie do zdrowia, prowadząc w polskich szpitalach terapię śmiechem.

 • Jesteśmy
  w całej Polsce
 • Pomagamy dzieciom,
  dorosłym i seniorom
 • Mamy ponad 20 lat
  doświadczenia
  w śmiechoterapii
 • Ponad milion
  wywołanych uśmiechów

Dlaczego Twoja pomoc
jest potrzebna?

Pobyt w szpitalu łączy się z bólem, cierpieniem, brakiem poczucia bezpieczeństwa i samotnością. Doktorzy Clowni, wykorzystując dobroczynne właściwości uśmiechu, pomagają dzieciom zapomnieć o strachu i dodają siły w powrocie do zdrowia.

Ty również możesz pomóc w realizacji programu "terapii śmiechem" w całej Polsce. Dzięki Twojemu wsparciu Doktorzy Clowni będą mogli dotrzeć z uśmiechem i dobrą energią do jeszcze większej liczby pacjentów w szpitalach i podopiecznych hospicjów.

Zobacz więcej

Masz pytania dotyczące darowizn?

22 844 82 03
kontakt@drclown.pl