fbpx

Szkolenie PFRON 2022

 

W dniu 16 marca 2022 r., dzięki dofinasowaniu ze środków PFRON rozpoczynamy szkolenie w ramach projektu „Szkolenie wolontariuszy Fundacji”

Podczas zaplanowanego szkolenia, setka wolontariuszy z całego kraju wraz z kadrą Fundacji Dr Clown, będzie pogłębiać swoją wiedzę i kwalifikacje w zakresie pracy z osobami z niepełnosprawnościami i rodzinami będącymi w kryzysie, z różnego typu placówek specjalnych, szpitali czy zakładów rehabilitacji.

Wśród omawianych tematów znajdą się m.in.:

1. Doktor Clown a rodzina niepełnosprawnego, dynamika kontaktu bezpośredniego i pośredniego w zależności od placówki (szpital, ośrodek, warsztat terapii zajęciowej, rehabilitacja)
2. Doktor Clown a arteterpaia, czyli jak warsztat "doktora clowna" można wykorzystać do rehabilitacji społecznej i psycho-fizycznej osób na różnym etapie niepełnosprawności i z różnymi jej typami
3.Interwencja kryzysowa w sytuacji nagłych zdarzeń losowych - "doktor clown" w kontakcie z osobą tuż po wypadku, w zespole stresu pourazowego (PTSD), stracie, otrzymaniu informacji o chorobie i niepełnosprawności
4. Rehabilitacja zawodowa osób z niepełnosprawnością, metody wspierające ich integracje społeczną poprzez ich włączanie do aktywności społecznych.
5. Wykorzystanie metodologii " terapii śmiechem" we wspomaganiu terapii stanów lękowych, obniżenia nastroju oraz depresji u osób z niepełnosprawnością. Również stanów lękowych pogłębionych przez izolacje wynikającą z pandemii.
6. Wykorzystanie " terapii śmiechem" w rehabilitacji psychospołecznej i zapobieganiu wykluczeniu osób z niepełnosprawnością jako metoda budowania relacji, wzmacniania siły ego i kompetencji społecznych osoby z niepełnosprawnością.

W trakcie realizacji projektu jego uczestnicy dostają również  wsparcie indywidualne, które pomaga im w przyjrzeniu się ich własnemu doświadczeniu w pracy z osobą z niepełnowymiarowościami.

 

Logo Funduszu - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych 

 

 

 

 

Dane kontaktowe

Fundacja Dr Clown

ul. Powstańców Śląskich 87/U10B 01-355 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone