fbpx

Światowy Dzień Uśmiechu

W piątek 7 października 2022 obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu. Z tej okazji zorganizowaliśmy akcję pod hasłem „Uśmiech nie zna granic” zachęcając do dzielenia się uśmiechem i dobrą energią z innymi. Ponadto nasi wolontariusze przekazali paczki z upominkami dla hospitalizowanych dzieci w całej Polsce.

W ramach obchodów Światowego Dnia Uśmiechu Fundacja Dr Clown przygotowała niespodziankę dla najmłodszych pacjentów szpitali, w których prowadzi program terapii śmiechem. Na szpitalne oddziały zostaną przekazane pakiety gier planszowych i karcianych ufundowane przez firmę Cartamundi, a ponadto wolontariusze rozdadzą małym pacjentom upominki takie jak klocki i pluszowe misie. Paczki trafią na oddziały pediatryczne do ponad 20 szpitali i placówek.

W tym roku Dzień Uśmiechu w Fundacji Dr Clown odbywa się pod hasłem – Uśmiech nie zna granic – które ma podkreślić, że uśmiech to uniwersalny język świata. Akcja skierowana jest do dzieci z Ukrainy, dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami, do dzieci i młodzieży mieszkających poza granicami Polski, a także do wszystkich tych, którzy swym uśmiechem chcą przełamywać "granice". Do udziału w inicjatywie zostali zaproszeni m.in. Doktorzy Clowni z zagranicy oraz placówki szkolne. W akcję „Uśmiech nie zna granic” może się jednak włączyć każdy publikując na swoim profilu social media uśmiechnięte zdjęcie oraz oznaczając fundację @fundacjadrclown.

 

Wolontariuszka_Fundacji_Dr_Clown_odwiedziny_w_szpitalu.jpg

Dane kontaktowe

Fundacja Dr Clown

ul. Powstańców Śląskich 87/U10B 01-355 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone