Szkolenie dla kieleckich wolontariuszy!

W styczniu odbył się nabór do naszej zwariowanej i kolorowej rodziny „doktorów clownów” w Kielcach. Kandydaci na wolontariuszy przeszli dwa szkolenia wstępne.
Pierwsze szkolenie odbyło się w styczniu i obejmowało zakres wiedzy na temat gelotologii, czyli śmiechoterapii. Nowi wolontariusze dowiedzieli się na czym polega praca naszych wolontariuszy, jak przebiega wizyta w szpitalu oraz poznali kodeks „doktora clowna”.
W dniu 15.02 ta sama grupa wolontariuszy wzięła udział w drugim szkoleniu, które miało na celu ćwiczenie sztuczek magicznych i cyrkowych. Wolontariusze uczyli się kręcić talerzem cyrkowym, spróbowali swoich sił w żonglerce chustkami i piłeczkami oraz nauczyli się sztuczek z użyciem rekwizytów do magii i iluzji.  Szkolenie odbyło się z udziałem obecnych wolontariuszy, którzy mogli doszkolić swoje umiejętności i sprawdzić się w roli trenerów. Na zakończenie wszyscy wolontariusze uczyli się modelować balony. Nowi „dokotrzy clowni” poznali podstawy skręcania balonów, natomiast obecni wolontariusze mogli przećwiczyć bardziej zaawansowane modele.  
Szkolenie odbyło się w Regionalnym Centrum Wolontariatu. Dziękujemy serdecznie za użyczenie sali <3

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a, 03-468 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone