fbpx

Fundacja "Dr Clown" dziękuje pielęgniarkom!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych, który obchodzony jest na całym świecie 12 maja, wolontariusze Fundacji „Dr Clown” przygotowali wyjątkową akcję z podziękowaniami.

Rola pielęgniarek jest nieoceniona! To one są pierwszym kontaktem dla chorego, a zaangażowanie i troska z jaką odnoszą się do pacjentów są szczególne. Bez wątpienia zawód ten to wyjątkowo odpowiedzialna misja. Pielęgniarki i oddziałowe są także pierwszym kontaktem w szpitalu dla wolontariuszy Fundacji „Dr Clown”, dlatego w kilku miastach w całej Polsce m.in. Poznaniu, Szczecinie, Krakowie, Suwałkach, Kielcach, 12 maja odbyły się akcje, w których Doktorzy Clowni podziękowali wszystkim pielęgniarkom.

Śmiech wspomaga procesy leczenia, zmniejsza poziom stresu, relaksuje, blokuje odczuwanie bólu, wzmacnia system odpornościowy, poprawia krążenie i wydolność oddechową. Z okazji Dnia Pielęgniarki postanowiliśmy również przekazać odrobinę uśmiechu pracownikom medycznym poznańskich szpitali poprzez akcję „Osładzamy służbę zdrowia”. Lokalne kawiarnie zgodziły się przygotować pączki, ciasta i inne słodkości, które my – Doktorzy Clowni – przekażemy w odpowiednie ręce. Zarówno pielęgniarki, jak i lekarze oraz inni pracownicy szpitali są teraz w szczególnie trudnej sytuacji, dlatego poprzez tę akcję chcielibyśmy przekazać im odrobinę pozytywnej energii i pokazać nasze wsparcie! – mówi Sandra Zawiasa, pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Poznaniu.

W Poznaniu słodkości dla pielęgniarek zostały przekazane przez wolontariuszy Fundacji „Dr Clown” do Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. W. Degi, Wielkopolskiego Centrum Onkologii oraz Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu.

Doktorzy Clowni podczas wizyt w szpitalach otrzymują dużo serdeczności i wsparcia od personelu. Tym razem to my chcielibyśmy podziękować wszystkim pielęgniarkom z oddziałów pediatrycznych, które odwiedzaliśmy z programem „terapii śmiechem”. – mówi Iwona Dąbrowska-Wojtanis, pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Suwałkach. – Przy współpracy lokalnej pracowni ceramicznej „Kulka"  przygotowaliśmy dla pielęgniarek unikalne guziki na szczęście. Do każdego dołączymy specjalną instrukcję obsługi – w przypadku złego humoru wystarczy złapać za guzik, a już po chwili na twarzy pojawi się uśmiech! – wyjaśnia Iwona Dąbrowska-Wojtanis.

Upominki od Fundacji „Dr Clown” trafiły do pielęgniarek ze Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach (oddział pediatrii i chirurgii dziecięcej) i Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sejnach (pododdział dziecięcy).

– W Kielcach odbyły się animacje pod oknami Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach (oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej oraz III Oddział Chorób Dziecięcych). Do pielęgniarek trafiły również paczki ze słodkościami, które otrzymaliśmy od naszych partnerów (Auchan Kielce oraz Piekarnia Białogon) oraz wyjątkowe przypinki i piękne kartki z życzeniami od kieleckich Doktorów Clownów – wyjaśnia Anna Suchoń-Jasik, pełnomocnik Fundacji "Dr Clown" w regionie świętokrzyskim.

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a, 03-468 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone