fbpx

Uśmiech dla seniora 2020

14 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Seniora. Z tej okazji wolontariusze Fundacji „Dr Clown” w ramach akcji „Uśmiech dla seniora” przekażą seniorom z DPS-ów i hospicjów wyjątkowe kartki  z życzeniami oraz drobne upominki.

Fundacja „Dr Clown” w trosce o dobre samopoczucie seniorów przebywających w szpitalach i placówkach opiekuńczych co roku z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora organizuje akcję „Uśmiech dla seniora”. Tegoroczne wydarzenie, z racji obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, będzie odbywać się w zmienionej formie z ograniczeniem kontaktu bezpośredniego. Wolontariusze Fundacji „Dr Clown” przekażą seniorom z domów opieki społecznej z 14 miast własnoręcznie przygotowane karki z życzeniami oraz drobne upominki. Łącznie „uśmiechy” trafią do ponad 1500 seniorów!

Dotychczas w ramach akcji „Uśmiech dla seniora” odbywały się spotkania, na których Doktorzy Clowni prowadzili animacje i zajęcia z elementami „terapii śmiechem” jak np. joga śmiechu, zajęcia arteterapii, zdarzały się także pojedynki na najgłośniejszy śmiech i mecze siatkówki balonami. Niestety w tym roku musieliśmy zrezygnować z odwiedzin, ale nie mogliśmy zapomnieć o naszych wspaniałych seniorach. Przygotowaliśmy kartki z życzeniami, upominki, a w niektórych placówkach postaramy się odwiedzić seniorów wirtualnie! – mówi Agata Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji „Dr Clown”

Bardzo często podopieczni domów seniora to osoby samotne lub takie, które z powodu oddalenia od bliskich szczególnie potrzebują ciepła i uśmiechu. A tam, gdzie potrzebny jest uśmiech, wkraczają Doktorzy Clowni – mówi Natalia Budzyńska, Pełnomocniczka regionalna Fundacji „Dr Clown” na Pomorzu, która koordynuje akcję w jednym z pomorskich domów seniora.

Doktorzy Clowni przekażą uśmiechy seniorom z różnych typów placówek, m.in. z domów seniora, DPS-ów i hospicjów w: Krakowie, Częstochowie, Wrocławiu, Lublinie, Poznaniu, Suwałkach, Opolu, Zielonej Górze, Toruniu, Gdańsku.

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a, 03-468 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone