fbpx

Warsztaty scrapbookingu dla małych pacjentów

Wolontariusze Fundacji Dr Clown wraz z pracownikami Amazon zorganizowali wyjątkowe warsztaty dla dzieci z tworzenia książek przestrzennych w szpitalach w pięciu polskich miastach.

Między 21 a 25 maja w pięciu szpitalach zlokalizowanych w pobliżu centrów logistyki e-commerce Amazon odbyły się niezwykłe warsztaty dla dzieci długotrwale hospitalizowanych. Wolontariusze Fundacji Dr Clown wraz z pracownikami Amazon przekazali na oddziały dziecięce pudełka z materiałami plastycznymi oraz tajemniczymi, pustymi albumami. Zadaniem dzieci było stworzenie opowieści pod tytułem „Historia pewnego uśmiechu” i wypełnienie pustych kart księgi własnymi rysunkami, ozdobami i malunkami. Celem warsztatów było zachęcenie dzieci do czytania książek oraz korzystania z zasobów własnej wyobraźni i kreatywności.

Doktorzy Clowni od lat wspierają najmłodszych pacjentów podczas pobytu w szpitalu. Dzieci, które są długotrwale hospitalizowane szczególnie są narażone na poczucie odizolowania i niepewności, stres oraz… monotonię. Przygotowując warsztaty z tworzenia książek, chcieliśmy sprawić, aby pacjenci na chwilę oderwali się od szpitalnej rzeczywistości i przenieśli się w świat zabawy i uśmiechu. – mówi Agata Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji Dr Clown.

Ponadto pod oknami szpitali wolontariusze Fundacji Dr Clown zorganizowali pełne uśmiechu tańce i animacje dla podopiecznych placówek.

Ze względów bezpieczeństwa warsztaty na oddziałach zostały poprowdzone przez nauczycielki ze szkół przyszpitalnych oraz prowadzące terapie zajęciowe.

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a, 03-468 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone