fbpx

Warsztaty scrapbookingu dla małych pacjentów

Wolontariusze Fundacji Dr Clown wraz z pracownikami Amazon zorganizowali wyjątkowe warsztaty dla dzieci z tworzenia książek przestrzennych w szpitalach w pięciu polskich miastach.

Między 21 a 25 maja w pięciu szpitalach zlokalizowanych w pobliżu centrów logistyki e-commerce Amazon odbyły się niezwykłe warsztaty dla dzieci długotrwale hospitalizowanych. Wolontariusze Fundacji Dr Clown wraz z pracownikami Amazon przekazali na oddziały dziecięce pudełka z materiałami plastycznymi oraz tajemniczymi, pustymi albumami. Zadaniem dzieci było stworzenie opowieści pod tytułem „Historia pewnego uśmiechu” i wypełnienie pustych kart księgi własnymi rysunkami, ozdobami i malunkami. Celem warsztatów było zachęcenie dzieci do czytania książek oraz korzystania z zasobów własnej wyobraźni i kreatywności.

Doktorzy Clowni od lat wspierają najmłodszych pacjentów podczas pobytu w szpitalu. Dzieci, które są długotrwale hospitalizowane szczególnie są narażone na poczucie odizolowania i niepewności, stres oraz… monotonię. Przygotowując warsztaty z tworzenia książek, chcieliśmy sprawić, aby pacjenci na chwilę oderwali się od szpitalnej rzeczywistości i przenieśli się w świat zabawy i uśmiechu. – mówi Agata Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji Dr Clown.

Ponadto pod oknami szpitali wolontariusze Fundacji Dr Clown zorganizowali pełne uśmiechu tańce i animacje dla podopiecznych placówek.

Ze względów bezpieczeństwa warsztaty na oddziałach zostały poprowdzone przez nauczycielki ze szkół przyszpitalnych oraz prowadzące terapie zajęciowe.

Dane kontaktowe

Fundacja Dr Clown

ul. Powstańców Śląskich 87/U10B 01-355 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone