fbpx

Tysiące uśmiechów na Dzień Dziecka

1 czerwca to wyjątkowo data w kalendarzu. Ten dzień nie może się obyć bez upominków, ale przede wszystkim bez radości i uśmiechów na buziach dzieci, szczególnie tych, które muszą go spędzić w szpitalu. Doktorzy Clowni, wolontariusze Fundacji Dr Clown, doskonale wiedzą jak wesprzeć małych pacjentów w trudnych chwilach i poprawić ich samopoczucie. Z okazji Dnia Dziecka przygotowali paczki z upominkami dla dzieci, które zostaną przekazane na oddziały pediatryczne w całej Polsce.

W ramach świętowania Dnia Dziecka, Fundacja Dr Clown, podaruje upominki prawie 10 000 hospitalizowanych dzieci. Akcja odbędzie się w ponad 60 miastach m.in. w Warszawie, Radomiu, Poznaniu, Łodzi, Suwałkach, Wrocławiu, Katowicach, Białymstoku, Krakowie czy Bydgoszczy.

Dzień Dziecka to jedno z najważniejszych świąt w naszej organizacji. Jako Doktorzy Clowni wspieramy na co dzień najmłodszych pacjentów w powrocie do zdrowia, a tego szczególnego dnia chcemy sprawić, aby ich radość była podwójna! Dla hospitalizowanych dzieci ze szpitali, z którymi współpracujemy, przygotowaliśmy piękne prezenty. W niektórych szpitala uda nam się przekazać paczki osobiście, a wybrane oddziały naszej fundacji zaplanowały również animacje pod szpitalnymi oknami.  – mówi Agata Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji Dr Clown.

Fundacja Dr Clown od początku trwania pandemii zrezygnowała z odwiedzin wolontariuszy na szpitalnych oddziałach, a działania statutowe prowadzone były wirtualnie m.in. poprzez Śmiechofon, usługę umożliwiającą spotkania online z wolontariuszami. – W coraz większej liczbie szpitali mamy możliwość wejścia do środka, co bardzo nas cieszy. Bezpośredni kontakt z podopiecznymi jest czymś wyjątkowym. Ponadto w Łodzi, Miliczu, Starogardzie Gdańskim wracamy również z zajęciami dogoterapii, które odbywają się w przyszpitalnych ogrodach lub parkach. – dodaje Agata Bednarek.

Dane kontaktowe

Fundacja Dr Clown

ul. Powstańców Śląskich 87/U10B 01-355 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone