fbpx

Kolory uśmiechu – wystawa w Domu Kultury Krzemień

Zapraszamy mieszkańców Szczecina na niezwykłą wystawę w Domu Kultury Krzemień. Kolory uśmiechu to obrazy namalowane przez seniorów z DPS Dom Kombatanta oraz pacjentów szpitala „Zdroje” podczas warsztatów arteterapeutycznych.

Śmiech ma szereg dobroczynnych właściwości, które potwierdzają badania naukowe. Stymuluje układ odpornościowy, mobilizuje organizm do walki z chorobą, przyspiesza rekonwalescencję. Zwiększa również pewność siebie i poprawia samopoczucie. To właśnie moc uśmiechu i jego rola w życiu codziennym była tematem przewodnim warsztatów malarskich, które zorganizowaliśmy dzięki wsparciu firmy TE Connectivity, dla podopiecznych DPS-u Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej oraz pacjentów na Oddziale Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej w szpitalu „Zdroje” w Szczecinie. Niezwykłe obrazy będzie można obejrzeć podczas wystawy w Domu Kultury Krzemień.

W ramach projektu „Profilaktyka zdrowotna z uśmiechem. Warsztaty plastyczne dla dzieci i seniorów bazujące na terapii śmiechem” chcieliśmy pokazać seniorom i pacjentom szpitala, że uśmiech może pomóc w powrocie do zdrowia. Jako Doktor Clown od wielu lat obserwuję jak śmiech mobilizuje organizm do walki z chorobą, jak pomaga odreagować frustrację w trudnych sytuacjach, poprawia nie tylko nasze samopoczucie, ale pozytywnie wpływa na funkcjonowania całego organizmu! Podczas warsztatów opowiadaliśmy własne doświadczenia, jak uśmiech pomógł nam w trudnych sytuacjach, a emocje i historie związane z uśmiechem przenosiliśmy na płótna. W sumie powstało 120 prac malarskich. Wybrane z nich mieszkańcy Szczecina będą mogli zobaczyć na specjalnej wystawie w Domu Kultury Krzemień. Otwarcie wystawy już w najbliższy piątek 10 września o godzinie 18:00.  – mówi Magda Błaszczyk, koordynatorka warsztatów arteterapeutycznych.

Wystawa Kolory Uśmiechu potrwa do 17 września w Domu Kultury Krzemień przy ul. Krzemiennej 10 w Szczecinie. Wystawę można odwiedzać w godzinach otwarcia DK Krzemień – w weekend od 11:00 do 20:00, w dni powszednie od 9:00 do 20:00.

 

Dane kontaktowe

Fundacja Dr Clown

ul. Powstańców Śląskich 87/U10B 01-355 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone