fbpx

Przekazaliśmy szpitalom tablety i routery do terapii śmiechem

 

Sprzęt trafił do 10 szpitali i placówek specjalnych w całej Polsce. Umożliwi pacjentom i podopiecznym placówek korzystanie z edukacji w formie zdalnej, a także wirtualne spotkania z Doktorami Clownami.

Routery z nielimitowanym dostępem do sieci oraz tablety z klawiaturą trafią do pięciu szpitali: Szpitala „Zdroje” w Szczecinie, Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu oraz Szpitala Kopernika w Gdańsku. Ponadto Fundacja Dr Clown przekaże tablety do pięciu placówek specjalnych i szkół przyszpitalnych.

Pobyt w szpitalu jest trudnym doświadczeniem dla dziecka, szczególnie kiedy okres hospitalizacji jest długi. Chcemy umożliwić dzieciom wirtualny kontakt z naszymi wolontariuszami i skorzystanie z terapii śmiechem w formie online. Na tabletach znajdą się nasze materiały edukacyjne m.in. cykl „Wirtualny Instytut Dobrej Zabawy”, wesołe tańce i bajki. – mówi Agata Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji Dr Clown.

W utrzymaniu stałego kontaktu z dziećmi w szpitalach i placówkach Fundację Dr Clown wspiera już od kilku lat Lego Polska, które ufundowało zakup sprzętu na oddziały.

Dane kontaktowe

Fundacja Dr Clown

ul. Powstańców Śląskich 87/U10B 01-355 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone