WSZYSTKIEGO DOBREGO DLA CHOREGO! OGÓLNOPOLSKA AKCJA FUNDACJI „DR CLOWN”

Fundacja „Dr Clown” zaprasza wszystkich chętnych do wsparcia chorych i przekazania im dobrej energii! W ramach akcji „Wszystkiego dobrego dla chorego!” każdy może napisać chorej osobie list z wyrazami życzliwości i wparcia, a wolontariusze Fundacji 11 lutego, w Światowy Dzień Chorego, przekażą je pacjentom szpitali i hospicjów w wielu polskich miejscowościach.

W obliczu choroby szczególnie potrzebna jest nadzieja i wsparcie, a ono może nadejść ze strony rodziny, najbliższych… a czasem nieznajomych. Fundacja „Dr Clown” zachęca wszystkich zainteresowanych do przesłania dobrych myśli, życzeń, pozdrowień dla chorych. Wolontariusze Fundacji – „doktorzy clowni” zaniosą listy do chorych przebywających w szpitalach i hospicjach.

Spontaniczna inicjatywna w 2016 roku zaskoczyła nas zasięgiem, a przede wszystkim zaangażowaniem społeczności lokalnej w stworzenie wyjątkowych kartek dla chorych. Nie brakowało na nich przemyślanych słów dających poczucie prawdziwej bliskości z chorym, rysunków, a nawet numerów telefonów, na wypadek gdyby chory miał ochotę z kimś porozmawiać – relacjonuje Marta Szewerda, Pełnomocnik regionalny Fundacji „Dr Clown” w Opolu.

Akcja „Wszystkiego dobrego dla chorego!” odbędzie się na Opolszczyźnie, w Trójmieście, Warszawie, Łodzi, Kielcach, Toruniu, Rzeszowie oraz w internecie. Specjalnie oznakowane pojemniki oraz kolorowo zdobione karteczki do napisania listów można znaleźć w wybranych szkołach, kawiarniach, bibliotekach, księgarniach, muzeach, centrach wolontariatu i innych placówkach w wielu polskich miejscowościach oraz na stronie internetowej Fundacji i na Facebooku. „Wirtualnie” przekazane kartki zostaną przepisane przez wolontariuszy i również przekazane chorym.

Informacje na temat akcji: www.facebook.com/drclown.

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a

03-468 Warszawa

tel. (+48 22) 854 05 01

Newsletter

© 2015 Dr Clown . All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone