NIE ZOSTAWIAJĄ CHORYCH DZIECI "NA LODZIE". HOKEIŚCI POMAGAJĄ FUNDACJI „DR CLOWN” PROWADZIĆ TERAPIĘ ŚMIECHEM

Mali pacjenci z Trójmiasta z pewnością nie są zostawieni „na lodzie”. W zmaganiu z lękiem i bólem pomagają im hokeiści MH Automatyka Gdańsk, którzy włączyli się w program „Terapia śmiechem i zabawą”. Wspólnie z wolontariuszami Fundacji „Dr Clown” sportowcy wyczarowują dla chorych dzieci świat magii, uśmiechu i wiary w zwycięstwo – z chorobą.

Zawodnicy biorą udział w animacjach, robią zwierzątka z balonów, uczą chorych malców podstaw hokeja. I, co najważniejsze, ofiarowują malcom wiarę w przezwyciężenie trudności.

Sport uosabia tak potrzebne tym dzieciom wartości – hart ducha, fair play, przezwyciężanie trudności, pokonywanie własnych barier czy nie poddawanie się, także w chorobie. Promujemy w ten sposób również aktywność fizyczną, tak ważną dla zdrowia. Wiele z hospitalizowanych obecnie dzieci po opuszczeniu szpitala może uprawiać sport, kto wie, być może dzięki takim spotkaniom ktoś trafi na trening – opowiada Natalia Budzyńska, zastępczyni Pełnomocniczki Fundacji „Dr Clown” w Gdańsku, która koordynuje akcję.

Hokeiści od blisko pół roku wraz z „doktorami clownami” odwiedzają chore dzieci co najmniej dwa razy w miesiącu. – Wspólnie z Hokeistami MH Automatyka Gdańsk odwiedziliśmy do tej pory małych pacjentów ze Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku, Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni i w Szpitala im. Św. Wojciecha w Gdańsku – wylicza Natalia Budzyńska.

Z trójmiejskimi sportowcami Fundacja „Dr Clown” współpracuje już od kilku lat. „Doktorów clownów” w „Terapii śmiechem” wspierali do tej pory: piłkarze ręczni z klubu Wybrzeże Gdańsk, siatkarki Atom Trefl Sopot, siatkarze Lotos Trefl Gdańsk, koszykarze Trefl Sopot, piłkarze Lechia Gdańsk oraz kick-boxer Iwona Guzowska, ultramaratończyk pustynny Marek Wikiera, wioślarz Adam Korol i piłkarz ręczny Artur Siódmiak. Współorganizowali zbiórki charytatywne, towarzyszyli wolontariuszom w wizytach u podopiecznych lub zapraszali podopiecznych Fundacji na widownię podczas sportowych zmagań.

Wolontariusze gdańskiego oddziału Fundacji „Dr Clown” w 2016 roku odwiedzili 2600 podopiecznych w szpitalach i placówkach w Gdańsku, Tczewie, Starogardzie Gdańskim i Gdyni, zrealizowali też imprezy dla ponad 3 tysięcy osób.

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a

03-468 Warszawa

tel. (+48 22) 854 05 01

Newsletter

© 2015 Dr Clown . All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone