„TERAPIA ŚMIECHEM” Z UDZIAŁEM CZWORONOGÓW – AKCJE FUNDACJI „DR CLOWN” W SZPITALACH I SCHRONISKACH

Od początku marca tego roku w czterech miastach w Polsce „doktorzy clowni” razem z wybranymi dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną odwiedzają zwierzęta przebywające w schroniskach. Chcieliśmy połączyć taką formę terapii z uśmiechem, który każdego dnia zanosimy do szpitali.

Tym razem zabieramy niepełnosprawne dzieci i młodzież w wyjątkową podróż poza mury placówki. Akcję rozpoczęliśmy od wizyty w schronisku w Toruniu, następnie w Zielonej Górze. W najbliższym czasie wolontariusze Fundacji „Dr Clown” i ich podopieczni pojawią się w schroniskach w Gdańsku i Nowym Dworze Mazowieckim.

To wyjątkowe spotkania. Co oczywiste, uczą wrażliwości, ale też wyzwalają wiele innych pozytywnych emocji i zachowań. Jednocześnie obecność Fundacji i jej podopiecznych w schroniskach to dar dla zwierząt. Nie tylko w formie troski, zabawy, pieszczot ale i konkretnej pomocy - jak wyprowadzenie psów na spacer czy czyszczenie kojców. Poza tym, dzięki naszym przyjaciołom z Mars Polska możemy zanosić do schronisk jedzenie dla czworonogów. Firma ta od lat wspiera bezdomne zwierzaki, przekazując placówkom opiekującym się nimi zbilansowaną karmę.

Również we współpracy z Mars Polska, na przełomie marca i kwietnia Fundacja „Dr Clown” rozpocznie zajęcia z dogoterapii w czterech szpitalach - w Warszawie, Szczecinie, Gdańsku i Toruniu. To miejsca, w których nigdy jeszcze chorzy nie mieli możliwości doświadczenia obecności psa. Mamy nadzieję, że te wyjątkowe spotkania dzieci, dogoterapeutów i „doktorów clownów”, będą dla dzieci motywatorem, który wzmocni działania lecznicze i przyspieszy proces zdrowienia.

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a

03-468 Warszawa

tel. (+48 22) 854 05 01

Newsletter

© 2015 Dr Clown . All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone