„POCIĄG DO UŚMIECHU” – FUNDACJA „DR CLOWN” W POCIĄGACH PKP ZACHĘCA DO ŻYCZLIWOŚCI I WSPARCIA „TERAPII ŚMIECHEM”

6 kwietnia wolontariusze Fundacji „Dr Clown” przyniosą uśmiech pasażerom pociągów PKP kursujących na trasie pięciu polskich miast. „Doktorzy clowni” w akcji „Pociąg do uśmiechu” będą zachęcać podróżnych do wspierania „Terapii śmiechem” oraz promować uśmiech i życzliwość.  Słowem – inspirować każdego do nabrania „Pociągu do uśmiechu”.

Kilkuosobowe ekipy wolontariuszy Fundacji „Dr Clown” znajdą się w 5 pociągach jadących do stacji Warszawa, Opole, Bydgoszcz, Gdańsk, Lublin. Będą prowadzić interaktywne zabawy i animacje wśród pasażerów, prezentować elementy iluzji i klaunady oraz rozdawać czerwone noski, charakterystyczny atrybut "doktorów clownów".

Już od 18 lat realizujemy w szpitalach i różnego typu placówkach program „Terapii śmiechem”. Chcemy przekonać wszystkich do wspierania leczenia śmiechem potrzebujących i pokazać, że warto mieć „pociąg do uśmiechu” na co dzień – bo uśmiech leczy w każdej sytuacji i w każdym wieku – komentuje Anna Czerniak, Prezes Fundacji „Dr Clown”.

Akcja ma zachęcać również do wspierania leczenia śmiechem potrzebujących za pomocą charytatywnych SMSów (SMS o treści USMIECH2, numer 7248). Dochód z nich zasili „Terapię śmiechem” chorych dzieci i seniorów w szpitalach i placówkach w całej Polsce.

 

W ramach akcji „Pociąg do uśmiechu” „doktorów clownów” będzie można spotkać w pociągach na następujących trasach (i na peronach na stacjach docelowych):

  • Łódź Fabryczna - Warszawa Centralna (15:26 - 16:50)
  • Lubliniec - Opole Główne (16:16 - 16:49)
  • Toruń Główny - Bydgoszcz Główna (17:20 - 18:00)                                  
  • Laskowice Pomorskie - Gdańsk Główny (17:45 - 18:49)
  • Puławy Miasto - Lublin (17:35 - 18:07)

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a

03-468 Warszawa

tel. (+48 22) 854 05 01

Newsletter

© 2015 Dr Clown . All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone