BASIA KURDEJ-SZATAN "LECZY ŚMIECHEM" DZIECI W SZPITALU. POMAGA FUNDACJI "DR CLOWN"

Barbara Kurdej-Szatan będzie „leczyć śmiechem” chore dzieci w szpitalu. Znana z promiennego uśmiechu gwiazda będzie towarzyszyć wolontariuszom Fundacji „Dr Clown” podczas wizyty u małych pacjentów. Spotkanie jest elementem programu „Terapii śmiechem”, który „doktorzy clowni” regularnie realizują w szpitalach i placówkach specjalnych.

W ramach „Terapii śmiechem” „doktorzy clowni”, w kolorowych strojach i z czerwonymi noskami, niosą uśmiech i za pomocą interaktywnych zabaw, elementów klaunady, żonglerki oraz empatycznych rozmów likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją podopiecznych.

Barbara Kurdej-Szatan i „doktorzy clowni” zaniosą wspólnie uśmiech do Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. J. Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej w Warszawie. Podczas wizyty gwiazda i wolontariusze Fundacji „Dr Clown” odwiedzą z „Terapią śmiechem” kilka oddziałów szpitalnych. Aktorka weźmie udział w prezentowaniu „sztuczek magicznych” i interaktywnych zabawach z małymi pacjentami.

Basia Kurdej-Szatan współpracuje z Fundacją „Dr Clown” już od kilku lat. Wspiera organizację, pojawiając się na organizowanych przez Fundację imprezach dla jej podopiecznych – chorych dzieci, osób niepełnosprawnych i seniorów. Aktorka jest też ambasadorką tegorocznej kampanii 1% Fundacji „Dr Clown”. Wraz z Jarosławem Boberkiem wystąpiła w oryginalnym spocie 1% Fundacji, zatytułowanym Śmiech leczy”.

Doskonale wiem, jak ważny jest uśmiech i pozytywne nastawienie, szczególnie w obliczu choroby i życiowych trudności. Bliska jest mi idea „Terapii śmiechem”, realizowanej przez Fundację „Dr Clown”, dlatego już po raz kolejny wspieram działania Fundacji i gorąco wszystkich do tego zachęcam. Śmiech to najlepsze lekarstwo! – przekonuje Barbara Kurdej-Szatan.

 

 

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a

03-468 Warszawa

tel. (+48 22) 854 05 01

Newsletter

© 2015 Dr Clown . All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone