WIELKANOCNE „GOTOWANIE Z GWIAZDAMI” FUNDACJI „DR CLOWN”. BOGNA SWOROWSKA I MICHAŁ WIŚNIEWSKI GOTUJĄ Z NIEPEŁNOSPRAWNĄ MŁODZIEŻĄ

Możliwość wspólnego cieszenia się świątecznym posiłkiem i radością to najpiękniejszy element świąt. Dlatego Fundacja „Dr Clown” zorganizowała wielkanocne „Gotowanie gwiazdami”, na które zaprosiła młodzież z niepełnosprawnością intelektualną oraz znane osobistości - Bognę Sworowską i Michała Wiśniewskiego.

Gwiazdy spotkały się z uczniami Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 2 z Warszawy oraz wolontariuszami Fundacji „Dr Clown”, żeby wspólnie przygotować i spożyć świąteczny posiłek. Goście komponowali świąteczne sałatki i dekorowali autorskie, kolorowe mazurki. Ich kulinarnym przewodnikiem był Szef Kuchni Mamaison Hotel Le Regina Paweł Oszczyk.

Nie mogłam się doczekać tego spotkania! Dziękuję za możliwość spotkania się z tak wyjątkowymi – ciepłymi i utalentowanymi – młodymi ludźmi. Kontakt z wolontariuszami Fundacji „Dr Clown” pozwala ich podopiecznym zapomnieć o bólu i trudnościach, choć na chwilę, ale ta chwila jest tak ważna. To są momenty największej radości w życiu – te chwile, kiedy widzimy, że mamy ludzi dookoła – mówiła Bogna Sworowska.

„Gotowanie z gwiazdami” jest elementem programu „Terapii śmiechem”, w ramach którego „doktorzy clowni” sięgają po interaktywne zabawy, klaunadę oraz empatyczne rozmowy, aby minimalizować napięcia spowodowane trudną sytuacją podopiecznych.

Nie ma chyba lepszego lekarstwa, które działa natychmiast, niż uśmiech. Jednocześnie jestem też gorącym zwolennikiem tego, by rozmawiać. Uśmiech działa doraźnie, ale rozmowy również czynią cuda – komentował Michał Wiśniewski.

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a

03-468 Warszawa

tel. (+48 22) 854 05 01

Newsletter

© 2015 Dr Clown . All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone