„DZIEŃ PIĘKNOŚCI I RADOŚCI DLA MAM” – FUNDACJA „DR CLOWN” DLA MAM CHORYCH DZIECI W 11 POLSKICH MIASTACH

Wyzwania, jakie stoją przed matkami dzieci chorych i hospitalizowanych oraz matkami samotnie wychowującymi dzieci, są wyjątkowo trudne. Dlatego Fundacja „Dr Clown” postanowiła zadbać o te mamy i ofiarować im z okazji Dnia Matki coś dobrego – coś dla urody, coś dla ducha i chwilę „tylko dla siebie”. Dlatego w dniach 25-31 maja w szpitalach i placówkach pomocowych 11 polskich miast Fundacja organizuję wyjątkową akcję – „Dzień piękności i radości dla mam”.

 Cięcie, czesanie i upięcia włosów w ramach salonu stylizacji fryzur. Maseczki, manicure i inne zabiegi w ramach mini-salonu kosmetycznego. A do tego – obowiązkowo coś dla ducha i dobrego samopoczucia: zajęcia relaksacyjne, zajęcia z jogi śmiechu, sesje „Terapii śmiechem”. Oto, co w ramach „Dnia piękności i relaksu dla mam” wydarzy się w wybranych szpitalach dziecięcych i placówkach pomocowych. W niektórych z nich dzieci będą tworzyć nietypowe „laurki” dla swoich rodzicielek – pleść specjalne bransoletki lub, w ramach nietypowego „bodypaintingu”, malować i pisać mamom życzenia i prezenty na dłoniach, rękach, a nawet policzkach. W innych efekty zabiegów zostaną uwiecznione pamiątkowymi sesjami zdjęciowymi – portretami i fotografiami rodzinnymi.

Z okazji Dnia Matki postanowiliśmy zadbać o te mamy, które szczególnie zasługują na podziw i wsparcie matki chorych, hospitalizowanych dzieci, na co dzień prowadzące heroiczne zmagania z chorobą swoich pociech i wszystkimi jej konsekwencjami. Pragniemy, żeby te matki, na co dzień zwykle przedkładające potrzeby dzieci ponad swoje  własne, w dniu swojego święta, mogły podarować sobie coś dobrego - coś dla ciała i urody, coś dla relaksu i dobrego samopoczucia, oraz chwilę "tylko dla siebie". Dlatego w 11 miastach organizujemy "Dzień piękności i relaksu dla mam", w ramach którego ofiarujemy mamom dzieci z wybranych szpitali i placówek zabiegi kosmetyczne, sesje relaksacyjne oraz animacje i opiekę nad ich pociechami mówi Anna Czerniak, Prezes Fundacji "Dr Clown".

– Chcemy zatroszczyć o mamy hospitalizowanych dzieci, które, jeszcze bardziej niż inne mamy, poświęcają swoje życie dzieciom. Cały czas robią coś dla innych, więc tym razem to my zrobimy coś dla nich. Fryzjer, kosmetyczka, fitness to przyjemności, o których nierzadko dawno zapomniały. Organizując „Dzień piękności i radości dla mam” chcemy pokazać tym mamom, że są ważne, piękne i silne, pomóc im oderwać myśli od ich trudnej sytuacji – dodaje Agata Chruszcz, Pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Gdańsku.

Akcja odbędzie się w dniach 25-31 maja w wybranych szpitalach i placówkach pomocowych w 11 miastach: Białymstoku, Gdańsku, Kielcach, Krakowie, Tarnowie, Olsztynie, Poznaniu, Rudzie Śląskiej, Rzeszowie, Turowie koło Sieradza i Opolu.

Gdzie i kiedy odbędzie się akcja "Dzień piękności i radości dla mam":

 1. Gdańsk, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, 26.05
 2. Białystok, Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny, 26.05
 3. Kielce, Wojewódzki Szpital Zespolony- Świętokrzyskie Centrum Pediatrii, 31.05
 4. Kraków, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie, 25.05
 5. Tarnów, Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie, 27.05
 6. Olsztyn, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy, 26.05
 7. Poznań, Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem im. B. Krysiewicza, 25.05
 8. Rzeszów, Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej, Klinika Onkohematologii Dziecięcej, 31.05
 9. Turów, Dom Samotnych Matek z Dziećmi MONAR-MARKOT w Turowie, 27.05
 10. Opole, Ośrodek Readaptacji Społecznej "Szansa", 25.05
 11. Ruda Śląska – szczegóły w późniejszym terminie

 

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a

03-468 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01

e-mail: info@drclown.pl

 

Newsletter

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone