FUNDACJA „DR CLOWN” Z NOWYM PARTNEREM – KIA MOTORS POLSKA

Kia Motors Polska zaangażowała się we wsparcie podopiecznych Fundacji „Dr Clown” i prowadzonej przez organizację „Terapii śmiechem”. Firma przekazała Fundacji dwa samochody, którymi „doktorzy clowni” będą docierać do podopiecznych w szpitalach. Kia Motors Polska sfinansowała także ponad 2 tysiące gier i zabawek edukacyjnych, które wolontariusze Fundacji „Dr Clown” przekażą małym podopiecznym w szpitalach i placówkach specjalnych.

28 czerwca odbyło się uroczyste przekazanie samochodów, w którym wzięli udział Anna Czerniak, Prezes Fundacji „Dr Clown” oraz Wojciech Szyszko, Dyrektor Zarządzający Kia Motors Polska.

Podarowane przez Kia samochody będą służyć w realizacji celów statutowych Fundacji „Dr Clown” w dwóch jej oddziałach – w Lublinie i Gdańsku. W ramach współpracy z Kia do Fundacji przyjechały również ponad 2 tysiące bajecznie kolorowych gier i zabawek, wyselekcjonowanych tak, by pobudzać kreatywność i twórczy potencjał  grających oraz zapoznawać ich z zasadami bezpieczeństwa na drodze. Zabawki zostaną przez wolontariuszy Fundacji „Dr Clown” przekazane do ponad 150 dziecięcych szpitali i placówek specjalnych odwiedzanych przez Fundację.

Fundacja „Dr Clown” realizuje program „Terapii śmiechem” w całej Polsce. Nasi przeszkoleni wolontariusze Fundacji docierają do 170 szpitali i placówek różnego typu i „leczą śmiechem” co roku prawie 60 000 podopiecznych, w czym wspierają nas darczyńcy. Dzięki samochodom przekazanym przez Kia Motors Polska „doktorzy clowni” będą mogli docierać z „Terapią śmiechem” do chorych w szpitalach szybciej i częściej. Bardzo nas cieszy, że zyskaliśmy kolejnego partnera i przyjaciela, który, tak  jak i my wierzy, że uśmiech leczy a także pomaga nam odkrywać w chorych dzieciach ich wewnętrzną siłę i motywację do radości i zabawy – mówi Anna Czerniak, prezes Fundacji „Dr Clown”.

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a

03-468 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01

e-mail: info@drclown.pl

 

Newsletter

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone