FUNDACJA „DR CLOWN” ORAZ SIEĆ SKLEPÓW SMYK WYWOŁUJĄ USMIECHY NA DZIECIĘCYCH TWARZACH

W dniu 24 sierpnia odbyło się uroczyste otwarcie oraz przekazanie Uniwersyteckiemu Szpitalowi Klinicznemu w Opolu kącika stymulacji polisensorycznej przeznaczonego dla pacjentów oddziałów dziecięcych. Inwestycja sfinansowana została przez markę SMYK i zrealizowana we współpracy z Fundacją „Dr Clown”.

 

Sala zabaw zaprojektowana została z myślą o rehabilitacji i rozwoju przebywających w placówce dzieci. Korzystać z niej mogą pacjenci oddziału pediatrii oraz najmłodsi przebywający na oddziałach chirurgii dziecięcej, laryngologii, okulistyki i ortopedii. Służyć ma rehabilitacji ruchowej i pobudzaniu zmysłów dzieci, ale także wywołaniu uśmiechu na twarzach małych pacjentów, zapewniając im chwilę oddechu w czasie trudnego okresu hospitalizacji.

Wśród wyposażenia sali znalazły się duże kolorowe klocki, materace oraz tablice do ćwiczeń rąk i stóp. Główną atrakcję stanowi „Magiczny Dywan” firmy Funtronic, czyli projektor wyświetlający na podłodze multimedialne gry. Jest to interaktywna podłoga z wgranym specjalnym pakietem gier, które edukują oraz pomagają w powrocie do zdrowia najmłodszym pacjentom placówki, angażując ich do zabawy i ruchu.

Kącik stymulacji powstał dzięki współpracy Fundacji "Dr Clown" z siecią sklepów dla dzieci SMYK. Całość kosztów inwestycji pokryły środki zebrane w czasie zeszłorocznej akcji urodzinowej marki własnej SMYKA, COOL CLUB. W ramach tej akcji w salonach SMYK w całej Polsce sprzedawane były specjalne, urodzinowe koszulki. Część zysku ze sprzedaży każdej koszulki przekazana została na działania Fundacji "Dr Clown".

Finalizujemy właśnie niezwykły projekt jakim jest kącik stymulacji polisensorycznej w opolskim szpitalu – mówi Magdalena Dąbska, Dyrektor Marketingu i PR, Członek Zarządu Smyk S.A. Cieszymy się, że tak wiele osób wzięło udział w naszej jubileuszowej akcji koszulkowej przez co dołożyli cegiełkę do funkcjonowania kącika. Jesteśmy przekonani, że salka spełni swoje najważniejsze zadanie, na którym zawsze najbardziej nam zależy – wywoła uśmiech na twarzach dzieci.

Naszym celem jest wywoływanie uśmiechu na twarzach chorych a misją przekonanie, że smutek można leczyć. Dzięki kącikowi stymulacji polisensorycznej możemy nie tylko „leczyć śmiechem” małych pacjentów opolskiego szpitala, których odwiedzamy regularnie z „Terapią śmiechem”, ale także wesprzeć proces rehabilitacji i intensyfikować procesy terapeutyczne, prowadzone na oddziale. A na dodatek – pomóc chorym dzieciom i ich najbliższym zapomnieć o chorobie – mówi Anna Czerniak, Prezes Zarządu Fundacji „Dr Clown”.

Kącik w Opolu to nie jedyna inwestycja w ramach podjętej współpracy. Jeszcze w sierpniu ruszy remont podobnej sali w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie koło Warszawy, kolejnej placówce, z którą od lat współpracuje Fundacja "Dr Clown".

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a, 03-468 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone