„UŚMIECH ŁĄCZY POKOLENIA” – BAJECZNY, MIĘDZYPOKOLENIOWY PIKNIK DLA DZIECI I SENIORÓW W ŁODZI

To była niecodzienna okazja, by dzieci i seniorzy mogli wspólnie miło spędzić czas na zabawie w bajecznej atmosferze. Fundacja „Dr Clown” 9 września zorganizowała międzypokoleniowy piknik „Uśmiech łączy pokolenia”. Były takie atrakcje, jak niepowtarzalne prezenty hand-made, pokazy artystyczne, nauka żonglerki, wielkie bańki mydlane, chodzenie po linie i gra terenowa z nagrodami. Gospodarzami byli „doktorzy clowni” z Łodzi oraz mieszkańcy łódzkiego DPS, bo, jak przekonuje Fundacja „Dr Clown”, „każdy może pomagać” i dzielić się radością.

Przy pomocy działaczy Fundacji „Dr Clown” Seniorzy - podopieczni DPS przy ul. Narutowicza 114 – zaprosili dzieci, m.in. te z domów dziecka, na niezwykły piknik. Były niesamowite, ręcznie robione prezenty, występy artystyczne seniorów, tańce, pokazy kuglarskie, capoeiry i inne.

Nasza fundacja, w ramach projektu "Seniorzy - dla siebie i dla innych!", podjęła się przedsięwzięcia połączenia dwóch grup wiekowych za pomocą wspólnego mianownika - uśmiechu. Przy naszej pomocy Seniorzy - podopieczni DPS przy ul. Narutowicza 114 - zapraszają na piknik dzieci. Od kilku tygodni bardzo się do tego przygotowują na naszych warsztatach. Powstają m.in. upominki dla wszystkich dzieci. Przeważnie to szkoły i przedszkola odwiedzają seniorów, aby umilić im czas. Teraz czas na rewanż! – zapraszała Katarzyna Szczęsna, Pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Łodzi, koordynatorka projektu.

Na pikniku "Uśmiech łączy pokolenia" nie zabrakło atrakcji oferowanych przez „doktorów clownów” – wolontariuszy Fundacji „Dr Clown”, którzy na co dzień prowadzą „Terapię śmiechem” w szpitalach i placówkach specjalnych, czerpiąc m.in. z pedagogiki cyrku i bajkoterapii. Kolorowo ubrani „doktorzy clowni” prowadzili warsztaty z żonglerki, zaprosili na chodzenie po linie, pokaz sztuczek kuglarskich, w świat wielkich baniek mydlanych i do bajecznej „Bajkofabryki”, w której można było samodzielnie stworzyć bajki, pacynki i bajkowe gadżety. Inne atrakcje to m.in. występ chóru Canto Allegro, Manufaktury Sztuki Capoeira, szkoły tańca Cisek i joga śmiechu z Jackiem Kołakowskim.

To niecodzienne wydarzenie: mieszkańcy DPS, którzy na co dzień potrzebują pomocy i zainteresowania, robią coś fantastycznego dla innych. Udowodnili, że każdy może pomagać, niezależnie od swojej sytuacji życiowej i zdrowotnej. A my ze swojej strony połączymy to wielkim uśmiechem, który "leczy " i mamy nadzieję na świetną zabawę i wiele wzruszeń – zapowiadała Katarzyna Szczęsna, Pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Łodzi.

DPS nie zawsze dobrze się kojarzy, my jednak postanowiliśmy odczarować to miejsce. A z naszego doświadczenia wiemy, że dzieci lubią kontakt ze starszymi ludźmi, bo dla nich są to nieocenieni i mądrzy „babcie i dziadkowie” – dodaje Katarzyna Szczęsna z Fundacji „Dr Clown”.

Piknik jest częścią projektu "Seniorzy - dla siebie i dla innych!", w ramach którego łódzki oddział Fundacji „Dr Clown” prowadzi spotkania, warsztaty i inne działania dedykowane seniorom i nie tylko. Projekt został sfinansowany z grantu TESCO „Decydujesz-Pomagamy”.

Piknik „Uśmiech łączy pokolenia” odbył się w sobotę 9 września w godz. 14-17 w ogrodzie DPS przy ul. Narutowicza 114.

Dodatkowe informacje: www.facebook.com/fundacja.drclown.lodz

plakat piknik maly

 

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a, 03-468 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone