DRUGI KĄCIK ZABAW OD FUNDACJI "DR CLOWN" I SIECI SKLEPÓW SMYK JUŻ OTWARTY!

W dniu 9 listopada w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie uroczyście otwarty został kącik stymulacji polisensorycznej przeznaczony dla podopiecznych placówki, zwłaszcza tych wymagających wzmożonej i dodatkowej opieki. Jest to już drugie takie miejsce powstałe w wyniku współpracy marki SMYK z Fundacją „Dr Clown”, pierwsze funkcjonuje od 29 sierpnia w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu.

 

Fundacja „Dr Clown” we współpracy z  siecią sklepów SMYK ułatwiają dzieciom rozwój

Drugi kącik zabaw dla najmłodszych już otwarty, po szpitalu w Opolu przyszedł czas na Legionowo!

Kącik otwarty w legionowskim Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych jest wyjątkową salą zabaw zaprojektowaną z myślą o rehabilitacji i rozwoju przebywających w placówce dzieci i młodzieży. Służyć ma rehabilitacji ruchowej i pobudzaniu zmysłów niepełnosprawnych dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim wywołaniu uśmiechu na twarzach młodych podopiecznych, zapewniając im chwilę oddechu i wyjątkowo dobroczynnej zabawy pod okiem opiekunów i w grupie przyjaciół.

Wśród wyposażenia sali znalazły się duże kolorowe klocki, materace oraz tablice do ćwiczeń rąk i stóp. Główną atrakcję stanowi „Magiczny Dywan” firmy Funtronic, czyli projektor wyświetlający na podłodze multimedialne gry. Jest to interaktywna podłoga z wgranym specjalnym pakietem gier, które edukują oraz pomagają w powrocie do zdrowia najmłodszym pacjentom placówki, angażując ich do zabawy i ruchu.

– Naszym celem jest wywoływanie uśmiechu na twarzach potrzebujących, a misją przekonanie, że smutek można leczyć. Wprowadzając kącik stymulacji polisensorycznej do Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, nie tylko  „leczymy śmiechem” uczniów, których regularnie odwiedzamy z „Terapią śmiechem”, ale także wspieramy ich rozwój, rehabilitację oraz intensyfikujemy procesy terapeutyczne, prowadzone w placówce. Chcemy pomóc niepełnosprawnym podopiecznym placówki oraz ich najbliższym zapomnieć o smutku i trudnościach – mówi Anna Czerniak, Prezes Zarządu Fundacji „Dr Clown”.

Kącik stymulacji powstał dzięki współpracy Fundacji "Dr Clown" z siecią sklepów dla dzieci SMYK. Całość kosztów inwestycji pokryły środki zebrane w czasie zeszłorocznej akcji urodzinowej marki własnej SMYKA, COOL CLUB. W ramach tej akcji w salonach SMYK w całej Polsce sprzedawane były specjalne, urodzinowe koszulki. Część zysku ze sprzedaży każdej koszulki przekazana została na działania Fundacji "Dr Clown".

Sfinalizowaliśmy właśnie niezwykły projekt jakim jest kącik stymulacji polisensorycznej w legionowskim zespole szkół i placówek specjalnych – mówi Magdalena Dąbska, Dyrektor Marketingu i PR, Członek Zarządu Smyk S.A. Cieszymy się, że tak wiele osób wzięło udział w naszej jubileuszowej akcji koszulkowej przez co dołożyli cegiełkę do funkcjonowania kącika. Jesteśmy przekonani, że salka spełni swoje najważniejsze zadanie, na którym zawsze najbardziej nam zależy – wywoła uśmiech na twarzach dzieci.

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a, 03-468 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone