„WEJŚCIE SUPERMOCY” W ŁÓDZKIM SZPITALU. FUNDACJA „DR CLOWN” I COSPLAYERZY NIOSĄ UŚMIECH MAŁYM PACJENTOM

Tego dnia moc z pewnością była z małymi pacjentami z Łodzi. Do szpitala wkroczyli bowiem cosplayerzy oraz „doktorzy clowni” z Fundacji „Dr Clown”, aby połączyć swoje „supermoce” i zanieść zdwojoną dawkę uśmiechu chorym dzieciom. W ramach akcji „Wejście supermocy” Kylo Ren, Joker, Bulma, StarLord, i Harley Quinn, a razem z nimi – Dr Oczko, Dr Pestka, Dr Malinka i Dr Buka wspólnie postanowili sprawić, by dzieci mogły wkroczyć w magiczny świat i na chwilę zapomnieć o chorobie.

 Dr Oczko, Dr Pesta, Dr Malinka i Dr Buka to stali goście łódzkich szpitali i różnego typu placówek. Ci kolorowo przebrani „doktorzy clowni” odwiedzają z „Terapią śmiechem” chore dzieci, osoby niepełnosprawne i seniorów, przeganiając smutek i przynosząc podopiecznym radość i nadzieję. Teraz, z okazji zbliżającej się Gwiazdki, „doktorzy clowni” połączyli swoje „supermoce” z cosplayerami, wcielającymi się w znanych bohaterów filmów i komiksów – wszystko po to, by wnieść magię i uśmiech w świat chorych dzieci. W sobotę 16 grudnia małych pacjentów Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odwiedzili „doktorzy clowni” oraz cosplayerzy:  Damian Krawczyk - Kylo Ren, A holy terrors jako Bulma, Monikanism jako Joker, Skaranie Boskie jako Harley Quinn oraz Matt's jako StarLord. Monikanism przyjechała specjalnie na tę okoliczność z Warszawy a Matt's - z Poznania. Bohaterów do wspólnej akcji z Fundacją „Dr Clown” zaprosił cosplayer Damian Krawczyk. Sam jako dziecko doświadczył długiej hospitalizacji i doskonale wie, z jakim smutkiem i niepokojem zmagają się mali pacjenci.

Będąc dzieckiem długo leżałem w szpitalu i brakowało mi tego, co mieli rówieśnicy. Szpital zawsze kojarzył mi się źle. Od kiedy zacząłem interesować się cosplayem i eventami, widząc, jak dzieciaki na to reagują, pomyślałem, o tym, ze takie atrakcje powinny mieć też dzieci w szpitalach – mówi Damian Krawczyk, cosplayer wcielający się w postać Kylo Rena z „Gwiezdnych Wojen”.

Wraz z radością wolontariusze Fundacji „Dr Clown” przynieśli wyjątkowe prezenty – maskotki wykonane ręcznie przed innych podopiecznych Fundacji - mieszkańców DPS przy ul. Narutowicza w Łodzi.

–  My, „doktorzy clowni”, wiemy , że uśmiech leczy i dokładamy wszelkich starań, aby zanosić małym pacjentom w szpitalach jak najwięcej radości. Cieszymy się, gdy na swojej drodze spotykamy ludzi, którzy chcą nam w tym pomóc. Damiana, czyli Kylo Ren’a, poznaliśmy podczas organizowanego przez nas pikniku dla dzieci. Przechadzał się po parku w swoim charakterystycznym czarnym stroju i masce.  Już po chwili zobaczyłam go z dziećmi, które bawiły się jego świetlnym mieczem, pożyczały jego maskę.  Zabawa była doskonała,  dlatego postanowiliśmy zaprosić do współpracy innych cosplayerow. Prezenty i uśmiechy rozdawane w tak doborowym towarzystwie na pewno będą miały jeszcze większą moc! – opowiada Katarzyna Szczęsna, Pełnomocniczka Fundacji „Dr Clown” w Łodzi i „doktor clown” o pseudonimie Dr Oczko.

– Zapraszając chore dzieci do wspólnej zabawy i „czarodziejskich” sztuczek, chcemy sprawić, żeby dzieci uwierzyły w swoją moc przezwyciężenia wszystkich trosk i przeciwności. Przy okazji akcji „Wejście supermocy” postaramy się spowodować, żeby każdy mały pacjent poczuł się superbohaterem – w końcu jest nim, dzielnie walcząc z chorobą – zapowiadała Katarzyna Szczęsna.

>>> Zobacz więcej zdjęć z akcji

Supermoce „doktorów clownów” to umiejętność „leczenia śmiechem” – wykorzystania zbawiennych właściwości uśmiechu tak, aby nieść radość, ale też wspierać proces zdrowienia. Ekipa łódzkich „doktorów clownów”, czyli wolontariuszy Fundacji „Dr Clown” z oddziału w Łodzi, pod wodzą Dr Oczko regularnie odwiedza chore dzieci, osoby niepełnosprawne i seniorów z regionu, prowadząc zajęcia i organizując niezwykłe imprezy i akcje w ramach programu „Terapii śmiechem”. Przebrani w fantazyjne, kolorowe stroje, sięgają do klaunady, żonglerki, iluzji, zabaw i empatycznych rozmów. W zeszłym roku dotarli w ten sposób do trzech tysięcy osób.

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a, 03-468 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone