POCIĄG DO UŚMIECHU – FUNDACJA „DR CLOWN” W POCIĄGACH PKP INTERCITY POKAZUJE, ŻE UŚMIECH LECZY

To będzie podróż za więcej niż jeden uśmiech. Pierwszego dnia wiosny pasażerowie wybranych pociągów będą mogli spotkać niezwykłe postaci – „doktorów clownów”, specjalistów od „leczenia śmiechem”. Będą oni rozdawać uśmiechy, zachęcać do życzliwości i wspierania „Terapii śmiechem” chorych dzieci oraz pokazywać, jak niezwykłą moc ma uśmiech. To wszystko w ramach „Pociągu do uśmiechu” – akcji Fundacji „Dr Clown” i spółek z Grupy PKP.

Kilkuosobowe ekipy wolontariuszy Fundacji „Dr Clown” zawitają 21 marca do 11 pociągów, których trasy obejmują m.in. Białystok, Bielsko-Białą, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice , Łódź, Opole, Sosnowiec, Sieradz, Szczecin, Toruń i Warszawę.

Kolorowo ubrani „doktorzy clowni” będą prowadzić interaktywne zabawy i animacje wśród pasażerów, prezentować elementy iluzji i klaunady, które na co dzień wykorzystują w „Terapii śmiechem”. Rozdadzą pasażerom czerwone noski, swój charakterystyczny atrybut oraz recepty na uśmiech z nietypowymi „zaleceniami lekarskimi”.

Warto mieć „Pociąg do uśmiechu”! W Fundacji „Dr Clown” już od 19 lat udowadniamy, że śmiech to najlepsze lekarstwo. Dlatego przynosimy uśmiech chorym w szpitalach oraz innym osobom, które szczególnie mocno go potrzebują. Pierwszego dnia wiosny spotkamy się z pasażerami, by pokazać, jak magiczną moc ma uśmiech i dlaczego warto wspierać „Terapię śmiechem” – komentuje Anna Czerniak, Prezes Fundacji „Dr Clown”.

Śmiech ma szereg dobroczynnych właściwości, po które sięgają „doktorzy clowni”, by pomagać podopiecznym podczas regularnych wizyt w ramach „Terapii śmiechem”. Śmiech stymuluje układ odpornościowy, mobilizuje organizm do walki z chorobą, przyspiesza rekonwalescencję. Dotlenia, poprawia nastrój, koncentrację i kondycję psychiczną oraz zbliża do siebie ludzi.

Akcja „Pociąg do uśmiechu”, której partnerami są PKP S.A., PKP Intercity i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., ma zachęcać do podarowania tego niecodziennego leku chorym dzieciom i seniorom w szpitalach i placówkach w całej Polsce. Można to zrobić, przekazując datek na stronie pomagam.drclown.pl i przywrócić uśmiech podopiecznym Fundacji.

 

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a, 03-468 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone