WIELKI TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH DLA MAŁYCH PACJENTÓW W 19 MIASTACH. ZAPRASZA FUNDACJA „DR CLOWN”

Jak przełamać ból, przygnębienie, nudę i samotność, jakie często towarzyszą chorym dzieciom w szpitalach? Uśmiechem, zabawą i byciem z innymi. Dlatego Fundacja „Dr Clown” zorganizowała dla małych pacjentów wielki turniej gier planszowych. Hospitalizowane dzieci biorą w nim udział wraz z rodzicami i przyjaciółmi.

 

Wielkie święto planszówek dla pacjentów odbywa się w kwietniu w szpitalach w 19 miastach: Białymstoku, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Kielcach, Lublinie, Olsztynie, Opolu, Sieradzu, Sosnowcu, Suwałkach, Szczecinie, Tarnowie, Toruniu, Wrocławiu i Zielonej Górze.

Zespoły graczy stają w szranki w grach "Emotionz", „Gdybyś był”, "Nie śmiej się" i "Gorący Ziemniak", ufundowanych przez firmę Alexander – Partnera akcji. Ekipy graczy prezentują w specjalnych zadaniach moc uśmiechu i dobrych emocji. Na zwycięzców czekają zestawy gier, najważniejsza ma być jednak dobra zabawa i duża dawka leczącego, serdecznego śmiechu.

Jak opowiadają „doktorzy clowni”, akcja ma uzmysłowić i podkreślić lecznicze walory śmiechu, a także nieocenioną wartość wspólnej zabawy i bycia razem.

- Nic nie wpływa na proces zdrowienia chorych dzieci lepiej niż dobra zabawa. My, „doktorzy clowni”, doskonale to wiemy, ponieważ od blisko 20 lat wspieramy małych pacjentów szpitali w całej Polsce, nieustannie poszukując nowych narzędzi do prowadzenia „Terapii śmiechem”. Stąd pomysł, by zorganizować turnieje gier planszowych, w których rywalizować będą nie tylko dzieci, ale też ich bliscy. Chodzi tu o wsparcie, które jest bardzo ważne w zmaganiu się z chorobą i innymi przeciwnościami, a także o możliwość swobodnego wyrażania siebie oraz swoich emocji, co w czasie hospitalizacji zwykle jest utrudnione – opowiada Krzysztof Jasik, Pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Kielcach.

Turniejom towarzyszą oryginalne animacje, zabawy i klaunada, po które „doktorzy clowni” sięgają również podczas regularnych spotkań w ramach „Terapii śmiechem”.

turniej aleksanderdrclown www

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a, 03-468 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone