KĄCIK KULINARNY DLA MAŁYCH PACJENTÓW ONKOLOGICZNYCH I ICH RODZIN W BYDGOSZCZY

Istnieją oddziały szpitalne, gdzie mali pacjenci przebywają miesiącami, a nawet latami - oddziały onkologiczne. Gros z tego czasu spędzają tam również ich opiekunowie i najbliżsi. Z troski o ich samopoczucie i pragnienia uczynienia chwil spędzonych w szpitalu bardziej przyjaznymi Fundacja „Dr Clown” przy wsparciu firmy FRoSTA stworzyła kącik kulinarny dla małych pacjentów onkologicznych i ich rodzin. Ma on ułatwić bliskim chorych dzieci przygotowywanie zdrowych posiłków, a samym pacjentom uprzyjemnić posiłki z najbliższymi i wprowadzić w szpitalną przestrzeń element koloru i magii.

 Kącik powstał na Oddziale Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Mali pacjenci i odwiedzający ich rodzice spędzają na tym oddziale często miesiące, a nawet lata, pozbawieni komfortu i bezpieczeństwa własnego domu. W przypadku rodzin, które chcą spędzić z chorymi dziećmi tak wiele czasu, jak to jest możliwe, oznacza to utrudnienie w przygotowywaniu i spożywaniu pełnowartościowych posiłków.

Na co dzień odwiedzamy pacjentów szpitala im. Antoniego Jurasza z "Terapią śmiechem". Teraz cieszymy się, że możemy zadbać o dobre samopoczucie również rodzin małych pacjentów z onkologii, które odwiedzają dzieci w szpitalu, niejednokrotnie spędzając tam znaczną swojego czasu – mówi Beata Kotlewska, Pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Bydgoszczy.

Projekt kącika kulinarnego objął  zmiany w infrastrukturze, wyposażenie oddziału w dwie nowe lodówki, kuchenkę mikrofalową oraz dziecięcą zastawę. Umożliwia to rodzicom chorych dzieci przechowywanie produktów spożywczych i przygotowywanie posiłków, na dzieci zaś czekają kolorowe sztućce, talerzyki i tacki ułatwiające spożywanie posiłków w łóżkach. Udekorowanie ścian w barwne motyle wprowadza zaś w szpitalną przestrzeń element koloru i magii, tak potrzebnej każdemu dziecku, a w szczególności tym malcom i ich rodzinom, którzy zmagają się z chorobą i utrudnieniom wynikającym z hospitalizacji i szpitalnej rutyny. 

Uroczyste otwarcie kącika odbyło się 10 maja 2018 roku. Partnerem Fundacji „Dr Clown” w tym projekcie jest firma FRoSTA.

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a, 03-468 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone