FESTIWAL UŚMIECHU PO RAZ PIERWSZY RÓWNIEŻ W OPOLU! ZAPRASZAMY NA „FESTIWAL UŚMIECHU. OPOLSKIE DŹWIĘKI RADOŚCI”

To będzie atomowa dawka uśmiechu, energii i zabawy. Festiwal Uśmiechu po raz pierwszy odbędzie się nie tylko w Warszawie, ale równiez w Opolu. Już 9 czerwca Fundacja „Dr Clown” zaprasza Opolan na „Festiwal Uśmiechu. Opolskie dźwięki radości”. W godzinach 12-18 Mały Rynek zamieni się w świat magii i zabawy, pełen atrakcji, interaktywnych gier i zabaw oraz zwariowanych animacji kolorowo ubranych „doktorów clownów”. Ponieważ Festiwal Uśmiechu jest imprezą towarzyszącą Krajowemu Festiwalowi Piosenki Polskiej, nie zabraknie muzycznych atrakcji i odniesień. Interaktywne show muzyczne, warsztaty cyrkowe, warsztaty tworzenia nietypowych instrumentów, spotkania ze szczudlarzami, wkraczanie w wirtualny świat to tylko niektóre punkty programu. Wstęp jest wolny.

„Festiwal Uśmiechu” z podtytułem „Opolskie dźwięki radości” odbędzie się jako wydarzenie towarzyszące KFPP, 9 czerwca br. na opolskim Małym Rynku. Na tę okoliczność opolscy wolontariusze będą gościć wolontariuszy Fundacji - „doktorów clownów” - z Wrocławia, Sieradza, Bielsko-Białej, Tarnowa, Krakowa i Zielonej Góry! Łącznie będzie ich ok. 80! Szaleństwo, uśmiech i energia jaką wytwarza kilkudziesięciu "doktorów clownów" zebranych w jednym miejscu gwarantuje nietuzinkowość wydarzenia, mnóstwo zabawy i piękne wspomnienia. W programie imprezy np. „Zwariowane melodie” – muzyczny tor wyzwań, nakręcanie Człowieka Pozytywki, tworzenie instrumentów muzycznych, szpital polowy „doktora clowna”. Będzie można założyć magiczne okulary i wskoczyć w świat wirtualnej rzeczywistości. To tylko niektóre atrakcje, które będą dostępne przez cały czas od godz. 12:00 do 18:00. Zaplanowano także specjalne punkty programu: podróż do świata iluzji podczas występu Pana Ząbka czy też wielkie interaktywne show muzyczne „Bum Bum Opole robi szum”. Wstęp na wydarzenie jest wolny, a atrakcje bezpłatne. Wszystko jednak ma wymiar charytatywny – wolontariusze będą prowadzić zbiórkę środków na prowadzenie „Terapii śmiechem” chorych dzieci w szpitalach. Organizatorzy zachęcają, by przyjść i zabrać dla siebie jak najwięcej uśmiechów, ale i pamiętać o tych, gdzie ten uśmiech, poprzez swoje wsparcie mogą przesłać dalej!

– Wolontariusze Fundacji „Dr Clown” to niezwykli ludzie. Poświęcają swój wolny czas, by nieść uśmiech tam, gdzie czasem przeciwności losy czy choroba nam go odbierają. „Festiwal Uśmiechu” także realizują z ogromnym zaangażowaniem i milionami godzin przeznaczonymi na przygotowania. Mamy nadzieję, że mieszkańcy Opola i przybyli goście dostrzegą, że nie jest to jedna z wielu komercyjnych imprez z okazji Dnia Dziecka, a zebrane fundusze pozwolą w dalszym ciągu docierać do dzieci w szpitalach na Opolszczyźnie! – opowiada Marta Szewerda, Pełnomocniczka Fundacji „Dr Clown” w Opolu, organizator wydarzenia.

 „Festiwal Uśmiechu” organizowany jest przez Fundację „Dr Clown” w Warszawie już od 10 lat. W tym roku po raz pierwszy Fundacja zorganizowała imprezę również w Opolu. Warszawski 10. Festiwal Uśmiechu odbędzie się 9 czerwca w godz. 13-10 na Placu Zamkowym.

 „FESTIWAL UŚMIECHU. OPOLSKIE DŹWIĘKI RADOŚCI” - ramowy program

9 czerwca 2018, godz. 12:00-18:00, Mały Rynek – Opole 11:40 Korowód „doktorów clownów” z Rynku na Mały Rynek, oficjalne rozpoczęcie wydarzenia

12:00-18:00 Szaleństwo, uśmiech i energia jaką wytwarza kilkudziesięciu "doktorów clownów" zebranych w jednym miejscu gwarantuje nietuzinkowość wydarzenia, mnóstwo uśmiechów i piękne wspomnienia!
Opolski „Festiwal Uśmiechu” zorganizują wolontariusze Fundacji „Dr Clown” z Opolszczyzny, Wrocławia, Sieradza, Zielonej Góry, Bielsko-Białej, Tarnowa i Krakowa!
Wśród atrakcji m.in. 

 • "Każdy ma instrument, mam i ja!" Stoiska z warsztatami plastycznymi, m.in. tworzenie kreatywnych instrumentów
 • "Dźwięki radości" Doświadczanie i zabawa dźwiękami, namiot muzyczny.
 • "Magiczne okulary" Wskocz do świat niezwykłej wirtualnej rzeczywistości.
 • „Jak linoskoczek zręcznie idziesz poprzez świat” Strefa warsztatów cyrkowych.
 • "Od przedszkola do Opola" Strefa malucha (0-3).
 • Polowy szpital „doktora clowna”
 • „Zwariowane melodie” – Muzyczny tor wyzwań (w tym np. nakręcanie człowieka pozytywki, pogoń za pięciolinią)
 • „Zuzia lalka nieduża” – uśmiechnięty świat Opolskiego Teatru Lalki i Aktora.
 • „Niegrająca strefa grania” – strefa gier XXL
 • „Klaunowy detektyw” pokaz daktyloskopowania i sprzętu policyjnego przygotowanie przez Opolską Policję i Straż Miejską,
 • malowanie twarzy, barwni szczudlarze, wielkie bańki mydlane, wspólne tańce, konkursy z nagrodami!
 • 13:30 "Pan Ząbek Show" 
  W podróż do świat iluzji dającej mnóstwo uśmiechu i radości zabierze nas showman, iluzjonista, znany m.in. z programów telewizyjnych tj. "Mam talent", "Mali giganci", "Magicy z ulicy".
 • 15:00 "Bum Bum Opole robi szum" 
  Interaktywne show muzyczne stworzone wraz z uczestnikami Festiwalu.
 • 17:00 "Opole tysiąca i jednej bańki"
 • Zgłoś się do "doktora clowna" po jedną z 1000 buteleczek i puśćmy wspólnie w niebo nad Małym Rynkiem tysiące baniek mydlanych!  


A3 festiwal usmiechu w Opolu program 2 kopia

 

 

Więcej szczegółów dot. wydarzenia można znaleźć na stronie www.festiwalusmiechu.pl oraz na www.facebook.com/DrClownOpole

 

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a, 03-468 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone