FUNDACJA "DR CLOWN" ROZWIJA DZIAŁALNOŚĆ NA PODKARPACIU

Fundacja "Dr Clown", która od trzech lat działa w Rzeszowie, teraz oficjalnie rozpoczyna szerszą działalność na Podkarpaciu – w Przemyślu, Sanoku i Ustrzykach Dolnych. Podkarpacki oddział Fundacji zaprasza do współpracy oraz wspólnej zabawy. Będą m.in. darmowe spotkania z nauką żonglerki i atrakcyjne szkolenia dla wolontariuszy.

 

– Badania naukowe wyraźnie dowodzą, że śmiech ma szereg dobroczynnych właściwości dla ludzkiego zdrowia i samopoczucia. Śmiech ma dosłownie lecznicze właściwości, podobnie – życzliwa relacja z drugim człowiekiem. Dlatego odwiedzamy chore dzieci i dorosłych w szpitalach – oni tego uśmiechu i ciepła potrzebują szczególnie mocno – tłumaczy Anna Mossakowska, Pełnomocniczka Fundacji „Dr Clown” na Podkarpaciu

„Doktorzy clowni” na Podkarpaciu. Dołącz do zespołu w Przemyślu, Sanoku lub Ustrzykach

„Doktorzy clowni” odwiedzają regularnie pacjentów Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II oraz Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, od niedawna są też regularnymi gośćmi kolejnych trzech podkarpackich placówek: Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ustrzykach Dolnych oraz Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Sanoku. W planach jest dalsze rozszerzanie działalności.

Bardzo się cieszymy, że jesteśmy obecni na Podkarpaciu i spotykamy się z ogromną życzliwością szpitalnych władz i  personelu. Planujemy się rozwijać i zanosić uśmiech do tak wielu podkarpackich chorych, do ilu jest to możliwe – opowiada Anna Mossakowska, która jako „doktor clown” o pseudonimie Dr Bajka działa już 15 lat, od czasu, gdy studiowała w Warszawie pedagogikę specjalną.

Zapraszamy do dołączenia do naszego zespołu i zostania dawcą uśmiechu - „doktorem clownem” na Podkarpaciu. Z doświadczenia wiem, że wolontariat w Fundacji „Dr Clown” to prawdziwa przygoda – okazja do wzięcia udziału w unikalnych, różnorodnych szkoleniach, zdobycia wielu cennych kwalifikacji zawodowych, poznania fantastycznych i interesujących ludzi. W naszych zespołach wzajemnie się inspirujemy i zarażamy pasją. Warto do nas dołączyć – w całym kraju mamy aż 600 wolontariuszy – wylicza Mossakowska.

Najbliższe spotkanie rekrutacyjne dla wolontariuszy odbędzie się w Ustrzykach Dolnych - 25.07. godz. 17:00 w Hali Sportowej, w sali fitness. Można też umawiać się indywidualnie,  pisząc maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Żongluj i się rozwijaj. Otwarte spotkania żonglerskie

Fundacja „Dr Clown” zaprasza również na otwarte spotkania żonglerskie, w ramach których będzie można bezpłatnie nauczyć się żonglerki przy użyciu różnych akcesoriów. - Żonglerka poprawia koordynację, zręczność, a także... zdolności intelektualne. To idealny trening dla mózgu i ciała - no i duża przyjemność! Każda początkująca osoba myśli, że ma dwie lewe ręce okazuje się, że zupełnie tak nie jest, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych! – mówi Dr Bajka. Pierwsze otwarte spotkanie żonglerskie odbędzie się 21.07 w Przemyślu, przy kładce nad Sanem i boisku do siatkówki plażowej, w godz. 11-13.

Więcej informacji: www.facebook.com/DrClown.Podkarpacie, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a, 03-468 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone