„UŚMIECH DLA SENIORA”: PREZENT OD FUNDACJI „DR CLOWN” Z OKAZJI DNIA SENIORA

14 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Seniora. Z tej okazji Fundacja „Dr Clown” postanowiła podarować bohaterom tego święta „Uśmiech dla seniora”. W ramach akcji w 14 miejscowościach „doktorzy clowni”, eksperci od leczenia śmiechem, spotykają się z seniorami, by obdarować ich radością dzięki zajęciom ze „śmiechoterapii”.

W ramach akcji „Uśmiech dla seniora” w 14 miejscowościach odbędą się spotkania, na których „doktorzy clowni” wręczą seniorom dedykowane im broszury poświęcone zdrowemu stylowi życia i uśmiechowi oraz poprowadzą animacje i zajęcia z elementami "Terapii śmiechem", w tym jogi śmiechu i zabaw integracyjnych, a czasem również arteterapii. Seniorzy i doktorzy clowni wspólnie będą m.in. uprawiać gimnastykę na wesoło, stoczą pojedynki na najgłośniejszy śmiech, rozegrają mecz siatkówki balonami.  W niektórych miastach nie zabraknie warsztatów tworzenia akcesoriów z balonów i do żonglowania, pokazów wielkich baniek mydlanych i pełnych ciepła uścisków, tzw. free hugs. Wszędzie zaś pełno będzie śmiechu, ciepła i pogody ducha.  

Akcją „Uśmiech dla seniora” dziękujemy seniorom za istotny i cenny wkład, jaki mają w życie nas wszystkich, dzięki swoim bogatym doświadczeniom, dokonaniom i mądrości życiowej. W Fundacji „Dr Clown” seniorzy bywają beneficjentami pomocy, ale też aktywnymi, nieocenionymi wolontariuszami i darczyńcami oraz ambasadorami. Słowem: dzielą się z nami swoim sercem, czasem i ogromnym potencjałem a, my, nie tylko w ten dzień, chcemy podziękować im za to uśmiechem – komentuje Anna Czerniak, Prezes Fundacji „Dr Clown”.  

„Doktorzy clowni” zaniosą „Uśmiech dla seniora” do różnego typu placówek -  wybranych domów seniora, szpitali, DPS-ów i hospicjum, w niektórych miejscowościach akcja odbędzie się w centrach lokalnej aktywności lub, w ramach działań międzypokoleniowych, szkołach i przedszkolach.

Bardzo często podopieczni Domów Seniora to osoby samotne lub takie, które z powodu oddalenia od bliskich szczególnie potrzebują ciepła i uśmiechu. A tam, gdzie potrzebny jest uśmiech, wkraczają "doktorzy clowni" – mówi Natalia Budzyńska, Pełnomocniczka regionalna Fundacji „Dr Clown” na Pomorzu, która koordynuje akcję w jednym z pomorskich domów seniora.

Akcja „Uśmiech dla seniora” odbywa się w dniach 8-14 listopada w Białymstoku, Bydgoszczy, Chełmie, Gdańsku, Pierzchnicy pod Kielcami, Krasnymstawie, Lesznie, Łodzi, Olsztynie, Rogoźnicy, Sieradzu, Ustrzykach Dolnych, Warszawie  i Zamościu.

„Uśmiech dla seniora” – harmonogram akcji

Białystok

Dom Pomocy Społecznej ul. Świerkowa

14.11.2018

Bydgoszcz

Hospicjum Dom Sue Ryder

10.11. 2018

Leszno

Leszczyńskie Stowarzyszenie Alzheimerowskie, Dom Pomocy Społecznej w Lesznie

14.11.2018, 17.11.2018

Lubelszczyzna

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Krasnymstawie , Przedszkole Nr 5 im. Bajeczka w Krasnymstawie, Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. Z O. O. Zakład Opiekuńczo Leczniczy, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie Mieszkania Wieloprofilowe Chronione w Chełmie ul. Wojsławicka 11b, 22-100 Chełm , Publiczna Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy

14.11.2018

Łódź

OPUS - Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich, Łódź, ul. Narutowicza 8/10

14.11.2018

Olsztyn

Dom Pomocy Społecznej w Olsztynie

14.11.2018

Podkarpacie

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Ustrzykach Dolnych, Oddział Wewnętrzny

13.11.2018,

Pomorze

Dzienny Dom Seniora "Na Dolnej" Caritas

13.11.2018

Sieradz

Dom dziennego Pobytu przy MOPS, Oddział Rehabilitacji w Szpitalu Wojewódzkim w Sieradzu

14.11.2018

Warszawa

Szpital Praski

8.11.2018

SENIOR 1 WARSZAWA

 

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a, 03-468 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone