JAKI SMAK MA ZDROWIE, JAK ZDROWY JEST ŚMIECH? GRY EDUKACYJNE DLA MAŁYCH PACJENTÓW Z 14 MIAST

W którym owocu jest witamina C, jak wygląda zbilansowany posiłek, dlaczego śmiech to zdrowie? Na te i inne pytania mogą odpowiedzieć mali pacjenci szpitali w 14 miastach. Wolontariusze Fundacji „Dr Clown” przeprowadzili z hospitalizowanymi dziećmi połączone z zabawą zajęcia edukacyjne. Spotkaniom towarzyszyło rozdawanie broszur poświęconych zdrowemu odżywianiu i „Terapii śmiechem”. Partnerem projektu jest Fundacja Marwit Smak Zdrowia.

W lutym w wybranych miastach wolontariusze Fundacji „Dr Clown” pojawili się u dzieci w 14 szpitalach z edukacyjną grą-quizem na temat zdrowego stylu życia. Wszystkich czekała nauka poprzez dobrą zabawę, trochę emocji oraz rywalizacji. Mali pacjenci i ich rodzice otrzymali również broszurkę Elementarz Fundacji Marwit Smak Zdrowia i Fundacji „Dr Clown”, przekazującą, poprzez zabawę, cenną wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania oraz zdrowotnych korzyści płynących ze śmiechu. W zabawnej i angażującej formie, m.in. za pomocą rebusów i krzyżówek, pacjenci i ich rodzice mogli poczytać m.in. o tym, jak poprawić swoją koncentrację poprzez dietę i jak samodzielnie zafundować sobie domową "śmiechoterapię".

„Doktorzy clowni” odwiedzili z broszurą i zabawami edukacyjnymi wybrane szpitale w 14 miejscowościach: Bielsku-Białej, Białymstoku, Białej Podlaskiej, Bydgoszczy, Kielcach, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Sieradzu, Szczecinie, Toruniu, Ustrzykach Dolnych i Warszawie.

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a, 03-468 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone