NAJBARDZIEJ UŚMIECHNIĘTA Z MAJÓWEK: „FESTIWAL UŚMIECHU. KRAINA LALEK, CYRKU I ZABAWY” 4 MAJA W OPOLU

Niezwykła oferta majówkowa czeka Opolan i wszystkich turystów w Opolu. Fundacja „Dr Clown”, na co dzień zajmująca się „Terapią śmiechem” w szpitalach, zaprasza na barwny i magiczny „Festiwal Uśmiechu. Krainę lalek, cyrku i zabawy”.  Goście imprezy wkroczą w świat baśni, magii i teatru oraz radości, szczudlarzy, sztukmistrzów, wielkich bajek mydlanych i kolorowych „Doktorów Clownów”. Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Opole i Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki w Opolu.

 „Festiwal Uśmiechu. Kraina lalek, cyrku i zabawy” odbędzie się 4 maja 2019 roku w godzinach 13.00-19.00 na Placu Wolności w Opolu.  Impreza jest jednocześnie wydarzeniem towarzyszącym XXIX Ogólnopolskiemu Festiwalowi Teatrów Lalek w Opolu. To jedenasta edycja tej najbardziej uśmiechniętej, ogólnopolskiej charytatywnej imprezy, promującej ideę wolontariatu, zdrowy styl życia, „Terapię śmiechem” oraz Opole jako atrakcyjne miejsce turystyki weekendowej.                   

W Fundacji „Dr Clown” codziennie zanosimy uśmiech pacjentom szpitali w całej Polsce.  Podczas Festiwalu Uśmiechu całą magią, pozytywną energią i umiejętnościami z dziedziny animacji i klaunady, które normalnie „Doktorzy Clowni” ofiarowują potrzebującym, dzielimy się z naszymi festiwalowymi gośćmi. Zachęcamy też do pozytywnego nastawienia i pomagania innym, bo wiemy, że ofiarowane dobro wraca podwójnie a pomaganie – uskrzydla – opowiada Anna Czerniak, Prezes Fundacji „Dr Clown”, organizatora imprezy.

W programie znalazły się: strefa lalek, strefa maluchów oraz strefa artystów i animacji, mające postać prezentacji, warsztatów, zabaw edukacyjnych oraz pokazów artystycznych – dla całych rodzin jak również dla różnych grup wiekowych. Goście Festiwalu będą mogli m.in. stworzyć własne kreatywne lalki (4 rodzaje), spróbować pracy z lalką teatralną, uczestniczyć w warsztatach plastycznych i muzycznych, odwiedzić plenerowy szpital "Doktora Clowna", zgłębiać wiedzę dot. pierwszej pomocy, wziąć udział w animacjach z elementami żonglerki, klaunady, znaleźć dopasowaną do możliwości i potrzeb swojej grupy wiekowej przestrzeń zabaw twórczych. Ważnym elementem imprezy będą występy artystyczne i animacje poprowadzone przez artystów specjalizujących się w sztuce ulicy i animacji – m.in. Sambora Dudzińskiego z "Dźwiękowiązałką", Teatru Animacji "FalkoShow" oraz, oczywiście, przybyłych z całej Polski „Doktorów Clownów” – wyszkolonych pedagogicznie i w dziedzinie klaunady wolontariuszy Fundacji „Dr Clown”, którzy na co dzień prowadzą „Terapię śmiechem” w szpitalach w ponad 80 polskich miastach. Poprzez te i wiele innych atrakcji organizatorzy Festiwalu chcą zapewnić wszystkim naszym gościom, w tym całym rodzinom, rozrywkę, spotkanie ze sztuką i edukację na wysokim poziomie artystycznym i estetycznym, utrzymane w atmosferze baśni i magii, jak również promowanie idei wolontariatu i „Terapii śmiechem”.

FU logotypy organizatorow www

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a, 03-468 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone