DZIEŃ PIĘKNOŚCI I RADOŚCI DLA MAM – AKCJA FUNDACJI „DR CLOWN” W SZPITALACH W 18 MIASTACH

Trud i niezwykłe znaczenie macierzyństwa są nie do przecenienia - szczególnie w przypadku mam dzieci chorych i mam samotnie wychowujących potomstwo. Fundacja „Dr Clown” postanowiła zadbać o te mamy i ofiarować im z okazji Dnia Matki coś dobrego – coś dla urody, coś dla ducha i chwilę „tylko dla siebie”. W dniach 23-26 maja organizuje akcję „Dzień piękności i radości dla mam, w ramach  której w szpitalach i placówkach pomocowych 18 miast pojawią się niecodzienne salony piękności, relaksu – i oczywiście „Terapii śmiechem”.

Cięcie i czesanie w ramach salonu stylizacji fryzur. Maseczki, manicure i inne zabiegi w ramach mini-salonu piękności i kosmetycznego. Makijaż, by mamy mogły podkreślić piękno i poczuć się wyjątkowo. A do tego – coś dla ducha i dobrego samopoczucia: masaż, zajęcia relaksacyjne, zajęcia z jogi śmiechu, animacje dla dzieci i sesje „Terapii śmiechem” z „Doktorami Clownami” - śmiechoterapeutami z Fundacji „Dr Clown”. Oto, co w ramach „Dnia piękności i relaksu dla mam” wydarzy się w wybranych szpitalach dziecięcych i placówkach pomocowych. W niektórych z nich mamy będą mogły samodzielnie wykonać biżuterię czy kosmetyk a nawet… nauczyć się żonglować. W innych efekty zostaną uwiecznione pamiątkowymi sesjami zdjęciowymi – portretami i fotografiami rodzinnymi. Do akcji pro bono włączyło się wiele lokalnych partnerów - firm i zakładów.

Jako Fundacja „Dr Clown” regularnie zanosimy uśmiech chorym dzieciom w szpitalach i spotykamy się z ich rodzicami, którzy też przechodzą trudne chwile. Dlatego z okazji Dnia Matki postanowiliśmy szczególnie zadbać o mamy hospitalizowanych dzieci, zmagające się z wieloma trudnościami i na co dzień zwykle przedkładające potrzeby dzieci ponad swoje własne. W dniu ich święta ofiarowujemy tym cichym bohaterkom to, czego często im brak na co dzień - coś dla ciała i urody, coś dla relaksu i dobrego samopoczucia oraz chwilę "tylko dla siebie". Tak, by mamy mogły choć na chwilę zapomnieć o troskach, rozluźnić się, przypomnieć sobie, jakie są piękne i wspaniałe. "Dzień piękności i relaksu dla mam" organizujemy ogólnopolsko już po raz trzeci – w tym roku w 18 miastach. Niezwykła radość mam, które otrzymują od nas ten prezent, oraz niesamowita ilość dobra płynącego od osób i firm, które zaangażowały się w te działania, to dla nas ogromna dawka wzruszenia mówi Anna Czerniak, Prezes Fundacji "Dr Clown".

Akcja odbywa się w dniach 23-26 maja w wybranych szpitalach i placówkach pomocowych w 18 miastach: Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Sosnowcu, Suwałkach, Szczecinie, Turowie, Warszawie i Wrocławiu.

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a, 03-468 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone