10. URODZINY KIELECKIEGO ODDZIAŁU FUNDACJI "DR CLOWN". ŚWIĘTOWANIE JUŻ 8 CZERWCA

Kielecki Oddział Fundacji „Dr Clown” obchodzi 10. rocznicę działalności i zaprasza do wspólnego świętowania.  W sobotę 8 czerwca w godzinach 12-18 „Doktorzy Clowni” zaproszą gości do świata zabaw, animacji, magii cyrku i iluzji oraz pomagania. Będzie magicznie i kolorowo, a wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny.

Obchody 10. urodzin kieleckiego oddziału Fundacji „Dr Clown” rozpoczną się w sobotę 8 czerwca o godz. 12 barwnym korowodem 40 fantazyjnie przebranych „Doktorów Clownów” z całej Polski, który wyruszy z Pl. Artystów. Przejdzie on ulicą Sienkiewicza na dziedziniec Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, gdzie od 12:30 do 18 potrwa właściwa część imprezy. W programie jubileuszu znalazły się wspaniałe atrakcje dla najmłodszych, dorosłych i całych rodzin- tańce integracyjne, sensoryczne i edukacyjne gry i zabawy z nagrodami, warsztaty twórcze, pokazy i warsztaty  iluzji, klaunady i żonglerki. Atrakcje prowadzić będą „Doktorzy Clowni”, specjaliści od „śmiechoterapii” z Fundacji „Dr Clown”.

To dla nas w Fundacji „Dr Clown” wyjątkowy rok – świętujemy 10-lecie kieleckiego Oddziału Fundacji "Dr Clown", a zarazem jubileusz 20-lecia Fundacji "Dr Clown" jako organizacji. Przez te wszystkie lata nasi wolontariusze, "Doktorzy Clowni", nie ustają z naszą misją niesienia uśmiechu wszędzie tam, gdzie ten uśmiech jest najbardziej potrzebny, czyli m.in w szpitalach oraz w placówkach specjalnych. Poprzez „Terapię śmiechem” ofiarowujemy osobom chorym oraz niepełnosprawnym uśmiech, wsparcie i siłę, dzięki którym łatwiej im przezwyciężać przeciwności losu – komentuje Anna Suchoń-Jasik, Pełnomocniczka Fundacji „Dr Clown” w Kielcach, organizatora imprezy.

Miejsce organizacji 10. urodzin Fundacji „Dr Clown” nie jest przypadkowe, Muzeum Zabawek i Zabawy, na terenie którego odbędzie się wydarzenie, także w tym roku świętuje swój okrągły jubileusz 40 lat istnienia. Powstało w 1979 roku, przy okazji obchodów Międzynarodowego Roku Dziecka. Takie ulokowanie jubileuszu Fundacji idealnie odwołuje się do misji Fundacji „Dr Clown” – „leczenia śmiechem” osób chorych, niepełnosprawnych i seniorów, przede wszystkim – hospitalizowanych dzieci.

Zapraszamy wszystkich Kielczan, w wieku od 0 do 105 lat, 8 czerwca do wspólnej zabawy i doświadczenia na własnej skórze dobrodziejstw „Terapii śmiechem”. W Fundacji „Dr Clown” wiemy z doświadczenia, a potwierdzają badania naukowe, że uśmiech leczy – dotlenia, wzmacnia odporność, uszczęśliwia, dodaje atrakcyjności… Będziemy więc bawić i leczyć, a „Doktorzy Clowni” wypiszą receptę na leczniczą pigułkę „U” każdemu naszemu gościowi – zachęca Anna Suchoń-Jasik z Fundacji „Dr Clown”.

Wstęp na imprezę jest wolny.

10. Urodziny Fundacji „Dr Clown” w Kielcach

Harmonogram imprezy
12:00-12:30 Kolorowy korowód „Doktorów Clownów” – przejście od Pl. Artystów ul. Sienkiewicza na dziedziniec Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach 12:30 Cześć główna obchodów 10-lecia Fundacji „Dr Clown” w Kielcach (miejsce: Dziedziniec Muzeum Zabawek i Zabawy):
12:30-13:00 Przywitania, podziękowania

13:00-18:00 Bloki animacji grupowej – start o każdej równej godzinie:
                        - tańce integracyjne
                        - gry i zabawy
                        - konkursy z nagrodami
                        - duże bańki mydlane
                        - bitwy wodne

13:00-18:00 Stanowiska stałe:

 1. Strefa cyrkowa z „Doktorami Clownami”:

  - nauka żonglerki

  - mini szczudła

  - zabawy z użyciem rekwizytów cyrkowych

 2.  Strefa kreatywna z „Doktorami Clownami”:

  - malowanie wielkoformatowe na foli i płótnie

  - zabawy sensoryczne m.in. kulki hydrożelowe, masy plastyczne, gra „Detektyw”

  - wykonywanie gniotków antystresowych

  - malowanie twarzy

 3. Strefa „Eco Zabawka” z „Doktorami Clownami”:

  - szycie misiów

  - robienie lalek motanek (od godz. 15:00)

  Zabawki zostaną przekazane podopiecznym Fundacji!

 4. Strefa wyzwań z „Doktorami Clownami”:

  - rodzinna gra miejska z użyciem smartfonów (w godzinach 13:00-16:00, grupy 4-5 osobowe)

  - łowienie rybek-ciepłych i dobrych myśli  ?

 5. Strefa gier dawnych z Muzeum Zabawek i Zabawy:

  - serso, rzuty obręczą do celu

  - cymbergaj

  - mini kręgle

 1. „Uśmiech leczy”! Punkt informacyjny o Fundacji „Dr Clown” i „Terapii śmiechem”

Kielce 10lecie plakat A3 maly www

 

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a, 03-468 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone