1500 ZABAWEK I KSIĄŻEK DLA DZIECI W 24 SZPITALACH OD FUNDACJI „DR CLOWN” I KIA MOTORS POLSKA

Ponad 1500 zabawek i książek trafi do chorych dzieci w szpitalach dzięki współpracy Fundacji „Dr Clown” z KIA Motors Polska. Wszystko po to, by spędzony przez dzieci w szpitalu czas, zamiast kojarzyć się z nudą i smutkiem, wypełnił się uśmiechem, zabawą i okazją do poznawczego i motorycznego rozwoju.

Zakupione przez KIA Motors Polska zabawki są przekazywane przez wolontariuszy Fundacji „Dr Clown” małym pacjentom 24 szpitali w miejscowościach w całej Polsce: Kościerzynie, Suwałkach, Olsztynie, Zamościu, Międzyrzecu Podlaskim, Zabrzu, Lublińcu, Starachowicach, Krakowie, Sosnowcu, Białymstoku, Olsztynku, Wrocławiu, Kościerzynie, Przemyślu, Pabianicach, Łodzi, Zgierzu, Gliwicach, Bytomiu, Rybniku, Poznaniu i Zielonej Górze.

Tym sposobem do dzieci trafią 24 specjalnie skomponowane zestawy o wartości około 2400 zł każdy – w sumie ponad 1500 zabawek i książek. Zestawy stworzone są tak, aby znalazło się w nich coś dla dzieci w każdym przedziale wiekowym. W formie atrakcyjnej zabawy rozwijają one wiele przydatnych w życiu umiejętności. Główną część zestawów stanowią książki, gry planszowe, logiczne i edukacyjne, rozwijające pamięć, logiczne myślenie, spostrzegawczość, koncentrację czy wyobraźnię przestrzenną. Uzupełniły je tradycyjne lalki i samochodziki. Przekazane zabawki wzbogacą szpitalne sale zabaw, będą z nich również korzystać dzieci leżące w szpitalnych salach. Akcja trwa w dniach od 17 sierpnia do 10 września.

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a, 03-468 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone