fbpx

SUPERMOCE W SZPITALU I USMIECHNIĘCI KREWNIACY – WYJĄTKOWE AKCJE DLA CHORYCH

„Doktorzy Clowni” zaprosili do podarowania chorym daru dosłownie od serca. W ramach akcji „Uśmiechnięci krewniacy” zorganizowali  zbiórkę krwi dla potrzebujących w wyjątkowym krwiobusie. Na krwiodawców czekali z niecodziennymi atrakcjami pełni fantazji „Doktorzy Clowni” – specjaliści od „śmiechoterapii” oraz bohaterowie "Gwiezdnych Wojen". Wyjątkowa ekipa odwiedziła też małych pacjentów, aby pomóc im wyzwolić swoje supermoce w walce a chorobą. Była moc!

Chojnych krwiodawców oraz małych pacjentów wspierali „Doktorzy Clowni”, fantazyjnie przebrani specjaliści od „Terapii śmiechem” z Fundacji „Dr Clown” - Dr Kwiatek,  Dr Przypałowa Pszczoła, Dr Kłapouchy,  Dr Tygrysek, Dr Śmigiełko, Dr Groszek i Dr Pirat. Gościnnie towarzyszyli im bohaterowie "Gwiezdnych Wojen": z ciemnej strony mocy – członkowie Legion 501st – Polish Garrison, a z jasnej strony mocy - członkowie Rebel Legion Eagle Base.

Z okazji 20-lecia Fundacji ,,Dr Clown" i 20 Targów Fantastyki Falkon organizujemy zbiórkę krwi - niezbędnej do życia i jakże potrzebnej do przenoszenia dobrej energii  i endorfin. A dzięki krwi, której ciągle brakuje, będzie możliwe wywołanie uśmiechu u małych i dużych pacjentów – czyli to, czym w Fundacji „Dr Clown” zajmujemy się na co dzień – opowiada Jarosław Sędłak, Pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” na Lubelszczyźnie.

„Doktorzy Clowni” i bohaterowie Star Wars odwiedzili tego dnia również małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, aby pomóc im wyzwolić swoje supermoce w walce z chorobą. Zaopatrzeni w baśniowe, barwne stroje, nieodłączny uśmiech i charakterystyczne kolorowe noski „Doktorzy Clowni” są regularnymi gośćmi tego szpitala - co tydzień, za pomocą klaunady, iluzji, pełnych magii zabaw i akcesoriów niosą chorym radość, pomagając im zapomnieć o smutku, bólu i chorobie.

Fundacja „Dr Clown” prowadzi program „Terapii śmiechem” w szpitalach i placówkach specjalnych od 1999 roku. Motto Fundacji „Dr Clown” brzmi: Uśmiech leczy! Fantazyjnie przebrani, przeszkoleni wolontariusze Fundacji koją lęk i likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją podopiecznych. W swojej pracy sięgają po interaktywne zabawy, jogę śmiechu, „magiczne” akcesoria, iluzję, klaunadę i wspierające rozmowy. Każdego roku „Doktorzy Clowni” docierają do 58 000 podopiecznych w 150 szpitalach i placówkach w ponad 80 polskich miastach. Na Lubelszczyźnie regularnie odwiedzają podopiecznych w szpitalach i placówkach w Lublinie, Krasnymstawie, Zamościu, Chełmie i Międzyrzecu Podlaskim. W tym roku Fundacja świętuje 20-lecie działalności oraz 10 rocznicę obecności na Lubelszczyźnie.

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a, 03-468 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone