UŚMIECH DLA SENIORA 14 LISTOPADA W 14 MIASTACH OD FUNDACJI „DR CLOWN”

14 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Seniora. W ten dzień Fundacja „Dr Clown” przypomina, jak wiele osoby starsze mają do zaoferowania a w 14 miastach organizuje „Uśmiech dla seniora” – akcję zanoszenia uśmiechów tam, gdzie seniorom szczególnie dolega smutek i samotność – do szpitali, hospicjów i domów seniora. 

Seniorzy, których napotykamy podczas naszej, już 20-letniej pracy w szpitalach, hospicjach i domach seniora, to bardzo często osoby samotne lub takie, które z powodu oddalenia od bliskich szczególnie potrzebują ciepła i uśmiechu. Nierzadko nasze odwiedziny to jedyne, na jakie mogą czekać. Stąd tym większa potrzeba, by w ich święto zanieść im uśmiech, najserdeczniejsze życzenia, chwilę zabawy i radości na przełamanie samotności i smutku – wyjaśnia Anna Czerniak, Prezes Fundacji „Dr Clown”.

Dlatego 14 listopada, w Światowy Dzień Seniora osoby starsze w szpitalach, hospicjach, domach seniora i Domach Pomocy Społecznej odwiedzą „Doktorzy Clowni” z Fundacji „Dr Clown” z wyjątkowymi atrakcjami. Będą sesje jogi śmiechu, okolicznościowe kartki z życzeniami, zabawy taneczne, zajęcia z elementami choreoterapii, animacje oraz inne elementy „Terapii śmiechem”, po które ci specjaliści od leczenia śmiechem sięgają w swojej działalności. Na co dzień  w ten sposób pomagają chorym dzieciom, osobom niepełnosprawnym i seniorom w ponad 80 miastach.

Fundacja chce również przypomnieć, jak wielki potencjał tkwi w osobach starszych.

Seniorzy w Fundacji „Dr Clown” to nasi podopieczni, ale też w naszych szeregach bezcenni, aktywni wolontariusze, liderzy, darczyńcy, ambasadorzy. W każdej z tych ról dzielą się swoim cennym doświadczeniem i mądrością życiową, na co dzień obserwujemy więc, jak wiele mają do zaoferowania. Chcemy o tym przypominać, podziękować im za to symbolicznym uśmiechem i pokazać, jacy są dla nas ważni – dodaje Anna Czerniak, Prezes Fundacji „Dr Clown”.

Akcja „Uśmiech dla seniora” odbywa się w 14 miastach: Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Opolu, Kupie, Gdańsku, Sieradzu, Suwałkach, Szczecinie, Toruniu, Ustrzykach Dolnych, Warszawie, Zamościu i Zielonej Górze.

 

senior usmiech dla seniora www

 

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a, 03-468 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone