MIKOŁAJE Z KOLOROWYMI NOSAMI: WOLONTARIUSZE FUNDACJI „DR CLOWN” ZANOSZĄ MIKOŁAJKI I ŚWIĘTA DO SZPITALI

Na radosną atmosferę Mikołajek i Świąt czekamy cały rok. Są jednak tacy, którzy nie mogą jej doświadczyć w pełni – pacjenci szpitali i podopieczni różnego typu placówek. Do nich ze świąteczną magią docierają wolontariusze z Fundacji „Dr Clown”, którzy w tym roku planują zanieść uśmiech, baśniową atmosferę i podarki do 5,5 tys. potrzebujących w 44 miejscowościach. „Doktorzy Clowni” są jednak swoistymi Mikołajami przez cały rok – swoich podopiecznych odwiedzają z „Terapią śmiechem” zwykle raz w tygodniu.

W kolorowych nosach i fantazyjnych strojach wkraczają w mury szpitali i placówek, by smutek, ból i lęk zamienić na uśmiech a do szarości wnieść atmosferę baśni, magii i szczyptę humoru. W mikołajkowym i przedświątecznym okresie na co dzień spotykane baśniowe postaci wolontariuszy – królewny, zwierzęta, rośliny i inne – uzupełniają świąteczne śnieżynki, elfy, renifery i oczywiście zażywny pana z siwą brodą i prezentami.  To wolontariusze Fundacji „Dr Clown”, którzy w całym kraju rozpoczęli zanoszenie atmosfery Mikołajek i Świąt do pacjentów w szpitalach i podopiecznych placówek specjalnych.

W tym roku w dzień Mikołajek a także okresie przedświątecznym ( w dniach 6-15 grudnia) „Doktorzy Clowni” zaniosą świąteczną magię, podarunki i nieodłączny uśmiech do osób chorych i niepełnosprawnych w co najmniej 44 miejscowościach. Śmiechoterapeuci z Fundacji „Dr Clown” planują dotrzeć z gwiazdkowymi wizytami do co najmniej 5500 osób, przede wszystkim małych pacjentów. Będą animacje z repertuaru „Terapii śmiechem”, gwiazdkowe gry, zabawy, konkursy, śpiewanie oraz warsztaty twórcze z prezentami.

- „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem, co prezenty ludziom daje. Nie tylko w Święta, nie tylko raz, przez cały rok, przez cały czas” – tak śpiewa z małymi pacjentami kielecki wolontariusz fundacji - „Doktor Clown” o pseudonimie Dr Melodyjka. Piosenka świetnie oddaje ideę i praktykę działań fundacji: każdy może pomóc - za pośrednictwem datków lub wolontariatu - a „Doktorzy Clowni” towarzyszą podopiecznym przez cały rok. Dużą część z odwiedzanych przez nas 150 szpitali i placówek w Polsce wizytujemy regularnie, zwykle raz w tygodniu – tłumaczy Anna Czerniak, prezes Fundacji „Dr Clown”.

Wiele z tych wizyt ma wieloletnią, nawet 20-letnia tradycję – Fundacja w tym roku świętuje 20-lecie działalności.

„Doktorzy Clowni” z mikołajkowymi i przedświątecznymi odwiedzinami zawitają m.in. do Ameryki, Bełżyc, Białegostoku, Bielska-Białej, Bydgoszczy, Bytomia, Chełma, Chorzowa, Dołhobyczowie, Gdyni, Gliwic, Jaworzna, Jarosławia, Katowic, Kędzierzyna-Koźla, Krakowa, Krasnegostawu, Kraśnika, Kielc, Przemyśla, Sanoka, Starachowic, Skarżyska-Kamiennej, Tych, Legionowa, Łodzi, Międzyrzeca Podlaskiego, Opola, Prudnika, Rudy Śląskiej, Rzeszowa, Sieradza, Sosnowca, Strzelec Opolskich, Suwałk, Szczecina, Świętochłowic, Torunia, Warszawy, Legionowa, Lublina, Ustrzyk Dolnych, Zamościa, Zielonej Góry i Żywca.

Fundacja „Dr Clown” od 1999 roku prowadzi program „Terapii śmiechem” w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Motto Fundacji „Dr Clown” brzmi: Uśmiech leczy! Fantazyjnie przebrani, przeszkoleni wolontariusze Fundacji koją lęk i likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją osób zmagających się z chorobą i trudnościami życiowymi. Każdego roku „Doktorzy Clowni” docierają do 58 000 podopiecznych w 150 szpitalach i różnego typu placówkach w ponad 80 miastach w całej Polsce. W tym roku Fundacja świętuje 20-lecie działalności.

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem! Pomóż zanieść magię Świąt do chorych: pomagam.drclown.pl, KRS 0000024181

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a, 03-468 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone