SIERADZ - "Czerwony nos to więcej niż gąbka"

Dziś 20 stycznia 2018 r nasi doktorzy uśmiechu wyruszyli na Oddział Pediatryczny w Sieradzu. Niestety oddział pękał w szwach od nadmiaru zarazków i chorych dzieci oraz ich rodziców. Zatem doktorzy: Bobek, Ciamajda i nasza „świeżynka” ochoczo zabrali się do pracy. Nosy, balony, Czary i Mary, a wszystko po to by choć na chwilę zapomnieć o tym niefajnym miejscu i tych wszystkich zastrzykach, badaniach i motylkach. Wyjątkowo dzisiaj zaburzyliśmy rzeczywistość: śpiewaliśmy „sto lat”, szukaliśmy bąbelkowej królewny, ale też był czas na rozmowy z rodzicami i podtrzymywanie ich na duchu. Pokonywaliśmy strach przed kroplówką, ale też był czas na gromkie salwy śmiechu i testy Dr Bobka. Wydawałoby się zwykła wizyta „doktorów clownów”.
Ten dzień nie skończył się jednak bez niespodzianek. Czekał nas jeszcze dzień pełen pracy. Przed nami jeszcze uśmiechnięte warsztaty integracyjne i kolejna dawka energii. Dzień pełen wrażeń, nawet jak na Bobka.

Po wszystkim razem z Ciamajdą wróciłyśmy jeszcze na Odział z koleżeńską przysługą dla naszej wolontariuszki i jej bobasów, którzy chwilowo zadomowili się na Pediatrii. To była krotka wizyta, za to bardzo długo czekałyśmy, aż pielęgniarki wypuszczą nas z Oddziału. Miałam na sobie koszulkę fundacyjną i wymalowane zmęczenie na twarzy, ale za to dzieciaki z sali tuż przy dyżurce przyglądały nam się z zaciekawieniem. W mojej kieszeni skitrał mi się powarsztatowy czerwony nosek. To był impuls. Założyłam go na nos, namalowałam uśmiech i pomachałam do towarzystwa wpatrującego się w drzwi od sali.

Chwilę później cała sala siedziała w swoich łóżkach ubrana w czerwone noski i machała nam radośnie. Nawet dziewczynka, która rano niekoniecznie miała ochotę się z nami bawić teraz tryskała energią i uśmiechała się do nas ! To jest dowód czerwony nos to jest coś więcej niż gąbka! Kryje się za nim spotkanie pełne radości i nadziei. To niesamowite jak uśmiech może zmieniać świat!

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a, 03-468 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone