SIERADZ - Podsumowanie projektu "Dla szczypiora i seniora"

Fundacja „Dr Clown” po raz trzeci realizowała projekt w ramach programu Fundacji Tesco „Decydujesz pomagamy”. Tym razem były to uśmiechnięte warsztaty „Dla szczypiora i seniora”.
W projekcie mogły wziąć udział:dzieci, seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami oraz oczywiście wolontariusze, jeśli wcześniej wysłali swoje zgłoszenie. We wspólnych aktywnościach: plastycznych, muzycznych, teatralnych i integracyjnych wzięło udział łącznie ok. 30 osób, które podczas świetnej zabawy uczyło się jak ze sobą współpracować. Warsztaty okazały się dobrą lekcją dla młodszych uczestników, pozwoliły poznać i uczulić ich na osoby z problemami w naszym środowisku. Same warsztaty były bardzo uśmiechnięte i wesołe. Wspólne tworzenie, śpiewanie, czy rywalizacja sprawiały dużo satysfakcji każdej grupie. Najważniejsza była jednak atmosfera, której przyświecała radość i uśmiech. To był dobrze spędzony czas. Podczas warsztatów plastycznych powstały qulingowe serca, wełniane jajka. Podczas warsztatów muzycznych zawiązaliśmy małą orkiestrę, a także stworzyliśmy własne bajki o superbohaterach.

25 marca 2018 r, dzięki uprzejmości Galerii Dekada oraz sklepu Tesco, razem z dziećmi podsumowaliśmy nasze dwumiesięczne działania projektowe. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy, bawiliśmy się, a także tworzyliśmy świąteczne ozdoby.

Dzięki działaniom projektowym mieliśmy także okazję opowiadać o tym, czym zajmujemy się na co dzień. Od pięciu lat regularnie zanosimy uśmiech na szpitalne sale w Szpitalu Wojewódzkim im. K. Wyszyńskiego w Sieradzu oraz współpracujemy z różnymi placówkami. Zachęcaliśmy też do tego, żeby zostać wolontariuszem „doktorem clownem”. Uśmiech leczy!

 

Szczegółowe informacje u Pełnomocnika Oddziału: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a, 03-468 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone