Pomaganie okiem "doktora clowna"

Pomaganie jest niesamowite. Nie umiem znaleźć słów które chociażby w połowie oddały satysfakcję jaką daję mi bycie wolontariuszem w fundacji. Wizyty w szpitalu uczą mnie ,ze czasem mniej znaczy więcej ,że czasem mały gest zwykły uśmiech znaczą więcej niż np. jakieś słowa czy obietnice. Dzieci są szczerze i to jest piękne dlatego właśnie ich reakcję są tak autentyczne i to daje mega powera:) Chciałam dziś opowiedzieć historię Partyka , którego poznałam odwiedzając oparzeniówkę dziecięcą  w szpitalu w zdrojach w Szczecinie. Kiedy spotkałam Patryka pierwszy raz nie mógł mówić ani się poruszać a jego ciało było w 80 % poparzone .Weszłam do jego sali i przedstawiłam się jako dr naspokojnie , ponieważ mówię spokojnie, myślę spokojnie i wszystko robię na spokojnie. Usiadłam przy chłopcu i zaczęłam puszczać bańki mydlane. Ktoś powie ,że to nic takiego ,że nie trzeba mieć do tego żadnych specjalnych zdolności,że to w sumie nic takiego .Pewnie tak jest. Lecz ta prosta czynność zapaliła iskierki w oczach tego chłopca  .Myślę ,że on potrzebował po prostu drugiego człowieka , który poświeci mu swój czas i uwagę.

Za tydzień w wielkich emocjach znowu poszłam do szpitala.

Myślałam o Patryku o tym jak się czuje. Okazało się ,że Patryk był po przeszczepie skóry i spał po operacji. Stwierdziłam ,że zrobię mu niespodziankę i położę na jego poduszce    nasz czerwony fundacyjny nosek. Pomyślałam ,że ucieszy się po przebudzeniu widząc ,że byłam. Obiecałam sobie ,że pojawię się i w kolejnym tygodniu .

Tym razem na moich ramionach usadowiły się dwa kolorowe ptaszki Kasia na prawym a Basia na lewym ramieniu. Gdy wchodziłam do sal udawałam ,że ptaszki się ze sobą kłócą a ja jako dr na Spokojnie uspokaja je i godzę. Podczas tej wizyty Patryk już na szczęście nie spał i moje starania znowu się opłaciły gdy zobaczyłam jego szeroki piękny uśmiech.

Spotkania z naszymi mały pacjentami dają mi siłę z której czerpię w rutynie dnia codziennego.

Są jak zaczarowane kredki które nadają kolorytu nie raz szarej rzeczywistości .Bo pomaganie jest fajne :) 

Pozdrawiam z uśmiechem :) Doktor Naspokojnie 

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a, 03-468 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone