• Nr konta: 22 1090 2851 0000 0001 4759 5497
 • Sklep

Co słychać
w Fundacji Dr Clown

W tym miejscu sprawdzisz, gdzie ostatnio przywróciliśmy uśmiechy i jakie akcje planujemy w najbliższym czasie.

Oświadczenie

Szanowni Państwo,

informujemy, że akcja promocyjna, która odbyła się 8 lipca o godzinie 15:00 na terenie Dworca Centralnego w Warszawie nie była inicjatywą Fundacji Dr Clown. Wydarzenie było indywidualną inicjatywą p. Patryka (z kanału TikTok @Brodatetaxi), który nie jest związany z naszą organizacją.

Działania podejmowane przez organizatora tego wydarzenia zostały zrealizowane samodzielnie bez wcześniejszego porozumienia z Biurem Zarządu Fundacji Dr Clown, a osoby, które wzięły w nim udział nie są naszymi wolontariuszami. Odbiorcy ww. akcji mogli zostać wprowadzeni w błąd przez jej organizatora, który posłużył się nazwą i wizerunkiem Fundacji Dr Clown sugerując, że to akcja prowadzona przez naszą organizację. Chcielibyśmy podkreślić, że nie mieliśmy udziału i kontroli nad tym wydarzeniem i nie ponosimy odpowiedzialności za jego kształt. .

Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że jako Fundacja jesteśmy otwarci na współpracę z różnymi podmiotami, organizacjami i społecznościami, które podzielają nasze cele i wartości. Jeśli ktokolwiek chciałby nawiązać współpracę z naszą organizacją, prosimy o kontakt z naszym biurem w celu przedstawienia propozycji i omówienia możliwości wspólnego działania.

Agata Bednarek

Prezes Zarządu Fundacji Dr Clown

Projekt "Wsparcie"

Dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 11 lokalizacjach w Polsce (Opolu, Sosnowcu, Katowicach, Gdańsku, Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie i w Warszawie) aktualnie prowadzony jest projekt mający na celu zapobieganiu wypaleniu zawodowemu osób pracujących z osobami niepełnosprawnymi i pomagającym im w aktywizacji społeczno-zawodowej.

Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane udziałem w projekcie.

Projekt realizowany jest w okresie marzec 2023- marzec 2024 roku, w tym okresie każdy uczestnik odbędzie się 8 spotkań indywidualnych oraz 3 spotkania grupowe.

Pytania w kwestii rekrutacji prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Lista miejsc jest o ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń

Projekt "Doktor Clown podnosi swoje kwalifikacje"

Dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych rozpoczęliśmy projekt szkolenia naszych wolontariuszy i terapeutów. Jego celem
jest podniesienie wiedzy i kwalifikacji Doktorów Clownów pracujących z osobami z niepełnosprawnościami oraz ich rodzinami w różnego typu placówkach specjalnych, szpitalach i zakładach rehabilitacji, ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnościami neurologicznymi w zakresie reintegracji społeczno - zawodowej.

W projekcie wezmą udział najbardziej aktywni wolontariusze zgłoszeni przez swoich koordynatorów. W ramach projektu przeprowadzimy 6-dniowe szkolenie wyjazdowe dla łącznie setki wolontariuszy Fundacji Dr Clown. W trakcie realizacji projektu jego uczestnicy otrzymają wsparcie indywidualne, które pomorze im w przyjrzeniu się ich własnemu doświadczeniu w pracy z osobą z niepełnosprawnością.


Projekt realizowany będzie do dnia 31.12.2023

Dzień Dziecka w Fundacji Dr Clown

Z okazji Dnia Dziecka Fundacja Dr Clown życzy wszystkim dzieciom uśmiechu od ucha do ucha, radości i beztroski i spełniania marzeń!

Doktorzy Clowni w ramach świętowania tego szczególnego dnia zanieśli tysiące uśmiechów do małaych pacjentów w całej Polsce! Wolontariusze przygotowali wiele atrakcji, które spotkały się z ogromnym entuzjazmem małych pacjentów m.in. Mobilny Szpital Doktora Clowna, pokazy sztuczek, balonowe zwierzątka.

Ponadto Doktorzy Clowni mieli dodatkowe wsparcie wolontariuszy z Alior Bank S.A. Pracownicy tego banku w ramach charytatywnego wyzwania przemierzyli 69 000 000 kroków i przejechali 34 000 km na rowerze, żeby wesprzeć działania Fundacji Dr Clown. Gratulujemy tego imponującego wyniku i serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji wizyt na Dzień Dziecka.

Doktorzy Clowni dziękują pielęgniarkom

Wolontariusze Fundacji Dr Clown po raz czwarty przygotowali wyjątkową akcję dla pielęgniarek z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych, który obchodzony jest 12 maja. Upominki trafią do pielęgniarek ze szpitali, które odwiedzamy w ramach programu terapii śmiechem.


Z okazji Dnia Pielęgniarki składamy wszystkim pielęgniarkom najlepsze życzenia! Dziękujemy za życzliwość i otwarcie dla pacjentów, ale także dla Doktorów Clownów!

Panie pielęgniarki są dla wolontariuszy pierwszym kontaktem w szpitalach, dlatego jako Fundacja Dr Clown, pragniemy im podziękować za okazywaną pomoc, opiekę i wszystkie wymienione uśmiechy. W tym roku w ramach upominku przygotowaliśmy wesołe miarki (u)śmiechu zaprojektowane przez ilustratorkę Anię Ladorucką. Ponadto oddziały lokalne zorganizowały dodatkowe atrakcje i niespodzianki m.in. warsztaty modelowania balonów; bukiety kwiatów z bibuły wykonane przez uczniów szkół; słodkie poczęstunki dzięki uprzejmości lokalnych cukierni.

Uśmiech pomaga leczyć. Poważnie!

Dotlenia, odpręża, poprawia odporność – to jedne z licznych, dobroczynnych właściwości uśmiechu. To właśnie z jego pomocą Doktorzy Clowni pomagają pacjentom w powrocie do zdrowia, prowadząc w polskich szpitalach terapię śmiechem.

 • Jesteśmy
  w całej Polsce
 • Pomagamy dzieciom,
  dorosłym i seniorom
 • Mamy ponad 20 lat
  doświadczenia
  w śmiechoterapii
 • Ponad milion
  wywołanych uśmiechów

Dlaczego Twoja pomoc
jest potrzebna?

Pobyt w szpitalu łączy się z bólem, cierpieniem, brakiem poczucia bezpieczeństwa i samotnością. Doktorzy Clowni, wykorzystując dobroczynne właściwości uśmiechu, pomagają dzieciom zapomnieć o strachu i dodają siły w powrocie do zdrowia.

Ty również możesz pomóc w realizacji programu "terapii śmiechem" w całej Polsce. Dzięki Twojemu wsparciu Doktorzy Clowni będą mogli dotrzeć z uśmiechem i dobrą energią do jeszcze większej liczby pacjentów w szpitalach i podopiecznych hospicjów.

Zobacz więcej

Partnerzy biznesowi

 • Partner Lego
 • Partner Mars
 • Partner Kia
 • PZU
 • Partner T-Mobile
 • Partner Bank BPH
 • Partner Flying Tiger
 • Partner Speedmail
 • Partner Toyota
 • Partner Perfetti
 • Partner Deloitte
 • Partner Loreal
 • Partner Okaidi
 • Partner Alior

  Masz pytania dotyczące darowizn?

  22 844 82 03
  kontakt@drclown.pl