• Nr konta: 22 1090 2851 0000 0001 4759 5497
 • Sklep

Co słychać
w Fundacji Dr Clown

W tym miejscu sprawdzisz, gdzie ostatnio przywróciliśmy uśmiechy i jakie akcje planujemy w najbliższym czasie.

Zostań wolontariuszem i zmieniaj świat na lepsze

Barwne stroje, fantazyjne peruki i obowiązkowo kolorowy nosek na twarzy! Do tego wielkie serca, mnóstwo pozytywnej energii i promiennych uśmiechów. To my – Doktorzy Clowni! Chcesz zostać jednym z nas? Wystarczą chęci i trochę wolnego czasu, aby zostać menadżerem uśmiechu!

W ramach programu „terapii śmiechem” odwiedzamy regularnie pacjentów w szpitalach i placówkach specjalnych. Aby przywrócić uśmiech na ich twarzach i wzmocnić w nich motywację do walki z chorobą stosujemy różne metody – zabawy, „magiczne sztuczki”, pokazy żonglerki, ale również wspierające rozmowy. Działania naszego wolontariatu skierowane są nie tylko do dzieci, ale także do osób dorosłych i seniorów – oni także potrzebują uśmiechu!

Jest nas już całkiem sporo – aktualnie w Fundacji Dr Clown działa kilkuset wolontariuszy! Wciąż jednak na naszą wizytę czekają podopieczni w wielu placówkach, dlatego zachęcamy Cię do podzielenia się pozytywną energią i dołączenia do naszego zespołu! Aby zostać Doktorem Clownem należy mieć ukończone 18 lat, natomiast nie wyznaczyliśmy górnej granicy wieku - zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, także te będące już na emeryturze!

Zastanawiasz się, czy warto? Zapewniamy Cię, że TAK!

Jako wolontariusz Fundacji Dr Clown będziesz:

 • realizować program „terapii śmiechem”
 • rozdawać uśmiechy, podtrzymywać na duchu i dawać radość tym, którzy najbardziej tego potrzebują, a to daje ogromną satysfakcję!
 • realizować akcje społeczne, edukacyjne i promocyjne
 • działać na wielu polach, dzięki czemu wykorzystasz w pełni swój potencjał i umiejętności w dobrej sprawie (szukamy osób o najróżniejszych umiejętnościach!)
 • poznawać wielu ciekawych, pełnych pasji ludzi
 • uczestniczyć w wartościowych i pasjonujących szkoleniach (artystycznych, psychologiczno-pedagogicznych, medialnych)

Zostań Doktorem Clownem i zmieniaj świat na lepsze!

Wypełnij formularz zgłoszeniowy

podstrona zostan wolonrariuszem 2

Kto może zostać wolontariuszem, jakie wymagania musi spełniać?

Aby zostać wolontariuszem Fundacji Dr Clown należy mieć ukończone 18 lat oraz aktualne badanie do celów sanitarno-epidemiologicznych lub zgodę na jego wykonanie w najbliższym czasie. Przed pierwszą wizytą w szpitalu należy także uzyskać zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do bycia wolontariuszem.

Co muszę zrobić, by zostać wolontariuszem?

W pierwszym kroku należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Następnie od koordynatora oddziału Fundacji Dr Clown, który jest nabliżej Twojego miejsca zamieszkania, otrzymasz informację o terminie spotkania szkoleniowo-rekrutacyjnego.

Nie jestem typem energetycznego showmana. Czy to znaczy, że nie nadaję się na Doktora Clowna?

Doktorami Clownami, którzy z sukcesami pomagają innym, zostają osoby o bardzo różnym charakterze i temperamencie. To dla nas bardzo cenne, ponieważ dzięki różnym osobom w zespole, jesteśmy w stanie odpowiadać na różne potrzeby naszych podopiecznych. Naszym zdaniem „każde dziecko znajdzie swojego wolontariusza”. Czy jako energetyczny showman, czy refleksyjny introwertyk, jako Doktor Clown możesz pomagać i uczynić wiele dobrego!

Nie mam ukończonych 18 lat. Czy jako osoba niepełnoletnia mogę zostać wolontariuszem?

Podopiecznych w szpitalu w roli Doktora Clowna mogą odwiedzać wyłącznie osoby pełnoletnie. W większości dddziałów Fundacji Dr Clown możesz jednak włączyć się w inne działania jak np. brać czynny udział w współtworzeniu akcji promocyjnych i różnego typu wydarzeń.

Kiedy mogę przystąpić do rekrutacji?

Główny nabór wolontariuszy Fundacji odbywa się dwukrotnie w ciągu roku: w marcu i październiku. Nie musisz jednak czekać! W każdej chwili możesz skontaktować się w lokalnym koordynatorem oddziału i zgłosić gotowość do dołączenia do zespołu Doktorów Clownów.

Szkolimy się!

W ramach projektu "Doktor Clown podnosi swoje kwalifikacje" stu naszych doktorów klaunów w dniach 15.10.2023-21.10.2023 uczestniczy w intensywnym wyjazdowym szkoleniu w Ustroniu Morskim.

Podczas szkolenia nasi wolontariusze podnoszą wiedzę i kwalifikacji w zakresie pracy z osobami z niepełnosprawnościami w różnych typach placówek specjalnych, szpitalach i zakładach rehabilitacji, ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnościami neurologicznymi w zakresie reintegracji społeczno-zawodowej

Projekt jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych

Wsiądź do Autobusu Uśmiechu - Światowy Dzień Uśmiechu | 6.10.2023

Zapraszamy do wspólnego świętowania Światowego Dnia Uśmiechu

Wsiądź do Autobusu Uśmiechu i poczuj moc dobrego humoru!

Uśmiech poprawia nastrój, dodaje energii, sprawia, że lepiej się czujemy. Tego dnia chcemy, aby towarzyszył każdemu! W piątek 6 października nasi wolontariusze wyruszą w podróż dobrego humoru po całej Polsce! Doktorów Clownów spotkacie w wybranych tramwajach i autobusach w swoim mieście. Przygotujcie się na podróż pełną uśmiechu!

Oto zaplanowany rozkład jazdy:

 • Białystok: start g. 14:00 w centrum przesiadkowym przy Rynku Kościuszki, przejazd autobusem miejskim w kierunku Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa
 • Gdańsk: zabytkowy tramwaj oznaczony czerwonym noskiem, start przejazdu ok. godziny 10:00 z przystanku Strzyża PKM w kierunku Jelitkowa, a następnie w kierunku Siedlce i z powrotem do Oliwy
 • Kielce: autobus linia nr 46, start trasy Oś. Ślichowice g. 11:30, przejazd przez centrum miasta w kierunku Os.Świętokrzyskie
 • Lublin: autubus linia nr 40, start trasy z pętli przy ul. Żeglarskiej o godz. 10.06, z ul. Chodźki godz. 11.11 oraz ostatni z Żeglarskiej o godz. 12.06 (łącznie 3 kursy z Doktorami Clownami)
 • Łódź: tramwaj linia nr 10B, start 09:12 z krańcówki Olechów
 • Poznań: trawmaj linia nr 10, start g. 10:00 Rynek Wildecki w kierunku Błażeja, powrót w kierunku Rynku Wildeckiego
 • Rzeszów: autobus linia 0A, start przy przystanku przy Dworcu Lokalnym o godzinie 10:00
 • Sieradz: autobus linia Z, start 13:05 wyjazd z przystanku Sieradz Szpital, przejazd do Zduńska Wola przystanek Sieradzka KEN (13:37)
 • Sosnowiec: Autobus Uśmiechu Fundacji Dr Clown, start ok. 15:00 przy Urzędzie Miasta Sosnowiec
 • Warszawa: autobus linia nr 116, start 12:17 z przystanku Chomiczówka, przejazd w kierunku Wilanowa i z powrotem
 • Wrocław: autobus linia nr 142, start g. 12:58 z zajezdni przy ul. Obornickiej, przejazd w kierunku centrum i z powrotem

Akcję Autobus Uśmiechu realizujemy we współpracy z miejskimi przedsiębiorstwami komunikacyjnymi.

Oświadczenie w sprawie zbiórek pieniężnych

Szanowni Państwo,

informujemy, że Fundacja Dr Clown nigdy nie prowadziła zbiórek pieniężnych do puszek pod sklepami czy w innych miejscach publicznych.

Jesteśmy świadomi, że mogą pojawić się osoby lub grupy nieupoważnione, które podszywając się pod naszą organizację, podejmują takie działania. Chcielibyśmy podkreślić, że nie jesteśmy zaangażowani w tego rodzaju praktyki i nie zbieramy środków w ten sposób.

Jeśli zdarzy się taka sytuacja, prosimy o pilny kontakt z nami, abyśmy mogli podjąć odpowiednie kroki w celu wyjaśnienia sprawy. Zachęcamy do wspierania naszych działań poprzez oficjalne kanały komunikacji i formy wsparcia, które udostępniamy na naszej stronie internetowej.

Agata Bednarek
Prezes Zarządu Fundacji Dr Clown

Oświadczenie

Szanowni Państwo,

informujemy, że akcja promocyjna, która odbyła się 8 lipca o godzinie 15:00 na terenie Dworca Centralnego w Warszawie nie była inicjatywą Fundacji Dr Clown. Wydarzenie było indywidualną inicjatywą p. Patryka (z kanału TikTok @Brodatetaxi), który nie jest związany z naszą organizacją.

Działania podejmowane przez organizatora tego wydarzenia zostały zrealizowane samodzielnie bez wcześniejszego porozumienia z Biurem Zarządu Fundacji Dr Clown, a osoby, które wzięły w nim udział nie są naszymi wolontariuszami. Odbiorcy ww. akcji mogli zostać wprowadzeni w błąd przez jej organizatora, który posłużył się nazwą i wizerunkiem Fundacji Dr Clown sugerując, że to akcja prowadzona przez naszą organizację. Chcielibyśmy podkreślić, że nie mieliśmy udziału i kontroli nad tym wydarzeniem i nie ponosimy odpowiedzialności za jego kształt. .

Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że jako Fundacja jesteśmy otwarci na współpracę z różnymi podmiotami, organizacjami i społecznościami, które podzielają nasze cele i wartości. Jeśli ktokolwiek chciałby nawiązać współpracę z naszą organizacją, prosimy o kontakt z naszym biurem w celu przedstawienia propozycji i omówienia możliwości wspólnego działania.

Agata Bednarek

Prezes Zarządu Fundacji Dr Clown

Uśmiech pomaga leczyć. Poważnie!

Dotlenia, odpręża, poprawia odporność – to jedne z licznych, dobroczynnych właściwości uśmiechu. To właśnie z jego pomocą Doktorzy Clowni pomagają pacjentom w powrocie do zdrowia, prowadząc w polskich szpitalach terapię śmiechem.

 • Jesteśmy
  w całej Polsce
 • Pomagamy dzieciom,
  dorosłym i seniorom
 • Mamy ponad 20 lat
  doświadczenia
  w śmiechoterapii
 • Ponad milion
  wywołanych uśmiechów

Dlaczego Twoja pomoc
jest potrzebna?

Pobyt w szpitalu łączy się z bólem, cierpieniem, brakiem poczucia bezpieczeństwa i samotnością. Doktorzy Clowni, wykorzystując dobroczynne właściwości uśmiechu, pomagają dzieciom zapomnieć o strachu i dodają siły w powrocie do zdrowia.

Ty również możesz pomóc w realizacji programu "terapii śmiechem" w całej Polsce. Dzięki Twojemu wsparciu Doktorzy Clowni będą mogli dotrzeć z uśmiechem i dobrą energią do jeszcze większej liczby pacjentów w szpitalach i podopiecznych hospicjów.

Zobacz więcej

Partnerzy biznesowi

 • Partner Lego
 • Partner Mars
 • Partner Kia
 • PZU
 • Partner T-Mobile
 • Partner Bank BPH
 • Partner Flying Tiger
 • Partner Speedmail
 • Partner Toyota
 • Partner Perfetti
 • Partner Deloitte
 • Partner Loreal
 • Partner Okaidi
 • Partner Alior
 • SPC

  Masz pytania dotyczące darowizn?

  22 844 82 03
  kontakt@drclown.pl