• Nr konta: 22 1090 2851 0000 0001 4759 5497

Co słychać
w Fundacji Dr Clown

W tym miejscu sprawdzisz, gdzie ostatnio przywróciliśmy uśmiechy i jakie akcje planujemy w najbliższym czasie.

Nowy Projekt: "Mali Ambasadorzy Uśmiechu"

Wprowadź radość i chęć pomagania wśród uczniów swojej placówki! Jesteś przedstawicielem szkoły lub przedszkola?

Chciałbyś włączyć swoją placówkę w niecodzienną akcję, która nie tylko zainteresuje dzieci, ale także pomoże innym? To projekt dla Ciebie! Zapewniamy gotowe scenariusze zajęć, które pomogą dzieciom zrozumieć, jak ważny jest uśmiech i dobra energia. Efekty Waszych działań przekształcą się w wsparcie "terapii śmiechem" dla małych pacjentów.

Zgłoś się już teraz

Zgłaszam placówkę

Uśmiechniętych Świąt życzy Fundacja Dr Clown

Wśród nocnej ciszy... pamiętajmy o tym, co ważne.

O rodzinie, bliskich, przyjaciołach. O uśmiechu!
O tym, co czyni nas ludźmi. O otaczającym świecie i zmianach.
Niechaj ten czas będzie powrotem do tego, co w nas najlepsze!
Drodzy przyjaciele Fundacji Dr Clown!
Życzymy Wam ciepłych, rodzinnych i wypełnionych szerokimi uśmiechami Świąt Bożego Narodzenia.
A nadchodzący rok 2024 niech wypełniony będzie szczęściem i sukcesami.

Spełnienia marzeń i pomyślnej realizacji wszystkich planów!
Agata Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji Dr Clown

Fundacja Dr Clown i Many Mornings po raz 4. łączą siły!

Już po raz czwarty wspólnie z Many Mornings zorganizowaliśmy akcję Dr Monkey. W tym roku blisko 700 osób z całej Polski połączyło siły, by wspólnie uszyć 2350 skarpetkowych małpek dla małych pacjentów!

Maskotki powstały dzięki zaangażowaniu grup seniorów, uczniów oraz zespołów pracowników Alior Bank SA i BNP Paribas Bank Polska. Dziękujemy wszystkim za pomoc!

Gotowe małpki Doktorzy Clowni przekazali do Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych i Izby Przyjęć dziecięcych, a także do karetek pogotowia w 32 placówkach medycznych na terenie całej Polski. Te wyjątkowe maskotki, oprócz tego, że są piękne i kolorowe, mają bardzo istotne zadanie - łagodzić strach dzieci w trakcie trasnportu do szpitala i podczas badań.

Małpki powstały w duchu #lesswaste, z niewykorzystanych surowców w produkcji kolorowych skarpetek. Szablony zostały wykonane z skarpetek drugiego gatunku, które ze względu na nawet niewielkie, niemal niewidoczne defekty, nie mogły trafić do sprzedaży. Napełniane są nićmi dziewiarskimi z zakładu produkcyjnego Many Mornings.

Wszystkiego najlepszego dla Doktorów Clownów!

 
Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza chciałabym najserdeczniej podziękować za Waszą pracę, zaangażowanie oraz czas, który poświęcacie naszej Fundacji!
To Wy jesteście bijącym sercem Fundacji Dr Clown. Jako Doktorzy Clowni dzielicie się swoimi uśmiechami z tymi, którzy tego najbardziej potrzebują. Z serdecznym uśmiechem na twarzy oraz potężną dawką uważności w sercu pomagacie i wspieracie pacjentów w powrocie do zdrowia. Jest to praca trudna i często wymagająca olbrzymiego zaangażowania emocjonalnego - niesiecie pomoc osobom ciężko chorym, będącym w trudnym momencie życia, często samotnym i opuszczonym. Dlatego tym bardziej chciałabym podziękować za Waszą wytrwałość w dążeniu by dać dobro, bliskość, by chociaż na moment pojawił się uśmiech na twarzy lub w sercu chorego.
Dziękuję za Waszą cudowną energię, wielki entuzjazm, wrażliwość i uważność! Jednocześnie życzę Wam wytrwałości i dużo satysfakcji z bycia Doktorem Clownem, jak również tego, by ta cudowna energia, którą przekazujecie wracała do Was zwielokrotniona!
W imieniu Zarządu i pracowników biura Fundacji Dr Clown
- Agata Bednarek, Prezeska Zarządu Fundacji Dr Clown -

Zostań wolontariuszem i zmieniaj świat na lepsze

Barwne stroje, fantazyjne peruki i obowiązkowo kolorowy nosek na twarzy! Do tego wielkie serca, mnóstwo pozytywnej energii i promiennych uśmiechów. To my – Doktorzy Clowni! Chcesz zostać jednym z nas? Wystarczą chęci i trochę wolnego czasu, aby zostać menadżerem uśmiechu!

W ramach programu „terapii śmiechem” odwiedzamy regularnie pacjentów w szpitalach i placówkach specjalnych. Aby przywrócić uśmiech na ich twarzach i wzmocnić w nich motywację do walki z chorobą stosujemy różne metody – zabawy, „magiczne sztuczki”, pokazy żonglerki, ale również wspierające rozmowy. Działania naszego wolontariatu skierowane są nie tylko do dzieci, ale także do osób dorosłych i seniorów – oni także potrzebują uśmiechu!

Jest nas już całkiem sporo – aktualnie w Fundacji Dr Clown działa kilkuset wolontariuszy! Wciąż jednak na naszą wizytę czekają podopieczni w wielu placówkach, dlatego zachęcamy Cię do podzielenia się pozytywną energią i dołączenia do naszego zespołu! Aby zostać Doktorem Clownem należy mieć ukończone 18 lat, natomiast nie wyznaczyliśmy górnej granicy wieku - zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, także te będące już na emeryturze!

Zastanawiasz się, czy warto? Zapewniamy Cię, że TAK!

 

Uśmiech pomaga leczyć. Poważnie!

Dotlenia, odpręża, poprawia odporność – to jedne z licznych, dobroczynnych właściwości uśmiechu. To właśnie z jego pomocą Doktorzy Clowni pomagają pacjentom w powrocie do zdrowia, prowadząc w polskich szpitalach terapię śmiechem.

 • Jesteśmy
  w całej Polsce
 • Pomagamy dzieciom,
  dorosłym i seniorom
 • Mamy ponad 20 lat
  doświadczenia
  w śmiechoterapii
 • Ponad milion
  wywołanych uśmiechów

Dlaczego Twoja pomoc
jest potrzebna?

Pobyt w szpitalu łączy się z bólem, cierpieniem, brakiem poczucia bezpieczeństwa i samotnością. Doktorzy Clowni, wykorzystując dobroczynne właściwości uśmiechu, pomagają dzieciom zapomnieć o strachu i dodają siły w powrocie do zdrowia.

Ty również możesz pomóc w realizacji programu "terapii śmiechem" w całej Polsce. Dzięki Twojemu wsparciu Doktorzy Clowni będą mogli dotrzeć z uśmiechem i dobrą energią do jeszcze większej liczby pacjentów w szpitalach i podopiecznych hospicjów.

Zobacz więcej

Partnerzy biznesowi

 • Partner Lego
 • Partner Mars
 • PZU
 • Partner T-Mobile
 • Partner Bank BPH
 • Partner Flying Tiger
 • Partner Speedmail
 • Partner Toyota
 • Partner Perfetti
 • Partner Deloitte
 • Partner Loreal
 • Partner Okaidi
 • Partner Alior
 • SPC
 • Partner Dental Club

  Masz pytania dotyczące darowizn?

  22 844 82 03
  kontakt@drclown.pl