• Nr konta: 22 1090 2851 0000 0001 4759 5497
 • Sklep

Co słychać
w Fundacji Dr Clown

W tym miejscu sprawdzisz, gdzie ostatnio przywróciliśmy uśmiechy i jakie akcje planujemy w najbliższym czasie.

Rusza nabór ogólnopolski na wolontariuszy

Podziel się uśmiechem i zostań wolontariuszem Fundacji Dr Clown

Zostań menadżerem uśmiechu i dołącz do zespołu wolontariuszy najbardziej uśmiechniętej organizacji w Polsce!

Barwne stroje i obowiązkowy kolorowy nosek na twarzy! Do tego wielkie serca, mnóstwo pozytywnej energii i promiennych uśmiechów. To Doktorzy Clowni – wolontariusze Fundacji Dr Clown! Chcesz zostać jednym z nich? Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Fundacja Dr Clown od blisko 25 lat niesie uśmiech i pozytywną energię do chorych w szpitalach zmagających się z bólem, lękiem i samotnością. Wolontariusze, którzy realizują unikalny program „terapii śmiechem”, wykorzystują dobroczynną moc uśmiechu by wspierać pacjentów w powrocie do zdrowia.

Doktorzy Clowni wprowadzają na szpitalne korytarze radość i pozytywną energię. W swojej pracy sięgają po iluzję, żonglerkę, zabawne akcesoria, wspierają także obecnością i rozmową. Poprzez zabawę, starają się odwrócić uwagę od zabiegów i badań, co ma prosty cel – zwrócić chociaż na chwilę dzieciństwo zabrane przez szpital i chorobę.

W związku ze zwiększonymi potrzebami i chęcią niesienia jeszcze większej dawki uśmiechu, Fundacja Dr Clown szuka osób, które chciałyby poszerzyć grono Doktorów Clownów!

Osoby zainteresowane wolontariatem w Fundacji Dr Clown proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 marca. Po tym czasie w ciągu tygodnia kandydaci otrzymają termin spotkania informacyjnego, na którym koordynator oddziału przedstawi dalsze szczegóły.

Ważne!

Aby zostać wolontariuszem Fundacji Dr Clown należy mieć ukończone 18 lat oraz aktualne badanie do celów sanitarno-epidemiologicznych lub zgodę na jego wykonanie w najbliższym czasie. Przed pierwszą wizytą w szpitalu należy także uzyskać zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do bycia wolontariuszem.

Przekaż 1,5% podatku na uśmiech!

KRS 0000024181

Zachowaj ten numer KRS, a następnie wpisz go w odpowiednim miejscu na swoim rozliczeniu podatkowym.

Tyle wystarczy, aby wesprzeć chore dzieci w ich zmaganiach z chorobą!

Pobyt w szpitalu łączy się z bólem, stresem i samotnością. Doktorzy Clowni przywracają dzieciom radość i wspierają je w walce z chorobą. Przekaż swój 1% Fundacji Dr Clown wpisując KRS 0000024181 w odpowiednie miejsce przy rozliczeniu PIT. Więcej informacji znajdziesz pod linkiem: https://bit.ly/1procentnausmiech

Kto może przekazać 1,5% podatku?
1,5% podatku mogą przekazać Organizacjom Pożytku Publicznego (OPP) osoby fizyczne rozliczające się w Polsce:
• podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT-37),
• podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych (PIT-28),
• podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku (PIT-36 lub PIT-36L lub PIT-38),
• emeryci (jeśli samodzielnie wypełniają PIT-36 czy PIT-37 lub wykorzystają dedykowany specjalnie dla nich i dla 1,5% PIT-OP, gdy rozlicza ich ZUS).

1,5% podatku nie mogą przekazywać osoby prawne, np. spółki, inne organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa państwowe.

Jak przekazać 1,5% podatku?
Procedura przekazania 1,5% podatku jest łatwa i zajmuje tylko chwilę. Wystarczy w rozliczeniu podatkowym podać numer KRS wybranej organizacji, kwotę podatku (musi być zaokrąglona w dół do pełnych dziesiątek groszy, czyli jeśli wynosi 31,23 zł i 31,29 zł będzie wynosiła dokładnie 31,20 zł).

1,5% TWOJEGO PODATKU = 150% UŚMIECHU DZIECI

Wesołych i Uśmiechniętych Świąt!

Drodzy Przyjaciele i Darczyńcy Fundacji Dr Clown,

życzymy Wam ciepłych, rodzinnych i wypełnionych szerokimi uśmiechami Świąt Bożego Narodzenia.

Niech radość i życzliwość towarzyszą Wam w tym świątecznym czasie!

Życzymy również, aby nadchodzący rok 2023 wypełniony był szczęściem i sukcesami. Spełnienia marzeń i pomyślnej realizacji wszystkich planów!

Mikołaje z kolorowymi noskami: świąteczne akcje Fundacji Dr Clown

Doktorzy Clowni w całym kraju rozpoczęli świąteczne inicjatywy dla pacjentów szpitali i podopiecznych placówek specjalnych. Nadzwyczajni Mikołajowie baśniową atmosferę, uśmiechy i prezenty przekażą dla hospitalizowanych dzieci w ponad 40 miastach.

W tym roku w dzień Mikołajek, a także w okresie przedświątecznym, Doktorzy Clowni zaniosą świąteczną magię, podarunki i nieodłączny uśmiech do osób chorych i z niepełnosprawnościami w co najmniej 40 miejscowościach. Śmiechoterapeuci z Fundacji Dr Clown planują dotrzeć z gwiazdkowymi wizytami do co najmniej 4500 małych pacjentów. W planach gwiazdkowe gry i zabawy, śpiewanie, świąteczne spektakle, a nawet wspólne roznoszenie prezentów z najprawdziwszym Mikołajem prosto z Laponii!

- Doktorzy Clowni towarzyszą małym pacjentom przez cały rok. Dużą część z odwiedzanych przez nas 150 szpitali i placówek w Polsce wizytujemy regularnie, zwykle raz w tygodniu. W okresie świątecznym, wolontariusze uzupełniają swoje fantazyjne stroje o dodatkowe elementy – bombki, światełka, czapeczki – i tak świątecznie przystrojeni wkraczają w mury szpitali i placówek, by smutek, ból i lęk zamienić na uśmiech! – mówi Agata Bednarek, prezes Fundacji Dr Clown.

Doktorzy Clowni z mikołajkowymi i przedświątecznymi odwiedzinami zawitają do m.in. Białegostoku, Bielska-Białej, Bydgoszczy, Bytomia, Chełma, Chorzowa, Gdańska, Gliwic, Jaworzna, Jarosławia, Katowic, Kędzierzyny, Krakowa, Krasnegostawu, Kielc, Przemyśla, Sanoka, Legionowa, Lublina, Łodzi, Międzyrzeca Podlaskiego, Opola, Prudnika, Rudy Śląskiej, Rzeszowa, Sieradza, Sosnowca, Suwałk, Torunia, Warszawy, Ustrzyk Dolnych, Zamościa, Zielonej Góry i Żywca.

Fundacja Dr Clown od 1999 roku prowadzi program „terapii śmiechem” w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Fantazyjnie przebrani, przeszkoleni wolontariusze koją lęk i likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją osób zmagających się z chorobą i trudnościami życiowymi. Każdego roku Doktorzy Clowni docierają do 45 000 podopiecznych w 150 szpitalach i różnego typu placówkach w ponad 100 miastach w całej Polsce.

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!

Pomóż zanieść magię Świąt do chorych:

pomagam.drclown.pl

Światowy Dzień Uśmiechu

Uśmiech pomaga leczyć. Poważnie!

Dotlenia, odpręża, poprawia odporność – to jedne z licznych, dobroczynnych właściwości uśmiechu. To właśnie z jego pomocą Doktorzy Clowni pomagają pacjentom w powrocie do zdrowia, prowadząc w polskich szpitalach terapię śmiechem.

 • Jesteśmy
  w całej Polsce
 • Pomagamy dzieciom,
  dorosłym i seniorom
 • Mamy ponad 20 lat
  doświadczenia
  w śmiechoterapii
 • Ponad milion
  wywołanych uśmiechów

Dlaczego Twoja pomoc
jest potrzebna?

Pobyt w szpitalu łączy się z bólem, cierpieniem, brakiem poczucia bezpieczeństwa i samotnością. Doktorzy Clowni, wykorzystując dobroczynne właściwości uśmiechu, pomagają dzieciom zapomnieć o strachu i dodają siły w powrocie do zdrowia.

Ty również możesz pomóc w realizacji programu "terapii śmiechem" w całej Polsce. Dzięki Twojemu wsparciu Doktorzy Clowni będą mogli dotrzeć z uśmiechem i dobrą energią do jeszcze większej liczby pacjentów w szpitalach i podopiecznych hospicjów.

Zobacz więcej

Partnerzy biznesowi

 • Partner Lego
 • Partner Mars
 • Partner Kia
 • Partner T-Mobile
 • Partner Bank BPH
 • Partner Flying Tiger
 • Partner Speedmail
 • Partner Toyota
 • Partner Okaidi
 • Partner Bielenda
 • Partner Deloitte
 • Partner Loreal
 • Partner Amk

  Masz pytania dotyczące darowizn?

  22 844 82 03
  kontakt@drclown.pl