Barwne stroje, fantazyjne peruki i obowiązkowo kolorowy nosek na twarzy! Do tego wielkie serca, mnóstwo pozytywnej energii i promiennych uśmiechów. To my – Doktorzy Clowni! Chcesz zostać jednym z nas? Wystarczą chęci i trochę wolnego czasu, aby zostać menadżerem uśmiechu!
W ramach programu „terapii śmiechem” odwiedzamy regularnie pacjentów w szpitalach i placówkach specjalnych. Aby przywrócić uśmiech na ich twarzach i wzmocnić w nich motywację do walki z chorobą stosujemy różne metody – zabawy, „magiczne sztuczki”, pokazy żonglerki, ale również wspierające rozmowy. Działania naszego wolontariatu skierowane są nie tylko do dzieci, ale także do osób dorosłych i seniorów – oni także potrzebują uśmiechu!
Jest nas już całkiem sporo – aktualnie w Fundacji Dr Clown działa kilkuset wolontariuszy! Wciąż jednak na naszą wizytę czekają podopieczni w wielu placówkach, dlatego zachęcamy Cię do podzielenia się pozytywną energią i dołączenia do naszego zespołu! Aby zostać Doktorem Clownem należy mieć ukończone 18 lat, natomiast nie wyznaczyliśmy górnej granicy wieku - zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, także te będące już na emeryturze!
Zastanawiasz się, czy warto? Zapewniamy Cię, że TAK!
Jako wolontariusz Fundacji Dr Clown będziesz:
- realizować program „terapii śmiechem”
- rozdawać uśmiechy, podtrzymywać na duchu i dawać radość tym, którzy najbardziej tego potrzebują, a to daje ogromną satysfakcję!
- realizować akcje społeczne, edukacyjne i promocyjne
- działać na wielu polach, dzięki czemu wykorzystasz w pełni swój potencjał i umiejętności w dobrej sprawie (szukamy osób o najróżniejszych umiejętnościach!)
- poznawać wielu ciekawych, pełnych pasji ludzi
- uczestniczyć w wartościowych i pasjonujących szkoleniach (artystycznych, psychologiczno-pedagogicznych, medialnych)
Zostań Doktorem Clownem i zmieniaj świat na lepsze!
Wypełnij formularz zgłoszeniowy
Kto może zostać wolontariuszem, jakie wymagania musi spełniać?
Aby zostać wolontariuszem Fundacji Dr Clown należy mieć ukończone 18 lat oraz aktualne badanie do celów sanitarno-epidemiologicznych lub zgodę na jego wykonanie w najbliższym czasie. Przed pierwszą wizytą w szpitalu należy także uzyskać zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do bycia wolontariuszem.
Co muszę zrobić, by zostać wolontariuszem?
W pierwszym kroku należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Następnie od koordynatora oddziału Fundacji Dr Clown, który jest nabliżej Twojego miejsca zamieszkania, otrzymasz informację o terminie spotkania szkoleniowo-rekrutacyjnego.
Nie jestem typem energetycznego showmana. Czy to znaczy, że nie nadaję się na Doktora Clowna?
Doktorami Clownami, którzy z sukcesami pomagają innym, zostają osoby o bardzo różnym charakterze i temperamencie. To dla nas bardzo cenne, ponieważ dzięki różnym osobom w zespole, jesteśmy w stanie odpowiadać na różne potrzeby naszych podopiecznych. Naszym zdaniem „każde dziecko znajdzie swojego wolontariusza”. Czy jako energetyczny showman, czy refleksyjny introwertyk, jako Doktor Clown możesz pomagać i uczynić wiele dobrego!
Nie mam ukończonych 18 lat. Czy jako osoba niepełnoletnia mogę zostać wolontariuszem?
Podopiecznych w szpitalu w roli Doktora Clowna mogą odwiedzać wyłącznie osoby pełnoletnie. W większości dddziałów Fundacji Dr Clown możesz jednak włączyć się w inne działania jak np. brać czynny udział w współtworzeniu akcji promocyjnych i różnego typu wydarzeń.
Kiedy mogę przystąpić do rekrutacji?
Główny nabór wolontariuszy Fundacji odbywa się dwukrotnie w ciągu roku: w marcu i październiku. Nie musisz jednak czekać! W każdej chwili możesz skontaktować się w lokalnym koordynatorem oddziału i zgłosić gotowość do dołączenia do zespołu Doktorów Clownów.