• Nr konta: 22 1090 2851 0000 0001 4759 5497

Animacje dla dzieci w szpitalu

Animacje dla dzieci w szpitalu

Charakterystyczne kolorowe noski Doktorów Clownów w połączeniu z całą gamą kolorowych i zabawnych akcesoriów pozwalają na tworzenie wciągających i rozweselających programów artystycznych, które łączymy z elementami jogi śmiechu i arteterapii.

Animacje dla dzieci w szpitalu dają Małym Pacjentom sposobność do tego, żeby choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu i dyskomforcie spowodowanym chorobą. Uśmiech dodaje im energii i wzmacnia motywację do walki z chorobą i trudnościami, co przekłada się na efektywność rehabilitacji i pozwala skrócić czas rekonwalescencji.

Jak pracujemy?

Wolontariusze Fundacji Dr Clown organizują animacje dla dzieci przebywających na różnych oddziałach pediatrycznych, a także w hospicjach. Przed wejściem do sali każdorazowo oceniają stan zdrowia Małego Pacjenta i jego samopoczucie. W ten sposób mogą dopasować zakres i rodzaj zabawy do kondycji psychofizycznej dziecka.

Doktorzy Clowni doskonale rozumieją to, że dziecko w szpitalu doświadcza wielu trudnych emocji. Jego reakcja na pojawienie się kolorowych nosków i akcesoriów nie zawsze jest pozytywna, nie zawsze od razu pojawia się uśmiech i chęć zabawy. Czasami przeważa strach lub nieśmiałość. Szanujemy te emocje i dajemy dziecku czas oswojenie się z nami. Jeśli trzeba, czekamy za drzwiami sali. Nigdy nie zmuszamy Małych Pacjentów, ani ich rodziców do partycypacji w animacjach.

W zabawie podążamy za dzieckiem, za jego możliwościami i potrzebami. Cały czas jesteśmy czujni na jego emocje. Spotkanie z nami ma wzmocnić dziecko. To nie jest okazja do pokazywania własnych umiejętności. Zabawy i sztuczki to narzędzia, z których korzystamy, aby na buzi dziecka zagościł uśmiech, a w oku pojawił się błysk.

Wsparcie dla dzieci w szpitalu

Do kontaktu z Fundacją Dr Clown zachęcamy dyrektorów szpitali dziecięcych oraz ordynatorów oddziałów dziecięcych w szpitalach ogólnych. Nasze kwalifikacje, otwartość na drugiego człowieka oraz elastyczny program animacji dla dzieci sprawiają, że jesteśmy w stanie odpowiedzieć na potrzeby każdej placówki i jej małych podopiecznych.

Uśmiech pomaga leczyć. Poważnie!

Dotlenia, odpręża, poprawia odporność – to jedne z licznych, dobroczynnych właściwości uśmiechu. To właśnie z jego pomocą Doktorzy Clowni pomagają pacjentom w powrocie do zdrowia, prowadząc w polskich szpitalach terapię śmiechem.

 • Jesteśmy
  w całej Polsce
 • Pomagamy dzieciom,
  dorosłym i seniorom
 • Mamy ponad 20 lat
  doświadczenia
  w śmiechoterapii
 • Ponad milion
  wywołanych uśmiechów

Dlaczego Twoja pomoc
jest potrzebna?

Pobyt w szpitalu łączy się z bólem, cierpieniem, brakiem poczucia bezpieczeństwa i samotnością. Doktorzy Clowni, wykorzystując dobroczynne właściwości uśmiechu, pomagają dzieciom zapomnieć o strachu i dodają siły w powrocie do zdrowia.

Ty również możesz pomóc w realizacji programu "terapii śmiechem" w całej Polsce. Dzięki Twojemu wsparciu Doktorzy Clowni będą mogli dotrzeć z uśmiechem i dobrą energią do jeszcze większej liczby pacjentów w szpitalach i podopiecznych hospicjów.

Zobacz więcej

Masz pytania dotyczące darowizn?

22 844 82 03
kontakt@drclown.pl