O Nas

Fundacja „Dr Clown” została zarejestrowana i zorganizowana w 1999 roku. Od początku działalności naszym celem było niesienie uśmiechów tam, gdzie są one najbardziej potrzebne – do chorych w szpitalach, zmagających się z bólem, lękiem i samotnością.

Naszą misją jest wspieranie procesu leczenia i zabiegów medycznych poprzez różne techniki, metody i formy określane jako „terapia śmiechem”. Wolontariusze Fundacji, tzw. „doktorzy clowni”, podczas wizyt w szpitalu przebrani są w fantazyjne, różnobarwne stroje i aby odwrócić uwagę chorych od szpitalnej rzeczywistości wykorzystują interaktywne zabawy, animacje, ale także wspierające rozmowy. W wyniku tych spotkań zostaje wzmocniona motywacja do walki z chorobą oraz zminimalizowane napięcie i stres spowodowane trudną sytuacją chorego. Aktualnie ponad 600 przeszkolonych wolontariuszy odwiedza regularnie z „terapią śmiechem” ponad 60 000 podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach w ponad 80 miastach w całej Polsce.

W ciągu roku realizujemy kilkanaście projektów finansowanych przez urzędy miast, urzędy wojewódzkie i inne organizacje, obejmujące pomoc w różnych sferach życia społecznego m.in. dotyczących osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin, promowania idei wolontariatu, zdrowego stylu życia, szkoleń, integracji, osób 50+, zajęć z dziećmi podczas wakacji itp. Organizujemy także indywidualną pomoc dla dzieci dofinansowując leczenie, rehabilitację, zakup leków – udało nam się m.in. ufundować zakup kilku protez kończyn górnych i dolnych dla potrzebujących.

Organizujemy także różnego typu wydarzenia i akcje, samodzielnie lub we współpracy z partnerami, jak np.  „Wszystkiego dobrego dla chorego” (akcja organizowana z okazji Światowego Dnia Chorego), „Pociąg do uśmiechu" (akcja organizowana we współpracy z PKP Intercity), „Festiwal Uśmiechu” (największe wydarzenie w roku realizowane przez Fundację). 

Aktualnie posiadamy odziały regionalne i miejscowe na terenie całego kraju, m.in. w:  Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie, Wrocławiu, Zielonej Górze.

 Fundacja "Dr Clown" - uśmiech leczy!

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a, 03-468 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone