Logo Uśmiech leczy www

Fundacja "Dr Clown" ogłasza zapytanie ofertowe na skład, druk i dostawę dwóch książek: 1. dla dzieci, 2. dla seniorów w ramach projektu "Uśmiech leczy" dofinansowanego ze środków Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014 - 2020. 

Zapytanie ofertowe 

Załącznik nr 1. Formularz oferty

W związku z modyfikacją parametrów przedmiotu zamówienia, termin wyboru najkorzystniejszej oferty zostaje przedłużony do 3.11.2016 r. 

Notatka z udzielenia zapytania ofertowego - rozstrzygnięcie

Fundacja „Dr Clown” zaprasza uśmiechnięte osoby powyżej 60 roku życia z Krakowa i okolic do udziału w międzypokoleniowych, wesołych aktywnościach. Zgłoś się do 28 września 2016 r.

Śmiech leczy

Śmiech wpływa zbawiennie na ciało i umysł człowieka. Zwiększa odporność, poprawia samopoczucie, dotlenia organizm, a nawet potrafi wyleczyć z ciężkiej choroby. Śmiech integruje pokolenia. Pomaga także w radzeniu sobie w trudnej sytuacji życiowej i zdrowotnej.

Zbawienne właściwości śmiechu wykorzystują „doktorzy clowni”, którzy w czerwonych noskach, kolorowych strojach, arsenałem sztuczek magicznych i uśmiechem na twarzy odwiedzają dzieci w szpitalach i seniorów w placówkach.

Dziś Ty również możesz zostać wesołym przyjacielem dzieci i osób starszych, biorąc udział w projekcie „Uśmiech leczy”, który Fundacja „Dr Clown” realizuje od 1.07.2016 r. do 31.12.2016 r.

Kogo szukamy?

Grupa wesołych „doktorów clownów” jest już prawie w komplecie. Do drugiego cyklu wesołych aktywności zapraszamy jeszcze 8 osób powyższej 60 roku życia z Krakowa i okolic, które:

- mają odrobinę dystansu i trochę czasu,

- lubią się śmiać,

- chcą czuć, że to, co robią ma sens i jest pomocne dla innych,

- szukają opcji na ciekawe spędzenie czasu w przyjacielskiej, pełnej życzliwości i uśmiechów atmosferzeJ

Co oferujemy?

Udział w BEZPŁATNYCH wesołych aktywnościach, które w profesjonalny sposób przygotują do pełnienia roli „doktora clowna, w tym:

· szkolenia z zakresu wolontariatu, obsługi komputera i terapii śmiechem (od podstaw opanujesz warsztat “doktora clowna” – przyjaciela dzieci)

· warsztaty pisania wierszy i opowiadań, które zostaną wydane w formie książeczek,

· wesołe odwiedziny u małych pacjentów przebywających w szpitalach i starszych osób z placówek specjalnych,

· wizytę studyjno-kulturalną do Warszawy.

Dlaczego warto?

Gwarantujemy, że:

poczujesz, że to co robisz, ma sens i jest bardzo potrzebne, zostaniesz bohaterem dzieci i seniorów, odkryjesz w sobie radość oraz wielokrotnie otrzymasz ją od innych, poczujesz się częścią grupy, która działa z ideą, pasją i dobrą energią, dowiesz się, czym jest terapia śmiechem oraz jakie ma działanie,poznasz zasady pedagogiki cyrku, żonglerki, iluzji, będziesz miał wiele okazji do uśmiechu, a śmiech to przecież zdrowieJ

Jak wziąć udział?

Jeśli jesteś zainteresowana/y zgłoś się już dziś! Prześlij formularz zgłoszeniowy na jeden ze sposobów:

Zapraszamy do udziału w otwartym spotkaniu informacyjnym na temat projektu, które odbędzie się w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika,
ul. Strzelecka 2 (sala konferencyjna) w dniu: 15.09.2016 r., godz. 18:00 - 19:00.

Zgłoszenia do udziału w otwartym spotkaniu: Magdalena Lis, tel. 694 400 073, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji na temat projektu: Anna Rodacka, tel. 603 334 252, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.drclown.pl.

Załączniki:

Formularz zgłoszeniowy - tura II

Regulamin konkursu - tura II

Masz poczucie humoru, dystans do siebie? A na dodatek chcesz pomagać innym? Zrób to na wesoło! Weź udział w projekcie „Uśmiech leczy” i zobacz, jak działa terapia śmiechem.

Fundacja „Dr Clown” zaprasza krakowskich seniorów oraz osoby poniżej 60 roku życia do udziału w projekcie „Uśmiech leczy”, którego celem jest zwiększenie integracji między- i wewnątrz- pokoleniowej poprzez kompleksowe oraz profesjonalne przygotowanie do rozpoczęcia wolontariatu na rzecz małych pacjentów szpitali i starszych osób w placówkach specjalnych.

Kogo szukamy?

Zapraszamy osoby, które mieszkują na terenie Krakowa i okolic, są zainteresowane wolontariatem oraz chcą spróbować sił w niesieniu radości chorym, w tym:

 • 20 osób, które ukończyły 60 rok życia,
 • 10 osób w przedziale wiekowym 19-60 lat.

Co oferujemy?    

Udział w zajęciach, które w profesjonalny sposób przygotują do pełnienia roli „doktora clowna, w tym:

 • szkolenia z zakresu wolontariatu, obsługi komputera i terapii śmiechem,
 • warsztaty pisania wierszy i opowiadań, które zostaną wydane w formie książeczek,
 • wesołe odwiedziny u małych pacjentów przebywających w szpitalach i starszych osób z placówek specjalnych,
 • wizytę studyjno-kulturalną do Warszawy.

Dlaczego warto?

Gwarantujemy, że:

 • dowiesz się, czym jest terapia śmiechem i jakie ma działanie,
 • poznasz zasady pedagogiki cyrku,
 • nauczysz się żonglerki i sztuczek iluzjonistycznych.

Zapewniamy:

 • dobrą zabawę,
 • sympatyczną atmosferę,
 • możliwość poznania nowych, ciekawych ludzi.

Zgłoś się i poznaj korzyści z terapii śmiechem dla innych i dla siebie!
Udział w projekcie jest bezpłatny!

Jak wziąć udział?

Jeśli jesteś zainteresowana/y zgłoś się już dziś! Złóż formularz zgłoszeniowy w najwygodniejszy sposób: 

 • online,
 • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
 • pocztą tradycyjną: Fundacja "Dr Clown", ul. Legionów 5a/10, 33-100 Tarnów,
 • osobiście do Stowarzyszenia Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie ul.Krasickiego 18/IIp., 30-503 Kraków.

Otwarte spotkania informacyjne

Zapraszamy do udziału w otwartych spotkaniach informacyjnych na temat projektu, które odbędą się w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika, ul. Strzelecka 2 (sala konferencyjna) w dwóch terminach:

 • 17.08.2016 r., godz. 18:00 - 19:00,
 • 19.08.2016 r., godz. 9:00 - 10:00.

Wstęp wolny, a rejestracja nie jest wymagana. Więcej informacji na temat otwartych spotkań udziela Magdalena Lis - koordynator projektu, tel. 694 400 073, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie www.bit.ly/usmiechleczy lub poprzez kontakt z espertem ds. wolontariatu – Anną Rodacką – telefonicznie 603 33 42 52 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na zgłoszenia czekamy do 23 sierpnia 2016r.!

Do pobrania:
Regulamin projektu
Formularz zgłoszeniowy.doc

2.plakat

Do 2 września 2016 r. osoby w wieku 60+ z Krakowa i okolic mogą zgłosić udział w międzypokoleniowym, wesołym wolontariacie w ramach projektu „Uśmiech leczy”.

Ideą przedsięwzięcia jest integracja między – i wewnątrzpokoleniowa między seniorami i osobami młodszymi z Krakowa i okolic.

W ramach projektu dla 30 uczestników zaplanowano szkolenia, warsztaty, wizyty jako „doktorzy clowni” w szpitalach i placówkach, wyjazd do Warszawy.

23 sierpnia 2016 r. zamknęliśmy rekrutację dla młodszych uczestników. Zostało jeszcze kilka miejsc dla wesołych osób w wieku 60+.

Informacje o rekrutacji, w tym sposób zgłoszenia, znajdują się pod linkiem.

Serdecznie zapraszamy! 

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a

03-468 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01

e-mail: info@drclown.pl

 

Newsletter

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone