Seniorze – lecz uśmiechem!

Fundacja „Dr Clown” zaprasza uśmiechnięte osoby powyżej 60 roku życia z Krakowa i okolic do udziału w międzypokoleniowych, wesołych aktywnościach. Zgłoś się do 28 września 2016 r.

Śmiech leczy

Śmiech wpływa zbawiennie na ciało i umysł człowieka. Zwiększa odporność, poprawia samopoczucie, dotlenia organizm, a nawet potrafi wyleczyć z ciężkiej choroby. Śmiech integruje pokolenia. Pomaga także w radzeniu sobie w trudnej sytuacji życiowej i zdrowotnej.

Zbawienne właściwości śmiechu wykorzystują „doktorzy clowni”, którzy w czerwonych noskach, kolorowych strojach, arsenałem sztuczek magicznych i uśmiechem na twarzy odwiedzają dzieci w szpitalach i seniorów w placówkach.

Dziś Ty również możesz zostać wesołym przyjacielem dzieci i osób starszych, biorąc udział w projekcie „Uśmiech leczy”, który Fundacja „Dr Clown” realizuje od 1.07.2016 r. do 31.12.2016 r.

Kogo szukamy?

Grupa wesołych „doktorów clownów” jest już prawie w komplecie. Do drugiego cyklu wesołych aktywności zapraszamy jeszcze 8 osób powyższej 60 roku życia z Krakowa i okolic, które:

- mają odrobinę dystansu i trochę czasu,

- lubią się śmiać,

- chcą czuć, że to, co robią ma sens i jest pomocne dla innych,

- szukają opcji na ciekawe spędzenie czasu w przyjacielskiej, pełnej życzliwości i uśmiechów atmosferzeJ

Co oferujemy?

Udział w BEZPŁATNYCH wesołych aktywnościach, które w profesjonalny sposób przygotują do pełnienia roli „doktora clowna, w tym:

· szkolenia z zakresu wolontariatu, obsługi komputera i terapii śmiechem (od podstaw opanujesz warsztat “doktora clowna” – przyjaciela dzieci)

· warsztaty pisania wierszy i opowiadań, które zostaną wydane w formie książeczek,

· wesołe odwiedziny u małych pacjentów przebywających w szpitalach i starszych osób z placówek specjalnych,

· wizytę studyjno-kulturalną do Warszawy.

Dlaczego warto?

Gwarantujemy, że:

poczujesz, że to co robisz, ma sens i jest bardzo potrzebne, zostaniesz bohaterem dzieci i seniorów, odkryjesz w sobie radość oraz wielokrotnie otrzymasz ją od innych, poczujesz się częścią grupy, która działa z ideą, pasją i dobrą energią, dowiesz się, czym jest terapia śmiechem oraz jakie ma działanie,poznasz zasady pedagogiki cyrku, żonglerki, iluzji, będziesz miał wiele okazji do uśmiechu, a śmiech to przecież zdrowieJ

Jak wziąć udział?

Jeśli jesteś zainteresowana/y zgłoś się już dziś! Prześlij formularz zgłoszeniowy na jeden ze sposobów:

Zapraszamy do udziału w otwartym spotkaniu informacyjnym na temat projektu, które odbędzie się w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika,
ul. Strzelecka 2 (sala konferencyjna) w dniu: 15.09.2016 r., godz. 18:00 - 19:00.

Zgłoszenia do udziału w otwartym spotkaniu: Magdalena Lis, tel. 694 400 073, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji na temat projektu: Anna Rodacka, tel. 603 334 252, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.drclown.pl.

Załączniki:

Formularz zgłoszeniowy - tura II

Regulamin konkursu - tura II

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a

03-468 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01

e-mail: info@drclown.pl

 

Newsletter

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone