fbpx
animacje dla dzieci w szpitalu, fundacja dr clown

Animacje dla dzieci w szpitalu

Wsparcie dla dzieci w szpitalu

Charakterystyczne kolorowe noski Doktorów Clownów w połączeniu z całą gamą kolorowych i zabawnych akcesoriów pozwalają na tworzenie wciągających i rozweselających programów artystycznych, które łączymy z elementami jogi śmiechu i arteterapii.  To wszystko sprawia, że pacjenci choć na chwilę zapominają o szarej rzeczywistości szpitala i cierpieniach spowodowanych chorobą. Uśmiech dodaje im energii i wzmacnia motywację do walki z chorobą i trudnościami., co z kolei przekłada się na efektywną rehabilitację i pozwala skrócić czas rekonwalescencji.

Wolontariusze Fundacji „Dr Clown” z programem „terapii śmiechem” odwiedzają dzieci na różnych oddziałach pediatrycznych, a także w hospicjach. Zawsze przed wejściem na salę oceniamy stan zdrowia pacjenta i jego samopoczucie. W miarę możliwości zachęcamy do wspólnej zabawy czy rozmowy z nami. To, że wolontariusze są kolorowi i uśmiechnięci, to nie zawsze wystarcza. To jak wyglądają i z jakich narzędzi korzystają w ramach śmiechoterapii, to tak naprawdę tylko "opakowanie". Najważniejsza jest uważność na dziecko i dopasowanie narzędzi do jego kondycji psycho-fizycznej.

Dziecko w szpitalu doświadcza wielu trudnych emocji i w związku z tym jego reakcja na pojawienie się Doktorów Clownów nie zawsze od razu jest pozytywna, nie zawsze od razu pojawia się uśmiech na nasz widok i chęć do zabawy. Zdarza się, że dzieci potrzebują czasu, żeby się oswoić z wolontariuszami. Dzieci mają prawo się wstydzić, mają prawo się bać, a wolontariusze muszą te emocje uszanować. Zdarza się, że wolontariusz musi zostać przed salą, na korytarzu, próbuje wtedy później, czekając aż maluch się oswoi, ale jeśli dziecko się boi, Doktorzy Clowni nie robią nic na siłę. Zawsze pytamy czy możemy wejść do sali, to dziecko i rodzic o tym decydują. Doktorzy Clowni w swoich działaniach podążają za dzieckiem, jego kondycją, możliwościami oraz potrzebami. Wolontariusze reagują na potrzeby dziecka, są czujni na jego emocje, to pacjent jest zawsze w centrum uwagi. Postać Doktora Clowna, jego sztuczki, zabawy, to są tylko narzędzia do wzmocnienia dziecka, a nie do pokazywania własnych umiejętności.

Do kontaktu z Fundacją „Dr Clown” zachęcamy dyrektorów szpitali dziecięcych oraz ordynatorów oddziałów dziecięcych w szpitalach ogólnych. Nasze kwalifikacje, otwartość na drugiego człowieka oraz elastyczny program animacji dla dzieci sprawiają, że jesteśmy w stanie odpowiedzieć na potrzeby każdej placówki i jej małych podopiecznych.

Dane kontaktowe

Fundacja Dr Clown

ul. Powstańców Śląskich 87/U10B 01-355 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone