fbpx

Pomoc dla Ukrainy

Drukuj

W związku z eskalacją konfliktu zbrojnego obywatele Ukrainy z dnia na dzień znaleźli się w ogromnym niebezpieczeństwie. Zmuszeni porzucić swoje domy i miasta przedostają się za naszą granicę. Trwającą wojna i związany z nim strach to dramatyczne doświadczenia, z którymi muszą mierzyć się dzieci.

 

Pragniemy włączyć się w działania wspierające uchodźców z Ukrainy.

Podjęliśmy się zadania odwiedzania dzieci przebywających w punktach recepcyjnych oraz pozostałych miejscach przebywania uchodźców z Ukrainy, gdzie będziemy organizować spotkania z naszymi wolontariuszami – Doktorami Clownami.

 

 

Ty również możesz nam pomóc w dotarciu z uśmiechem do dzieci na granicy!

Przekaż darowiznę 

Nr konta do wpłat: (mBank) 81 1140 2017 0000 4102 1302 3140 

 

 

Dlaczego Twoja pomoc jest ważna?

 

 Od rozpoczęcia konfliktu, granicę polsko-ukraińską codziennie przekra kilkadziesiąt tysięcy ludzi. W zdecydowanej większości są to matki z małymi dziećmi. Ogromny lęk, strach o najbliższych, poczucie niepewności i osamotnienia to odczucia, z którymi muszą się właśnie mierzyć.

Nasza organizacja od ponad 20 lat wspiera osoby w sytuacji kryzysu m.in. na szpitalnych oddziałach w całej Polsce. Mamy też doświadczenie w pracy z uchodźcami, dlatego od początku wojny na Ukrainie włączyliśmy się w działania wspierające jej najmłodsze ofiary. Poprzez „terapię śmiechem” dajemy im szanse odreagowania trudnych emocji, rozładowania napięć oraz wzmocnienie poczucia kontroli i bezpieczeństwa. Jak pokazuje praktyka Doktorów Clownów pracujących w obozach dla uchodźców na całym świecie, wykorzystanie śmiechu w  obliczu tak trudnych doświadczeń granicznych, jest sposobem na odzyskiwanie spokoju i równowagi.

Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie w pracy z małymi pacjentami chcemy wesprzeć ukraińskie dzieci w tym trudnym czasie.

Wierzymy, że nasze spotkania pomogą chociaż na chwile przywrócić radość na ich buziach.

 

Tysiące dzieci zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów. Pomóż przywrócić im poczucie bezpieczeństwa.