fbpx

Uśmiech pomaga leczyć. Poważnie!

Jest jeden prosty sposób na to, aby codziennie być szczęśliwszym i jednocześnie zdrowszym. To uśmiech! Może być szeroki, promienny, nieśmiały, serdeczny, uroczy, zaraźliwy – każdy poprawia humor i powoduje radość w sercu, bo kiedy jesteśmy otoczeni życzliwością i uśmiechem po prostu lepiej funkcjonujemy!

Uśmiech to najlepsze lekarstwo

Uśmiech to nie tylko najstarszy i uniwersalny język świata, ale też wyjątkowo skuteczne lekarstwo. Badania naukowe potwierdzają, że uśmiech stymuluje układ odpornościowy zwiększając produkcję przeciwciał oraz dotlenia organizm poprawiając krążenie krwi. Potrafi też zmobilizować organizm do walki z chorobą i przyspieszyć rekonwalescencję. Ponadto śmiech działa relaksująco poprzez zmniejszenie wydzielania hormonów stresu (adrenaliny i kortyzolu), a endorfiny (tzw. hormony szczęścia), które wyzwalamy podczas śmiania się, poprawiają nasze samopoczucie, dzięki czemu zapominamy na chwilę o bólu. Śmiech odwraca uwagę od gniewu, poczucia winy, stresu i negatywnych emocji w bardziej korzystny sposób niż inne metody.

"Terapia śmiechem"

Te niesamowite właściwości uśmiechu wykorzystuje w swych działaniach Fundacja Dr Clown, której misją jest przywrócenie radości chorym dzieciom i osobom starszym. Od ponad 20 lat fundacja realizuje program „terapii śmiechem” pomagając podopiecznym zapomnieć o bólu, samotności, wspierając ich w zdrowieniu oraz przezwyciężaniu trudności. Wolontariusze fundacji, zawsze przebrani w fantazyjne stroje, wprowadzają pacjentów w świat uśmiechu, a także w świat wiary w zwycięstwo nad chorobą.

Z pomocą animacji, żonglerki, iluzji i interaktywnych zabaw odwracają uwagę chorych dzieci i dorosłych od szpitalnej rzeczywistości, rozdając uśmiechy i kolorowe noski.
W efekcie minimalizowane jest napięcie spowodowane trudną sytuacją, a wzmocniona motywacja do walki z chorobą. Co roku wolontariusze Fundacji Dr Clown pomagają aż 60 000 osobom w 150 szpitalach i różnego typu placówkach w ponad 80 miastach w całej Polsce!

Uśmiech leczy nie na żarty

Celem kampanii „Uśmiech leczy” jest zwrócenie uwagi na dobroczynne właściwości uśmiechu i jego niezwykłej roli w trakcie leczenia osób zmagających się z objawami i następstwami chorób. Fundacja Dr Clown zachęca do dzielenia się uśmiechem w codziennym życiu z innymi ludźmi, ponieważ ten drobny gest ma ogromne znaczenie! Uśmiech to prezent, który nic nie kosztuje, a daje mnóstwo pozytywnej energii. Uśmiech może zdziałać cuda. 

Dane kontaktowe

Fundacja Dr Clown

ul. Powstańców Śląskich 87/U10B 01-355 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone