fbpx

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM FUNDACJI "DR CLOWN"

DOŁĄCZ DO NAS! ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM FUNDACJI "DR CLOWN"

Barwne stroje, fantazyjne peruki i obowiązkowo kolorowy nosek na twarzy! Do tego wielkie serca, mnóstwo pozytywnej energii i promiennych uśmiechów. To my – Doktorzy Clowni! Chcesz zostać jednym z nas? Wystarczą chęci i trochę wolnego czasu, aby zostać menadżerem uśmiechu!

W ramach programu „terapii śmiechem” odwiedzamy regularnie pacjentów w szpitalach i placówkach specjalnych. Aby przywrócić uśmiech na ich twarzach i wzmocnić w nich motywację do walki z chorobą stosujemy różne metody – zabawy, „magiczne sztuczki”, pokazy żonglerki, ale również wspierające rozmowy. Działania naszego wolontariatu skierowane są nie tylko do dzieci, ale także do osób dorosłych i seniorów – oni także potrzebują uśmiechu!

Jest nas już całkiem sporo – aktualnie w Fundacji Dr Clown działa 600 wolontariuszy! Wciąż jednak na naszą wizytę czekają podopieczni w wielu placówkach, dlatego zachęcamy Cię do podzielenia się pozytywną energią i dołączenia do naszego zespołu! Aby zostać Doktorem Clownem należy mieć ukończone 18 lat, natomiast nie wyznaczyliśmy górnej granicy wieku - zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, także te będące już na emeryturze!

Zastanawiasz się, czy warto? Zapewniamy Cię, że TAK!

Jako wolontariusz Fundacji Dr Clown będziesz:

  • realizować program „terapii śmiechem” 
  • rozdawać uśmiechy, podtrzymywać na duchu i dawać radość tym, którzy najbardziej tego potrzebują, a to daje ogromną satysfakcję!
  • realizować akcje społeczne, edukacyjne i promocyjne
  • działać na wielu polach, dzięki czemu wykorzystasz w pełni swój potencjał i umiejętności w dobrej sprawie (szukamy osób o najróżniejszych umiejętnościach!)
  • poznawać wielu ciekawych, pełnych pasji ludzi
  • uczestniczyć w wartościowych i pasjonujących szkoleniach (artystycznych, psychologiczno-pedagogicznych, medialnych)

Zostań Doktorem Clownem i zmieniaj świat na lepsze!

 

Najczęstsze pytania

Kto może zostać wolontariuszem, jakie wymagania musi spełniać?

Najważniejsza jest chęć działania i pomagania! Należy mieć także ukończone 18 lat

Co muszę zrobić, by zostać wolontariuszem?

Napisz lub zadzwoń do Pełnomocnika Oddziału Fundacji najbliższego Twojemu miejscu zamieszkania i zgłoś chęć pomocy i zaangażowania się. Otrzymasz od niego informację o najbliższym terminie spotkania szkoleniowo-rekrutacyjnego.

Nie jestem typem energetycznego showmana. Czy to znaczy, że nie nadaję się na „doktora clowna”?

Doktorami clownami, którzy z sukcesami pomagają innym, zostają osoby o bardzo różnym charakterze i temperamencie. To dla nas bardzo cenne, ponieważ dzięki różnym osobom w zespole, jesteśmy w stanie odpowiadać na różne potrzeby naszych podopiecznych. Naszym zdaniem „każde dziecko znajdzie swojego wolontariusza”. Czy jako energetyczny showman, czy refleksyjny introwertyk, jako „doktor clown” możesz pomagać i uczynić wiele dobrego!

Nie mam ukończonych 18 lat. Czy jako osoba niepełnoletnia mogę zostać wolontariuszem?

Podopiecznych w szpitalu w roli Doktora Clowna mogą odwiedzać wyłącznie osoby pełnoletnie. W większości dddziałów Fundacji Dr Clown możesz jednak włączyć się w inne działania jak np. brać czynny udział w współtworzeniu akcji promocyjnych i różnego typu wydarzeń.

Kiedy mogę przystąpić do rekrutacji?

Główny nabór wolontariuszy Fundacji odbywa się dwukrotnie w ciągu roku: w październiku i styczniu. Nie musisz jednak czekać! W każdej chwili możesz skontaktować się w lokalnym Pełnomocnikiem i zgłosić gotowość do dołączenia do zespołu "doktorów clownów".

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami!

tel.(+48 22) 854 05 01

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Dane kontaktowe

Fundacja Dr Clown

ul. Powstańców Śląskich 87/U10B 01-355 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone