Wolontariat pracowniczy

We współpracy z Fundacją „Dr Clown”, Mamaison Hotel Le Regina Warsaw przygotował specjalną ofertę spotkań świątecznych o charakterze wolontariatu pracowniczego.

MamaisonREGINA

 

Jeśli chcesz pomóc innym poprzez działanie, poświęcić swój czas i czynnie zaangażować się we współpracę na rzecz potrzebujących dzieci, a także włączyć w akcję innych pracowników Firmy - zrób to mądrze. Zaufaj rzetelnej, doświadczonej Fundacji, która wraz z opiekunami placówek szpitalnych opracuje plan pomocy potrzebującym i podzieli obowiązki. Jeśli szukacie Państwo możliwości zorganizowania spotkania świątecznego z przesłaniem, skłaniającego do refleksji i nastawionego na pomaganie, ta oferta jest dla Państwa. Mamaison Hotel Le Regina Warsaw włącza się w projekt poprzez przygotowanie części kulinarnej, dedykowanej obsługi i miejsca, a wszystko to zapewni kameralną atmosferę, sprzyjającą integracji.

 

 

 

 

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY MANUALNO-KULINARNE DLA PRACOWNIKÓW

Społeczne zaangażowanie pracowników korporacji (CSR) już od kilku lat staje się częścią kultury każdej firmy i sposobem na budowanie jej wizerunku. Z naszych doświadczeń wynika, że jest to także efektywna droga budowania relacji i lojalności pracowników oraz integrowania zespołu. Emocje, jakie pojawiają się w czasie kontaktu z chorym dzieckiem, niezależnie od jego stanu psycho-fizycznego, jego uśmiech, podekscytowanie, otwartość na doznania, dla wszystkich uczestników czynią takie spotkanie wyjątkowym i niezapomnianym.
SŁOWO OD FUNDACJI

 

Celem organizacji tych wyjątkowych warsztatów są dokonania zgodne z czterema nadrzędnymi wartościami:

Świadomość

Oferowanie firmom pomocy w budowaniu wolontariatu pracowniczego na rzecz małych pacjentów, zgodnie z normami prawnymi i etycznymi.

Partnerstwo

Realizacja partnerskich projektów wolontarystycznych dostosowanych do potrzeb i możliwości firmy i jej pracowników oraz małych beneficjentów.

Otwartość i rozwój

Nasze doświadczenie pokazuje, iż wspólne działania wolontarystyczne wzmacniają poczucie lojalności wśród pracowników oraz ich związek i poczucie tożsamości z Firmą. Rozwijają też ich kreatywność, budują lepszą jakość komunikacji, są początkiem trwałych, nieformalnych więzi między nimi.

Celem zajęć dla pracowników firm i instytucji jest:

 • integracja interpersonalna, która pozwala na lepszą współpracę z innymi ludźmi, pracę w szacunku i akceptacji dla drugiego człowieka powodując spadek konfliktów międzyludzkich, a tym samym pracę w spokojnej atmosferze,
 • rozpoznanie u siebie mocnych stron, zalet, umiejętności, talentów – co pozwala na podwyższenie wydajności własnej pracy,
 • podwyższenie samooceny, poczucia własnej wartości i pewności siebie,
 • zwiększenie asertywności, poszanowanie własnych granic i granic drugiego człowieka,
 • docenienie siebie i tego, co potrafię, co daję z siebie dla firmy i co mogę dać jeszcze,
 • radzenie sobie ze stresem i lękiem,
 • zmniejszenie napięć, dające poczucie rozluźnienia, zabawy i relaksu, zwiększenie kondycji i sprawności ruchowej,
 • uruchomienie świadomych i nieświadomych procesów, sprzyjających budowie zwartego i kreatywnego zespołu
 • rywalizacja zespołowa

Ponadto zajęcia te pozwalają na:

 • zrozumienie i docenienie inwestycji pracodawcy, a w efekcie podwyższenie wartości pracodawcy, który jest otwarty na swoich pracowników i chętnie w nich inwestuje, co z kolei powoduje większe zaangażowanie całego zespołu pracowniczego

SZCZEGÓŁOWA OFERTA

WARSZTATY MANUALNE
przygotowane i prowadzone przez Fundację „Dr Clown”

WSPÓLNE PRZYGOTOWYWANIE:

 • Indywidulanych kartek świątecznych z własnymi życzeniami,
 • Niepowtarzalnych stroików świątecznych,
 • Wyjątkowych dekoracji choinkowych,
 • Strojenie choinki,
 • Pamiątkowe zdjęcia i CD,
 • Możliwość zaangażowania w projekt Gwiazd – do ustalenia z Fundacją
WARSZATY KULINARNE
przygotowane i prowadzone przez Mamaison Hotel Le Regina Warsaw i Szefa Kuchni Pawła Oszczyka

 • Lepienie i gotowanie tradycyjnych, polskich pierogów,
 • Gotowanie prawdziwego barszczu czerwonego z uszkami lub zupy z migdałów,
 • Pieczenie i ozdabianie aromatycznych pierniczków i kolorowych, kruchych ciasteczek i makowców,
 • Poznawanie pachnących, świątecznych przypraw, konkurs rozpoznawania „w ciemno”,
 • Gotowanie kompotu z suszu,
 • Nakrywanie do stołu,
 • Zwiedzanie kuchni hotelowej
Wszyscy uczestnicy otrzymują nakrycie głowy (czapki kucharskie). Po warsztatach zapraszamy wszystkich na wspólny, świąteczny obiad w formie eleganckiego bufetu.

PRZED KAŻDYM SPOTKANIEM NASTĘPUJE:

Spotkanie pracowników firmy i potencjalnych Gwiazd z pracownikami Fundacji. Poznanie oczekiwań grupy. Celem jest też prezentacja założeń terapii śmiechem, metod działania Fundacji oraz unikalnego charakteru naszej aktywności podczas obecności na oddziałach szpitalnych lub w placówkach specjalnych. Chcemy też przekazać pracownikom informacje o specyfice emocji, jakie pojawiają się u dzieci w trakcie hospitalizacji związanych z chorobą lub niepełnosprawnością - wyjaśnić ich wątpliwości i rozproszyć ewentualne obawy.

DODATKOWO PROPONUJEMY - przykładowe formy współpracy:

Warsztaty z klaunowania - wykonywanie makijażu i stroju klauna zakończone sesją zdjęciową. Fotografie do wykorzystania w różny sposób, np. do nanoszenia na torby ekologiczne, kubki, do sprzedaży w firmie z przeznaczeniem na cel charytatywny itp.

Nauka podstaw dotyczących terapii śmiechem - nasz warsztat bazuje na zabawie jako fundamentalnym elemencie ludzkiej ekspresji - podstawie komunikowania się i skutecznej interakcji. Uczestnicy wykonują różne ćwiczenia i zabawy mające ich pobudzić do śmiechu. Mogą tez doświadczyć sesji śmiechu, której tradycje stworzył hinduski lekarz Madan Kataria.

Nauka żonglowania - badania psychologiczne dostarczają dowodów na to, że żonglowanie sprzyja rozwojowi koordynacji wzrokowo-ruchowej, poczucia rytmu, refleksu, a także zdolności utrzymania równowagi i właściwej postawy ciała. Nie dziwi zatem fakt, że coraz częściej psychologowie i pedagodzy zalecają je przy leczeniu wielu zaburzeń. Warto zwrócić uwagę, że w języku angielskim słowo „żonglować" (juggling) określa umiejętność radzenia sobie z wieloma sprawami naraz. Podrzucanie kilku piłeczek jest zatem doskonałą metaforą równoczesnej realizacji różnych projektów.

Warsztaty: „Nauka żonglowania jako metafora uczenia się” (w ramach nauki żonglowania trzema rekwizytami uczestnicy poszukują odpowiedzi na pytania: czego mogą nauczyć się z żonglowania, co może być wykorzystane, przeniesione z żonglowania i zastosowane w innych aspektach ich życia, czy mają odwagę do popełniania błędów, jak efektywnie wykorzystać jak najmniejszą ilość energii i wysiłku do osiągnięcia sukcesu).

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY:

Mamaison Hotel Le Regina Warsaw
ul. Kościelna 12 00-218 Warszawa
22 531 60 00
22 531 60 01
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WWW: www.mamaison.com

FUNDACJA “DR CLOWN”

ul. Jagiellońska 58 lok.128a 03-468 Warszawa

22 854 05 01

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Oferta wolontariatu pracowniczego    Pobierz

Dane kontaktowe

Fundacja "Dr Clown"

ul. Jagiellońska 58 lok.128a

03-468 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01

e-mail: info@drclown.pl

 

Newsletter

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone